کدام مدل کابینت جدیدتر است

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 4 جولای

دکوراسیون آشپزخانه، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا معمولا آشپزخانه ها از قسمت پذیرایی قابل دیدن هستند و روی نمای دکوراسیون منزل تاثیر گذار هستند. از طرفی بیشتر وقت افراد در منزل در آشپزخانه جهت پخت و یا سرو غذا اتفاق می افتد.

امروزه با پیشرفت در فناوری، روکش های بسیار متوعی به بازار آمده است. انتخاب مدل کابینت و روکش ها آن ها به چند عامل بستگی دارد. متراژ آشپزخانه و چگونگی نقشه آشپزخانه یکی از این عوامل است. بودجه ای که برای این کار نیز در نظر گرفته می شود، بر انتخاب روکش و مدل کابینت تاثیر گذار است. در این مقاله می خواهیم تا شما را با جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه آشنا کنیم.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه بر اساس سبک دکوراسیون

در کل برای دکوراسیون منزل و همچنین آشپزخانه سه سبک وجود دارد. انتخاب این سبک ها بر حسب سلیقه و بودجه شما خواهد بود.

انواع سبک کابینت عبارت اند از:

  • کابینت به سبک کلاسیک
  • سبک مدرن کابینت آشپزخانه
  • مدل کابینت نئوکلاسیک

در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

کدام مدل کابینت جدیدتر است, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

کابینت به سبک کلاسیک

قدیمی ترین و یکی از پرطرفدارترین سبک ها کلاسیک نام دارد. کابینت های کلاسیک سبک اشرافی دارند و حال و هوای قدیم را زنده می کنند. اکثر این کابینت ها از چوب طبیعی ساخته می شوند ؛ مثل مدل های: روکش چوب و تمام چوب. در روی بدنه این کابینت ها از طراحی و کنده کاری های خاصی استفاده می شود. در گذشته نیز از کابینت هایی که با چوب طبیعی ساخته می شدند در آشپزخانه استفاده می شد.

سبک مدرن کابینت آشپزخانه

سبک دیگر، مدرن نام دارد. کابینت های مدرن بدون هرگونه طراحی هستند و سطح ساده و بدون طراحی و یا اجزای تزئینی دارند. روکش هایی که برای ساخت این کابینت ها استفاده می شود، براق هستند. این موضوع سبب می شود تا نور بازتاب شود و محیط آشپزخانه بزرگتر دیده شود.

بنابراین می توان گفت کابینت های سبک مدرن برای آشپزخانه های کوچک مناسب هستند. نکته دیگر برای کابینت های مدرن جادار بودن آن ها است. ارتفاع کابینت های سبک مدرن بسیار بلند است و تا سقف ادامه پیدا می کند. همچنین کابینت های عمقی هستند و بسیاری از وسایل را در خود جای می دهند.

مدل کابینت نئوکلاسیک

از جدیدترین سبک های کابینت، نئوکلاسیک است. سبک نئوکلاسیک مدت کوتاهی است که بازار آمده و طرفداران بسیار زیادی را کسب کرده است. دلیل آن این است که شما می توانید ویژگی های سبک کلاسیک و مدرن را در این کابینت مشاهده کنید.

طراحی روی درب ها همانند سبک کلاسیک اما در ساده ترین حالت خود قرار دارند. ویژگی دیگر کابینت های نئوکلاسیک، جادار بودن آن ها همانند سبک مدرن است. در سبک نئوکلاسیک نیز از سایر المان های تزئینی مثل گل و کتیبه نیز استفاده می شود. پر طرفدارترین رنگ برای کابینت های نئوکلاسیک، سفید و طوسی است اما می توانید در تمامی طیف های رنگی آن ها را سفارش دهید.

کدام مدل کابینت جدیدتر است, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

کابینت ممبران جدیدترین مدل کابینت کلاسیک

همانطور که ذکر کردیم کابینت های کلاسیک، قدیمی هستند و بیشتر از چوب های طبیعی ساخته می شوند. ولی در سبک کلاسیک، روکش های ممبران چوب طبیعی نیستند و می توان گفت سبک جدیدی برای کابینت های کلاسیک است. روکش ممبران در واقع لایه ای از پلاستیک های فشرده شده است که pvc نام دارد. پی وی سی روکش خوبی است که کابینت و بدنه را از نفوذ آب و رطوبت در امان نگه می دارد. این ویژگی سبب می شود تا کابینت عمر بالاتری داشته باشد. قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک در سبک ممبران مقرون به صرفه تر است.

اگر طرفدار طرح های شلوغ برای کابینت خود هستید، کابینت های ممبران یکی از گزینه های خوب به حساب می آید. طراحی های مد نظر شما توسط دستگاه cnc کار می شود و بعد روکش روی آن قرار می گیرد. بیشتر سفارش کابینت ممبران در رنگ های روشن و سفید است اما می توانید در سایر رنگ ها نیز آن ها را سفارش دهید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه مدرن

سبک مدرن به خودی خود، جدید است. در این سبک چند نوع روکش مختلف با کیفیت های متفاوت وجود دارد. یکی از معروف ترین این روکش ها هایگلاس نام دارد. این روکش به دلیل قیمت مناسب و رنگ بندی بالا بسیار مورد توجه خریداران است.

کابینت پلی لاک جدیدترین روکش سبک مدرن

ورقی که برای این کابینت استفاده می شود پلی لاک نام دارد. پلی لاک یک ورق دکوری با درخشندگی و شفافیت بالا است. از پلی لاک برای دکواراسیون های داخلی استفاده می شود. این ورق در دو طرف بدنه mdf کشیده می شود. سپس برای استحکام بالاتر از یک لایه ۲۰۰ میکرونی به نام پت استفاده می شود.

کابینت های پلی لاک از نظر ظاهری بسیار شبیه به هایگلاس هستند. اما درخشندگی و شفافیت آن ها بیشتر است. همچنین سطح کابینت های پلی لاک تصویر بدون موج و آینه ای را نشان می دهد که این مورد در روکش  هایگلاس ضعف محسوب می شود. از مهم ترین ویژگی های پلی لاک، ضد خط و خش بودن است. شما اگر به یک جسم تیز و یا سیم ظرفشویی، روی آن بکشید، سطح صاف و بدون خط و خش را مشاهده می کنید. ورق پلی لاک در برابر گرما و رطوبت مقاومت خوبی دارد. این مورد باعث شده است تا برای آشپزخانه ها و استفاده برای کابینت مناسب باشند.

کدام مدل کابینت جدیدتر است, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

جدیدترین مدل کابینت نئوکلاسیک

در کل جدیدترین و به روزترین مدل کابینت به سبک نئوکلاسیک تعلق می گیرد. در این کابینت ها از اجزای تزئینی استفاده می شود انزو یکی از کابینت های این سبک است. قطر mdf در کابینت این سبک، متغیر است. ایموضوع سبب تغییر در قیمت کابینت انزو می شود . در کل در سبک نئوکلاسیک شما می توانید ۳ مدل کابینت را سفارش دهید.

این ۳ مدل عبارت اند از:

۱- کابینت سبک انزو

۲- کابینت با رنگ پلی اورتان

۳- کابینت نئوکلاسیک در سبک پست مدرن

در سبک انزو و پست مدرن، بیشتر از رنگ های روشن مثل سفید و طوسی استفاده می شود. برای رنگ کردن کابینت، از رنگ های پولیشی و یا پلی اورتان استفاده می شود. تفاوت بزرگ کابینت انزو با پست مدرن در قطر mdf آن ها است. این مورد سبب تغییر در قیمت کابینت انزو می شود. این اندازه در کابینت انزو از ۲۵ میلی متر تا ۶۴ میلی متر و در کابینت سبک پست مدرن در اندازه ۱۶ تا ۱۸ میلی متر متغییر می باشد.

کابینت پلی اورتان در واقع بدنه از mdf اما پوشش رنگ پلی اورتان است. در کل این کابینت را با نام کابینت های رنگی نیز می شناسند. زیرا می توانید انواع رنگ بندی های را برای این کابینت سفارش دهید. بعد از اجرای ۶ مرحله رنگ پلی اورتان از ماده ی نانو یا پلی استر برای دوام آن استفاده می شود.

کدام مدل کابینت جدیدتر است, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

جدیدترین مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک

در کل برای آشپزخانه های کوچک باید از کابینت هایی استفاده شود تا سبب نورگیر تر بودن فضا شوند. زیرا که نور بیشتر در محیط های کوچک، یعنی بزرگتر نشان داده شدن محیط. بنابراین برای آشپزخانه های کوچک باید از سبک مدرن استفاده کنیم. کابینت پلی لاک نیز در این سبک از جدید ترین مدل ها به حساب می آید. شما می توانید این کابینت و هایگلاس را در رنگ های مختلف متناسب با کابینت انتخاب کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي