تفرقه افکنی به سبک زینب ابوطالبی در تلویزیون!

زینب ابوطالبی مجری یکی از برنامه های شبکه افق در آخرین برنامه خود از این شبکه حرفی زد که جز تفرقه افکنی چیزی در پی نداشت!

زینب ابوطالبی، مجری سیما که به دلیل اظهارات عجیبش در شبکه افق، در ساعات گذشته تبدیل به یکی از سوژه‌های فضای مجازی شده، برای مجموعه صدا و سیما چهره‌ای شناخته شده است. او که سال‌هاست در سیما به اشکال مختلف حضور دارد از سال 93 و برنامه نیمه پنهان ماه در شبکه افق به سیما برگشته است.

تفرقه افکنی به سبک زینب ابوطالبی در تلویزیون!

برنامه‌ای که در آن با همسران شهدا مصاحبه می‌شد؛ نسخه تلویزیونی یک کار ادبی فاخر به نام «به روایت همسر شهید». در سری کتاب‌های «به روایت همسر شهید»، حبیبه جعفریان، نویسنده و محقق، با همسران شهید چمران، باکری و همت گفت‌و‌گو کرده بود و اثرش با تمجیدهای بسیاری مواجه شده بود. اما «نیمه پنهان ماه» جز به زعم سیما اثر تلویزیونی موفقی نبود. اگرچه مجری آن، زینب ابوطالبی در پنجمین جشنواره برگزیدگان جام‌جم، در کنار فاطمه امینی مجری برنامه مل‌مل، به خاطر اجرای «نیمه پنهان ماه» به عنوان مجری برتر سیما برگزیده شد.

زینب ابوطالبی اخیرا در یک برنامه زنده تلویزیونی از شبکه افق، در قامت مجری و کارشناس و در واکنش به شهادت سردار سلیمانی می‌گوید: «به برکت خونی که ریخته شده است، اگر کسی اعتقاد ندارد جمع کند و از ایران برود، برود آنجایی که آن رفاه و آن مدل زندگی وجود دارد! اگر هم اعتقاد داریم بنظرم باید جدی بیاییم تو میدان …امروز نشان داده‌ایم که همه ایرانی ها به گونه‌ای زندگی سلحشورانه نیاز داریم و آن را می‌پسندیم.» اظهاراتی که با واکنش و انتقاد افرادی از جناح‌های فکری و سیاسی متفاوت روبرو شد.

برای مثال علی علیزاده تحلیلگر معروف ساکن لندن درباره این اظهارات توییت کرد: «شاه 11 اسفند 53 گفت، هر کس به حزب رستاخیز اعتقاد ندارد پاسپورتش را بگیرد و از ایران برود. 45 سال بعد مهمان شبکه‌ای که قرار بود رسانه انقلاب باشد، سخن دیکتاتورمآبانه مشابهی می‌زند. دردناک این که سخنش را به نمایندگی از خون سردار عزیزی می‌زند که می‌گفت اگر مردم را از هم جدا کنیم دیگر چه کسی می‌ماند.»

سوسن حسنی دخت خبرنگار واحد مرکزی خبری هم در واکنش به اظهارات ابوطالبی نوشت:«معلوم نيست اين همه نفرت‌پراكنی در اين موقعيت حساس، چه توجيهی دارد. چه كسانی از دوقطبی كردن جامعه سود می‌برند!؟ ايران متعلق به همه ايرانيان است.»

منبع
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه