خبر خوش برای سربازان، مدت خدمت سربازی ۳ ماه کم شد

دسته بندي : عمومی,⭐ اخبار
تاريخ : 1 آبان

خبر خوشی که سربازان را به وجد آورد اینکه طبق اعلام فراجا ۳ ماه از مدت خدمت سربازی به صورت عمومی کسر شد . این قانون شامل کسانی که در حال خدمت هستند هم می شود. جزییات خبر در ادامه این مطلب میخوانید.

جزییات کاهش ۳ ماهه خدمت سربازی

 

خبر خوش برای سربازان، مدت خدمت سربازی ۳ ماه کم شد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مدت خدمت دوره ضرورت تمامی سربازان حین خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام می‌شوند به مدت ۳ ماه کاهش یافت.
 

خلاصه جزییات کاهش سربازی 

۱- حداکثر خدمت سربازی تا ۲۱ ماه 
۲- سربازان بومی در مناطق عادی از ۲۴ ماه به ۲۱ ماه کاهش پیدا کرد  (مسافت زیر ۲۰۰ کیلومتر)
۳- سربازان غیر بومی از ۲۱ ماه به ۱۸ ماه کاهش پیدا کرد (مسافت تا محل زندگی بیش از ۲۰۰ کیلومتر)
۴- حداقل خدمت از ۱۷ ماه به ۱۴ ماه کاهش پیدا کرده (ویژه مناطق عملیاتی و …)
۵- سربازان امریه بدون کاهش خدمت سربازی ۲۴ ماه خدمت می کنند.

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای اجرای طرح تحول خدمت وظیفه عمومی و به منظور ایجاد عدالت در مدت خدمت دوره ضرورت، متناسب با محل خدمت و نوع مأموریت‌های محوله، با پیشنهاد ستادکل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) مدت خدمت دوره ضرورت سربازان حین خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام می شوند ۳ماه کاهش یافت.
برابر جزئیات اعلام شده در این اطلاعیه آمده است: تمامی سربازانی که برابر مفاد و شرایط این ابلاغیه به خدمت اعزام و به صورت بومی یا غیر بومی و با مأموریت‌های مختلف در سازمان‌های نیروهای مسلح بکارگیری شده یا از این پس بکارگیری می‌شوند، از این کاهش برخوردار شده و مدت زمان خدمت آنها از حداقل ۱۴ ماه و متناسب با محل خدمت و مسافت آن تا محل سکونت و همچنین مأموریت‌های محوله در مناطق عملیاتی یا عادی تا حداکثر ۲۱ ماه محاسبه می شود.

کسری خدمت شامل سربازان امریه نمی شود 

البته مدت خدمت دوره ضرورت سربازان مأمور به دستگاه‌های غیرنظامی در قالب امریه، برابر سنوات گذشته کماکان ۲۴ ماه تعیین گردیده است.

سخنان سخنگوی فراجا در خصوص کسری خدمت سربازان وظیفه

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي