تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

احتمالاً برایتان پیش‌آمده است که در جستجوی خرید یک قطعه الکترونیکی یا ابزار کار الکترونیک یا پیداکردن دیتاشیت یک قطعه برای طراحی بوده باشید. شاید اولین کاری که می‌کنید، جست‌وجو در گوگل و باز کردن تب‌های فراوان و بررسی هریک از آن‌هاست تا بتوانید به آنچه می‌خواهید برسید.

زمان‌بر بودن و سردرگمی از مشکلاتی است که هنگام این کار با آن مواجه می‌شوید. در این مواقع، یک موتور جست‌وجوی اختصاصی راه‌حلی عالی است. موتور جستجوی آی‌سی (ISee) همان چیزی است که یک علاقه‌مند به الکترونیک به آن نیاز دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسد.

آی سی (iSee) یکی از محصولات سایت نام‌آشنای سیسوگ است که یک موتور قوی برای جستجوی قطعات الکترونیکی، فروشگاه‌های عرضه‌کننده آن‌ها و دیتاشیت مربوط به قطعات است. در این موتور جستجو، قابلیت دسترسی به فروشندگان قطعات و همچنین دیتاشیت قطعات الکترونیکی با استفاده از فیلترهای کاربردی وجود دارد و کاربر می‌تواند با مرتب‌سازی نتایج، در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج برسد.

در ادامه، با قابلیت‌های این موتور جستجوی جامع آشنا می‌شویم.

در سریع ترین زمان ممکن محصول مورد نظر را پیدا کنید!

برای مثال، فرض کنید می‌خواهیم قطعه “رگولاتور ”7805 را خریداری کنیم. برای این کار، ابتدا به سایت آی سی به آدرس https://isee.sisoog.com می‌رویم. سپس، نام قطعه را در قسمت جستجو تایپ می‌کنیم. تصویر زیر این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

موتور جستجو خودش پیشنهادهایی نیز به ما می‌دهد. با انتخاب اولین پیشنهاد، به نتایج زیر می‌رسیم. دقت کنید که تصویر زیر تنها بخشی از نتایج است.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

نتایج را فیلتر کنید

همان‌طور که گفتیم، فیلترکردن نتایج، یکی از قابلیت‌های کاربردی سایت ISee است. به طور خاص، فیلتر قیمت یکی از امکانات بسیار کاربردی برای انتخاب قطعه موردنظر از میان فروشگاه‌های متعدد است و می‌توانید باتوجه‌به بودجه‌ای که دارید، از آن استفاده کنید. همان‌طور که در تصویر زیر نشان‌داده‌شده است، بازه قیمت را بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان انتخاب کرده‌ایم و نتایج مرتبط با آن نشان‌داده‌شده است.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

علاوه بر قیمت، می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس وضعیت موجود بودن کالا، شهری که فروشنده در آن قرار دارد و خود فروشگاه فیلتر کنید.

برای مثال، فرض کنید می‌خواهیم فروشگاهی که از آن خرید می‌کنیم، در شهر اصفهان باشد. بدین منظور، از سمت راست، گزینه اصفهان را انتخاب می‌کنیم.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

همچنین، می‌توانیم از بین تعداد زیادی از فروشگاه‌ها، فروشگاه موردنظر خود را نیز انتخاب کنیم تا نتایج مطابق خواسته ما باشد. تصویر زیر این موضوع را به‌خوبی نشان می‌دهد.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

همان‌طور که دیدیم، به‌راحتی می‌توان هر قطعه یا وسیله‌ای را جستجو کرد و نتایج را بر اساس فیلترهای کاربردی موتور جستجوی ISee راحت تر محصول مورد نظر را پیدا کرد.

پیشنهادهایی برای آموختن

اگر روی یکی از قطعات موردنظر خود کلیک کنید، خواهید دید که فهرستی از مقالات علمی آموزشی سیسوگ به شما پیشنهاد می‌شود که مرتبط با قطعه موردنظرتان هستند و می‌توانید با مطالعه آن‌ها خود را به‌روز نگه دارید و سطح دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

فهرستی متنوع از فروشگاه‌ها

در سایت ISee می‌توانید به فهرستی از فروشگاه‌های قطعات و تجهیزات الکترونیکی دست پیدا کنید. همچنین، اگر خودتان صاحب فروشگاهی هستید و تاکنون در لیست فروشگاه‌های ISee قرار ندارید، می‌توانید به‌راحتی فرم ثبت فروشگاه را تکمیل کنید تا از طرف کارشناسان ISee در اولین فرصت با شما تماس گرفته و فروشگاه شما هم به لیست اضافه شود.

پس از ثبت فروشگاه شما در ISee، می‌توانید اطلاعات تماس خود را در فرم ثبت فروشگاه وارد کنید تا کنترل پنل وب‌سایتتان به شما تحویل داده شود و در صورت بروز مشکل یا خطا مستقیماً با کارشناسان در تماس باشید.

خرید قطعه با کمترین قیمت

فرض کنید به دنبال خرید یک قطعه هستید و می‌خواهید آن را با بهترین و به‌صرفه‌ترین قیمت تهیه کنید. اگر بخواهید در گوگل جستجو کنید، مجبور خواهید بود تعداد زیادی تب باز کنید و با کلیک روی هرکدام، قیمت‌ها را در ذهن نگاه دارید و مقایسه کنید. پر واضح است که این کار، هم زمان‌بر است، هم دقت کمی دارد و هم اینکه ممکن است برخی نتایج را به دلیل شلوغی و تعداد بالای تب‌ها از دست بدهید.

موتور جستجوی ISee این مشکل را حل کرده است. فقط کافی است نتایج به‌دست‌آمده برای قطعه‌ای را که به دنبال آن هستید، بر اساس قیمت مرتب کنید. در این صورت، قطعه در فروشگاه‌های مختلف بر اساس قیمت مرتب می‌شود و به‌راحتی می‌توانید فروشگاهی را که با قیمت پایین‌تری قطعه را عرضه می‌کند انتخاب کنید. نکته قابل‌توجه این است که این کار را تنها در چند ثانیه انجام می‌دهید و نیازی به‌صرف زمان زیاد برای این کار نخواهید داشت.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

جستجوی دیتاشیت در ISee

همان‌گونه که پیش‌تر گفتیم، علاوه بر جستجوی قطعه برای خرید، می‌توانید دیتاشیت‌ها را نیز جستجو و به صورت رایگان دانلود کنید. برای مثال، می‌خواهیم قطعه “رگولاتور ”LM350T را برای یافتن دیتاشیت آن جستجو ‌کنیم.

ابتدا وارد لینک  https://isee.sisoog.com می شویم.

سپس کنار نوار جستجو، دیتا شیت را انتخاب می کنیم. و نام محصول را جستجو می کنیم.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

با کلیک بر روی گزینه موردنظر، به نتایج زیر می‌رسید که البته باز هم تأکید می‌کنیم همه نتایج در تصویر زیر نشان داده نشده‌اند.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

با کلیک روی علامت PDF، به فایل دیتاشیت به‌راحتی دسترسی خواهید داشت و می‌توانید آن را دانلود کنید.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

لازم به ذکر است که یکی از مزایای بسیار کاربردی موتور جستجوی آی سی این است که دیتاشیت مربوط به قطعات سازنده‌های مختلف در آن موجود است. برای مثال، دیتاشیت همان قطعه رگولاتور LM350T که مربوط به یک سازنده دیگر است در تصویر زیر نشان‌داده‌شده است.

تُـرُب الکترونیکی‌ها! موتور جستجوی ISEE

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه