دانلود فیلم خارجی رایگان

بیوگرافی مسیح علی نژاد ; ماجرای ازدواج و مهاجرت

تاريخ : 4 می

مسیح علی نژاد یکی از فعالان اجتماعی ایرانی است که در خارج از کشور به تبلیغات ضد ایرانی می پردازد. از جمله فعالیتهایی چون ضدیت با حجاب اجباری تا مسائل سیاسی و… در این مطلب بیوگرافی مسیح علی نژاد را برای شما منتشر کرده ایم.

خانواده مسیح علی نژاد

بیوگرافی مسیح علی نژاد ; ماجرای ازدواج و مهاجرت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر


درباره این که همسر اول مسیح علی نژاد کیست صحبت کرده ایم و سپس نام همسر دوم مسیح علی نژاد را هم منتشر کرده و در خصوص مهاجرت مسیح علی نژاد هم می توانید اطلاعات بیشتری را در ادامه به دست آورید.

زندگینامه مسیح علی نژاد

معصومه علی‌ نژاد قمی (زادهٔ ۲۰ شهریور ۱۳۵۵) است که با نام مسیح علی‌ نژاد شناخته می‌شود. پدرش کشاور و مادرش خیاط است و دو تا برادر و دو خواهر بزرگتر از خود نیز دارد.

وی خبرنگار، روزنامه‌ نگار، نویسنده، مجری تلویزیونی و فعال حقوق زنان ایرانی-آمریکایی است. خبرنگاری را از سال ۱۳۷۸ وقتی ۲۳ ساله بود با روزنامه همبستگی شروع کرد. او سپس خبرنگار خبرگزاری ایلنا شد سپس در روزنامه های شرق، اعتماد ملی، هم میهن و چندی روزنامه نیز نوشته های منتشر می کرد. مسیح بنیان‌گذار و طراح جنبش‌های آزادی یواشکی و چهارشنبه‌های سفید با هدف آزادی حجاب و رفع حجاب اجباری در ایران است.

خبرنگار مجلس و اخراج

در مجلس هفتم بعنوان خبرنگار پارلمانی ایلنا کار می کرد تا اینکه بخاطر انتشار خبری در مورد پرداختی عیدی به نمایندگان در سال ۱۳۸۳ از حضور در مجلس اخراج شد

جنجال در روزنامه اعتماد ملی

در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد یک مقاله جنجالی نوشت که در نهایت هیئت نظارت بر مطبوعات این نوشته را توهین به رئیس جمهور و ملت تلقی کردند

مهدی کروبی مدیر مسئول وقت روزنامه از این نوشته عذرخواهی کرد.

بیوگرافی مسیح علی نژاد ; ماجرای ازدواج و مهاجرت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

زندگی شخصی مسیح علی نژاد

علی‌نژاد یک بار ازدواج کرده و از همسرش جدا شده‌ است. او در مورد اولین ازدواج خود گفته که دلیل این جدایی فعالیت هایی بوده که از طرف مسیح در مطبوعات و رسانه ها صورت میگرفته است و در نهایت از همسرش جدا شده که از این ازدواج یک فرزند پسر به نام پویان دارد.

بیوگرافی مسیح علی نژاد ; ماجرای ازدواج و مهاجرت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مسیح علی نژاد در دوران فعالیت مطبوعاتی خود همواره جنجال آفرین بود به طوری که همسرش به شدت با کارهای او مخالفت میکرد و زمانی که اختلاف آنها شدت گرفت از وی جدا شد. علی نژاد بعد از وقایع سال ۸۸ به همراه پسرش از ایران خارج شد. وی در سپتامبر سال ۲۰۱۴ با کامبیز فروهر خبرنگار ارشد بلومبرگ ازدواج کرد و اکنون ساکن نیویورک است.

مهاجرت مسیح علی نژاد

علینژاد در سال ۱۳۸۶ وقتی ۳۱ ساله بود از ایران راهی انگلستان شد تا اینکه سال ۱۳۸۸ موفق شدن با ویزای کار خبرنگاری وارد خاک آمریکا شود.

او یکسال بعد در سال ۸۹ سعی داشت با تعدادی از افراد بدنام سیاسی و ضد ایرانی تلویزیون ماهواره ای تاسیس کند که در نهایت با شکست مواجه شدند.

در مورد مهاجرت علی نژاد باید بدانید که او در ابتدا برای ادامه تحصیل راهی انگلستان شد و در آنجا با گروه های مختلفی آشنا شد. در تابستان ۱۳۸۸، علی نژاد مدتی را در ایالات متحده آمریکا به سر برد و تلاش کرد با باراک اوباما مصاحبه کند ولی با وجودی که ویزای آمریکا به منظور مصاحبه با اوباما به او داده شده بود، تا زمان پایان مهلت ویزایش، موافقت دولت آمریکا با درخواست مصاحبه نهایی نشد و علی نژاد به انگلستان برگشت.

فعالیت های ضد ایرانی

با ظهور شبکه های اجتماعی از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را با فیسبوک شروع کرد و کم کم فعالیت خود را با نام آزادی یواشکی به اینستاگرام نیز کشاند

صفحه آزادی های یواشکی

مسیح علی نژاد در اردیبهشت ۱۳۹۳ شمسی صفحه ی آزادی یواشکی زنان در ایران را در فیس بوک راه اندازی کرد که در آن زنان ایرانی عکس هایی از خودشان را منتشر کرده و درباره ی تجربه هایشان از نبود آزادی پوشش برای زنان ایرانی و آرزوها و خواسته هایشان در این مورد حرف می زنند. این صفحه بیش از ۱ میلیون دنبال کننده دارد.

راه اندازی و فعالیت در این صفحه با واکنش بسیاری از مسئولان مواجه شد و کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران یکی از نخستین افرادی بود که به صورت رسمی نسبت به این صفحه واکنش نشان داده بود. او در بخشی از خطبه های نماز جمعه گفته بود: «گاهی در برخی از نقاط شهرها، روسری ها برداشته می شود و بی حجابی کامل دیده می شود. انواع بی حجابی از طریق ماهواره و اینترنت به خانه ها راه پیدا کرده است».

الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون ایران نیز در اعتراض به صفحه آزادی های یواشکی نامه ای به مسیح علی نژاد نوشت و علی نژاد را خائن به دین و کشورش و ملعبه دست رسانه های خارجی نامید و گفت: کاش می شد خواهرانه سیلی به صورتت می زدم.

کمپین چهارشنبه های سفید و دوربین ما اسلحه ما

مسیح علینژاد در برنامه ای به اسم تبلت در شبکه ماهواره ای VOA یا صدای آمریکا همچنین کمپین های دیگری به راه انداخت که در آن از زنانی که در ایران زندگی میکنند میخواست که در روزهای چهارشنبه با شال یا روسری سفید بیرون بیان و یا در مواجهه با افرادی که نهی از منکر میکنند گوشی هاشون و دربیارن و ازشون فیلم بگیرند تا در دنیای مجازی و شبکه های ماهواره ای پخش شود.

اعلام برائت خانواده از مسیح علینژاد

سال ها بود شنیده می شد که خانواده علی نژاد انقلابی هستند و از اقدامات ساختارشکن وی به شدت گله مندند. خانواده علینژاد اعلام کردند که ده سال در مقابل ایشان سکوت کردیم اما هنگامی که دیدیم در مقابل رهبری ایستاده اند دیگر تحملش را نداشتیم و از داشتن او اعلام برائت کردیم.

بیوگرافی مسیح علی نژاد ; ماجرای ازدواج و مهاجرت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

برای اولین بار خواهر وی در مراسم «دختران انقلاب» در سال ۹۷ از «مسیح» اعلام برائت کرد. وی در این همایش خطاب به مقام معظم رهبری گفته بود:

نوه ارشد یک مرد انقلابی و غیرتمند از شمال کشور هستم؛ خانواده من محکم و استوار در امتداد راه شهیدان ایستاده اند. ما پیرو دین و مذهبی هستیم که امام حاضرمان(عج) الگوی خود را حضرت زهرا(س) می داند. چنانچه هرکسی حتی جگرگوشه یمان، حتی پاره تنمان، قدم و قلمی بر خط قرمزهای مردم مسلمان ایران بگذارد، ما هم همانند شما مردم در برابرش ایستاده ایم و تا آخر می ایستیم. عرض شرمندگی آقا، عرض خضوع آقا، ما آنچه باید انجام دهیم انجام می دهیم.

ما هم جان ناقابلی داریم که در دست گرفته و در راه انقلاب فدا خواهیم کرد برای ما دعا کن. عرض شرمساری به زنان باحجاب و مردان غیور سرزمینم دارم.کسی چه می داند معنای این خواهرانه ها را؟ چگونه کسانی در کنار ما فریاد دلسوزی سر می دهند و می گویند برقص تا برقصیم! مردم ما سالهاست رقص چمران گونه میانه میدان دارند! پس بتاز تا بتازیم!

بیوگرافی مسیح علی نژاد ; ماجرای ازدواج و مهاجرت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

عکس خواهر مسیح علی نژاد

کتاب شناسی مسیح علینژاد

تحصن، دربارهٔ تحصن نمایندگان مجلس ششم شورای اسلامی، در اعتراض به رد صلاحیت گسترده شان برای شرکت در انتخابات مجلس هفتم

تاج خار، دربارهٔ فعالیت های خبرنگاری علی نژاد در مجلس هفتم

من آزاد هستم
قرار سبز، رمان
نوازش باد در گیسوانم

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

  1. lhihk

    این خواهر مسیح عجب پاچه خوار قهاری هستش
    آورین

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي