هزینه خانه سالمندان ۱۴۰۲ + شرایط

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 4 آذر

این بخش از گهر، درباره هزینه خانه سالمندان در سال ۱۴۰۲ است. بعضی از سالمندان ممکن است بعد از مدتی قادر نباشند که به تنهایی فعالیت های روزانه خود را انجام دهتد. به همین دلیل مجبورند در صورت امکان از پرستار کمک بگیرند. اگر به دنبال آگاهی از هزینه های خانه سالمندان هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

هزینه خانه سالمندان ۱۴۰۲ + شرایط, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه خانه سالمندان ۱۴۰۲

کارشناسان می‌گویند هزینه‌های ماهیانه مراقبت از سالمندان  در سال ۱۴۰۲ براساس استانداردهای حداقلی تا متوسط ، از حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان در شهرهای مختلف است.

جالب است بدانید هزینه خانه سالمندان در مراکز خصوصی ممکن است به  ۲۰ تا ۲۵ میلیون  در ماه در تهران نیز برسد.

هزینه خانه سالمندان برای سالمندان نیازمند

سازمان بهزیستی برای سالمندان رها شده و یا نیازمند واجد از بین حدود ۱۵۰۰۰ نفر سالمند، بین ۳ تا ۵ میلیون تومان برای هر نفر به صورت ماهانه به سرای سالمندان کمک می‌کند؛ در حالی که اگر  جمعیت سالمندان فعلی را ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در نظر بگیریم و تنها ۱۰ درصد از این‌ها، نیازمند کمک در مراقبت رسمی باشند، حدود ۹۲۰ هزار نفر از سالمندان، نیازمند حمایت مراقبتی هستند و متوسط هزینه ماهیانه هرکدام از این‌ها، ۱۰ میلیون تومان در ماه و در سال ۱۲۰ میلیون است که با  توجه به بودجه دریافتی فعلی سازمان بهزیستی از سازمان برنامه و بودجه، حمایت ها بسیار اندک و ناچیز است.

شایان ذکر است که هزینه‌های خانه سالمندان توسط سازمان بهزیستی تعیین میشود و هرسال ۱۰-۲۰ درصد افزایش پیدا میکند.

عوامل موثر در تعیین هزینه خانه سالمندان :

 به طور کلی عوامل متعددی بر هزینه‌های مرکز مراقبت از سالمندان تأثیر می‌گذارد که در زیر شرح می‌دهیم:

•  مکان: هزینه خانه‌های سالمندان به طور قابل‌توجهی بر اساس موقعیت جغرافیایی متفاوت است. تسهیلات در مناطق شهری یا مناطقی که هزینه زندگی بالایی دارند عموماً در مقایسه با مناطق ارزان‌تر, قیمت‌های بالاتری دارند.

• نوع خانه سالمندان: علاوه بر این، برخی از افراد ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی از طریق برنامه‌های خانه سالمندن دولتی باشند که این مورد هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. البته باید توجه داشت که مراکز دولتی از سطح خدمات پایین‌تری نسبت به نمونه‌های خصوصی برخوردارند.

• امکانات رفاهی: خانه‌های سالمندانی که امکانات اضافی مانند اتاق‌های خصوصی، درمان‌های تخصصی، فعالیت‌های اجتماعی و گزینه‌های رژیمی و یا تفریحات متنوع ارائه می‌دهند، هزینه‌های بالاتری نسبت به سایرین دارند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي