برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنیم؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 3 آذر

مهاجرت به کشورهای خارجی از آن دسته موضوعات بسیار مهم است که امروزه در اکثر محافل درباره آن بحث و گفتگو می‌کنند. امروزه مقاصد بسیار جذابی در پیش افراد است که باتوجه‌به شرایط خود می‌توانند آنها را انتخاب کنند. یکی از این مقاصد جذاب برای مردم ایران، کشور استرالیا است.

این کشور انواع خدمات رفاهی و امکانات پیشرفته را در اختیار مهاجران قرار داده است. به همین دلیل بیشتر افراد درباره شرایط مهاجرت به استرالیا سؤال می‌کنند. آنها می‌خواهند بدانند که مهاجرت به استرالیا را از کجا شروع کنند.

مهاجرت به استرالیا مستلزم اطلاعات جامعی درباره این کشور و نحوه پذیرش مهاجران است. یعنی افراد متقاضی مهاجرت، ابتدا باید درباره مهاجرت به استرالیا و تمام موضوعات آن آگاه شوند؛ سپس برای اخذ ویزای موردنظر اقدام کنند.

انتخاب ویزای مناسب افراد و نحوه اخذ آن، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که افراد باید اتخاذ کنند. در واقع شروع مهاجرت به استرالیا از این تصمیم مهم آغاز می‌شود. در این مطلب مهاجرت به استرالیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که این کار از کجا شروع کنید.

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

چرا استرالیا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است؟

استرالیا اقتصادی قوی و سطح آموزشی بسیار بالایی دارد. کسانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ در یک فضایی بسیار عالی به کار و زندگی می‌پردازند و دغدغه شغل و درآمد را ندارند.

اداره مهاجرت استرالیا تقریباً هرآنچه یک مهاجران برای زندگی ایدئال می‌خواهند را برایش آماده کرده تا به‌راحتی بتوانند کار کنند و فرزندان خود را به بهترین مدارس بفرستند. یکی دیگر از مزیت‌های بسیار عالی استرالیا این است که هزینه‌های آن به نسبت کشورهایی مانند انگلیس و ایالات متحده کمتر است. همچنین لازم به ذکر است که تنوع ویزاهای استرالیا آن‌قدر زیاد است که افراد می‌توانند به‌راحتی بر اساس وضعیت خود و خانواده یکی از آنها را انتخاب کنند.

شرایط مهاجرت به استرالیا

به‌طورکلی شرایط مهاجرت به استرالیا را به دودسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌کنند. شرایط اختصاصی مهاجرت به استرالیا برای تمام ویزاها یکسان نیست. یعنی این شرایط باتوجه‌به روش مهاجرتی موردنظر افراد تغییر می‌کنند. برای مثال: شرایط اخذ ویزای تحصیلی با شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرق می‌کند.

اما یک سری شرایط عمومی وجود دارند که افراد هرگونه روشی را که انتخاب کنند؛ باید آنها را داشته باشند. درغیر این صورت نخواهند توانست ویزای خود را اخذ کنند. از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی مهاجرت به استرالیا، می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • داشتن وضعیت سلامتی مناسب، به همین منظور افراد باید تست مدیکال استرالیا را پشت سر بگذارند. این تست برای تمام متقاضیان یکسان نیست.
 • نداشتن سو پیشینه
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی
 • تکمیل بودن مدارک
 • پرداخت هزینه‌های دولتی صدور ویزا

انواع راه‌های مهاجرتی استرالیا

همان‌طور که گفتیم؛ روش‌های مهاجرت به استرالیا بسیار زیاد هستند. انتخاب روش مناسب بر اساس وضعیت خود؛ اولین قدم برای مهاجرت به استرالیا است. به همین خاطر است که متقاضیان مهارت به استرالیا، باید اطلاعات کاملی درباره این روش‌ها داشته باشند تا بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. انواع روش‌های مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از:

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا به تمام دانش‌آموزان و دانشجویان واجد شرایط ویزای تحصیلی ارائه می‌کند تا به‌راحتی ادامه تحصیل خود را در استرالیا دنبال کنند. این کشور برای آن دسته از دانشجویان که از عهده هزینه مهاجرت تحصیلی بر نمی‌آیند؛ بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. از جمله ویزاهای تحصیلی استرالیا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ویزای ۵۰۰ استرالیا مخصوص دانشجویان و دانش‌آموزان
 • ویزای گاردین استرالیا (ساب کلاس ۵۹۰)
 • ویزای آموزش شغلی و مهارتی استرالیا (ساب کلاس ۴۰۷)

مهاجرت کاری استرالیا

امروز بیشتر افراد برای کار و کسب درآمد استرالیا را انتخاب می‌کنند. کسانی که در زمینه خاصی تخصص دارند؛ می‌توانند با انتخاب یکی از ویزاهای زیر، به استرالیا مهاجرت کنند.

 • ویزای ۱۸۸ استرالیا (ویزای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری)
 • ویزای ۱۸۹ استرالیا (ویزای مهارتی به‌صورت مستقل)
 • ویزای ۱۹۰ استرالیا (ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی)
 • ویزای ۴۹۱ استرالیا (ویزای کار مهارتی مناطق کم‌جمعیت)
 • ویزای ۱۸۶ استرالیا (ویزای مهارتی با اسپانسر شغلی)
 • ویزای ۴۷۶ استرالیا (ویزای مهارتی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص)
 • ویزای تلنت استرالیا (مخصوص نخبگان و استعدادهای درخشان)
 • ویزای ۱۸۷ استرالیا (ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت)
 • ویزای ۴۸۵ استرالیا (اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا)
 • ویزای بازنشستگی استرالیا (ساب کلاس ۴۰۵ و ۴۱۰)

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مهاجرت سرمایه‌گذاری در استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. صنایع فعال، اقتصاد قوی، روابط عالی با سایر کشورها، سیاست‌های حمایتی و… از دسته عواملی هستند که افراد را تشویق به سرمایه‌گذاری در استرالیا می‌کند. یکی از روش‌های مهم انجام این کاتر، ثبت شرکت و کارآفرینی است. ویزای ۱۸۸ استرالیا مخصوص کسانی است که برای سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و خانواده

اداره مهاجرت به استرالیا برای آن دسته از افراد که می‌خواهند از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت کنند؛ ویزاهای مختلفی ارائه می‌کند. این ویزاها عبارت‌اند از:

 • ویزای ۱۰۳، ۱۱۵، ۱۴۳ و ۱۷۳ استرالیا برای مهاجرت خانواده
 • ویزای ساب کلاس ۸۲۰ (پارتنر موقت)
 • ویزای ساب کلاس ۸۰۱ (پارتنر دائم)
 • ساب کلاس ۳۰۰ (ویزای ازدواج)

پناهندگی در استرالیا

 

افراد متقاضی می‌توانند ویزای پناهندگی استرالیا را اخذ کنند؛ اما این کشور قوانین بسیار سختی را برای این نوع ویزا اتخاذ کرده که این امر باعث شده بیشتر درخواست‌ها قبول نشود. ویزاهای پناهندگی استرالیا شامل موارد زیر است.

 • ساب کلاس ۲۰۰، ۲۰۱، ۲۰۳، ۲۰۴
 • ویزای ۲۰۲ استرالیا
 • ویزای ۷۸۵ استرالیا
 • ویزای ۷۹۰ استرالیا
 • ویزای ۸۶۶ استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا به دلیل خصوصیات و ویژگی‌های بسیار خوبی که دارد؛ یکی از بهترین گزینه‌ها برای مسافت به‌حساب می‌آید. ویزای مسافرتی استرالیا فقط برای مدت کوتاهی به افراد متقاضی ارائه می‌شود.  از جمله این ویزاها، می‌توان موارد به ساب کلاس ۶۰۱، ۶۵۱، ۷۷۱، ۶۰۰، ۴۱۷ و ۴۶۲ اشاره کرد.

ویزای تلنت استرالیا

کسانی که در زمینه فعالیت خود نخبه هستند؛ با اخذ ویزای تلنت استرالیا می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. این ویزا تحت عنوان ویزای ۸۵۸ استرالیا در اختیار افراد واجد شرایط قرار می‌گیرد. کسانی که موفق به اخذ این ویزا می‌شوند؛ این امکان برایشان فراهم است که خانواده خود را با خود به استرالیا ببرند.

چگونه مهاجرت به استرالیا را آغاز کنیم؟

اکنون که با انواع راه‌های مهاجرت به استرالیا و شرایط آن آشنا شدید؛ موقع آن فرارسیده که تصمیم خود را اتخاذ کنید و گام بعدی را بردارید. برای اخذ ویزا در کمترین زمان ممکن، باید کار را به دست افراد خبره و آگاه بسپارید. مؤسسه‌های مهاجرتی باتوجه‌به دانشی که در این زمینه دارند؛ بهترین گزینه ممکن هستند.

مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از معتبرترین مؤسسه‌ها در زمینه مهاجرت به استرالیا است. این مؤسسه بهترین مشاوران و وکلای حقوقی را در اختیار دارد. آنها در زمینه تصمیم‌گیری و انجام کارهای مهاجرتی تمام راهنمایی‌های لازم را متقاضیان می‌کنند و هرگونه کاری که لازم باشد برای اخذ ویزا انجام می‌دهند. یعنی می‌توان گفت که متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا کافی است به مؤسسه پارسی کانادا مراجعه کنند تا خیلی زود ویزا را برای آنها تهیه کنند.

سخن نهایی

استرالیا یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران به‌حساب می‌آید؛ اما بیشتر این افراد نمی‌دانند که امر مهاجرت را از کجا آغاز کنند. کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند؛ ابتدا باید اطلاعات کاملی درباره شرایط مهاجرت و راه‌های آن داشته باشند تا بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي