مطالب پيشنهادي

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان

دسته بندي : رپورتاژ آگهی
تاريخ : 10 دسامبر
بازدید : 206

آمریکا مقصد شماره یک مهاجرت در تمام دنیا به حساب می‌آید. این کشور به دلیل بهره‌مندی از اقتصاد قدرتمند و سیاست خارجی پایدار، متحدان بسیاری دارد و وضعیت معیشت ساکنان آن به مراتب بهتر از بسیاری از نقاط دیگر دنیا است. به همین دلیل، همواره تقاضا برای اخذ اقامت آمریکا بیش از سایر کشورها است.

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان, جدید 1400 -❤️ گهر

سالانه مهاجران بسیاری با اهداف مختلف راهی آمریکا می‌شوند. بسیاری از هم‌وطنان عزیز ما نیز تا کنون به روش‌های مختلف به این کشور سفر کرده و مقیم آن شده‌اند. ازدواج، رتبه‌ی علمی یا ورزشی و… از روش‌های اخذ اقامت آمریکا به حساب می‌آیند. اما روشی که در این مطلب به آن می‌پردازیم لاتاری است. در شرایطی که هیچ‌یک از امتیازات مذکور برای اخذ اقامت آمریکا موجود نباشد، لاتاری تنها شانس شما برای به دست آوردن گرین کارت یا کارت سبز خواهد بود.

گرین کارت یا کارت سبز چیست؟

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان, جدید 1400 -❤️ گهر

گرین کارت در واقع اجازه‌ی اقامت دائم یک غیرآمریکایی در این کشور است. دارنده‌ی کارت سبز اجازه‌ی زندگی، تحصیل، کار و مسافرت به آمریکا را خواهد داشت. تفاوت گرین کارت با تابعیت آمریکا این است که شهروند آمریکا سوگند یاد می‌کند که به آمریکا وفادار باشد. از این رو حق شرکت در انتخابات دارد؛ این موضوع در مورد صاحب کارت سبز آمریکا صدق نمی‌کند.

مهاجرت به آمریکا

ایالات متحده آمریکا یک جمهوری فدرال متشکل از ۵۰ ایالت است. این کشور با داشتن مساحت ۸.۹ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور دنیا از لحاظ وسعت به حساب می‌آید. جمعیت آمریکا در حدود ۳۲۵ میلیون نفر بوده و در رتبه‌ی سوم پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان قرار دارد. اقتصاد قوی و روابط دیپلماتیک گسترده آمریکا را به یکی از پرقدرت‌ترین کشورهای جهان تبدیل کرده تا مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از افراد جهان از جمله ایرانیان یک امر مهم قلمداد شود.

آمریکا جزو کشورهایی است که تنوع متوازن نژاد استقبال می‌کند. از این رو، روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشور آمریکا وجود دارد. کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، برجستگی علمی، هنری یا ورزشی همه از راه‌هایی است که به واسطه‌ی آن‌ها می‌توان مهاجرت به آمریکا را محقق نمود.

علاوه بر این موارد، ایالات متحده در سال ۱۹۹۰ قانونی را برای حفظ تنوع نژادی تصویب کرد که به موجب آن هر ساله بیش از ۵۵۰۰۰ گرین کارت برای علاقه‌مندان به مهاجرت به آمریکا صادر می‌کند. واگذاری این کارت سبزها با انجام نوعی قرعه‌کشی به نام لاتاری صورت می‌پذیرد.

لاتاری چیست؟

چنانچه با وجود تمام راه‌هایی که برای مهاجرت به آمریکا پیش‌بینی شده، همچنان آمار مهاجرت از کشور شما به آمریکا پایین باشد، دولت آمریکا شانسی به نام لاتاری را به شما اختصاص می‌دهد. بر همین اساس، برخی کشورها مجاز به شرکت در لاتاری بوده و برخی دیگر نیستند.

کشور ما ایران جزو کشورهای مجاز در برنامه‌ی مذکور می‌باشد. ایران هرساله ۶۰۰۰ هزار برنده و ۴۵۰۰ ویزای اقامت دائم را به نام خود ثبت می‌کند و از این حیث یکی از کشورهای پیشتاز به شمار می‌آید. بنابراین، می‌توان لاتاری را راحت‌ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان دانست.

توجه داشته باشید برای اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای کار، شرایطی مثل نیاز به داشتن مدرک زبان وجود دارد. اما در صورت برنده شدن در لاتاری هیچ شرط خاصی در کار نخواهد بود. شما با یک مصاحبه‌ی ساده به زبان فارسی در سفارت راهی کشور آمریکا خواهید شد.

ثبت نام لاتاری

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان, جدید 1400 -❤️ گهر

اگر قصد دارید در لاتاری ثبت‌نام کرده و شانس خود را برای اخذ اقامت دائم آمریکا امتحان کنید، می‌توانید به سایت کارت سبز مراجعه کنید. این وبسایت ایرانی هر آن‌چه برای ثبت نام شما در لاتاری نیاز باشد را به خوبی توضیح داده است. کارشناسان کارت سبز با بررسی مدارک شما و رفع اشکالات احتمالی شانس برنده شدن شما در لاتاری را افزایش می‌دهند.

آموزش ثبت نام گرین کارت

قبل از آن‌که برای ثبت‌نام لاتاری جهت اخذ گرین کارت اقدام کنید، باید نکاتی را مدنظر داشته باشید. اول آن‌که لاتاری محدودیت سنی ندارد. تنها محدودیت در این است که افراد پایین ۲۱ سال می‌توانند به عنوان زیرمجموعه خانواده خود ثبت نام کنند و افراد بالای ۲۱ سال امکان ثبت نام مستقل را خواهند داشت.

برای ثبت نام گرین کارت باید یا حداقل مدرک دیپلم یا ۲ سال سابقه‌ی کار حرفه‌ای داشته باشید. داشتن پاسپورتی که از تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد نیز یکی از ملزومات ثبت نام لاتاری می‌باشد. البته داشتن پاسپورت فقط برای شخص متقاضی الزامی است و همسر و فرزندان وی نیازی به داشتن پاسپورت برای ثبت نام ندارند.

عکس فرم آنلاین لاتاری باید پس‌زمینه سفید داشته باشد. فضای بالای سر و اطراف شانه‌ها نیز باید مشخص باشد. داشتن حجاب برای خانم‌ها مانعی ندارد؛ اما هیچ گونه زیورآلات نباید در عکس وجود داشته باشد.

شانس دو برابر افراد متأهل

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان, جدید 1400 -❤️ گهر

نکته‌ی جالب در ثبت نام لاتاری این است که هر ثبت نام به منزله‌ی یک شانس خواهد بود. اگر به عنوان فردی مجرد ثبت نام کنید یک شانس برنده شدن خواهید داشت؛ اما چنان‌چه فردی متأهل باشد، در صورت برنده شدن می‌تواند به همراه همسر و فرزندان خود ویزای آمریکا را دریافت کند. این یعنی هر کدام از زوجین برنده شود کل خانواده امکان مهاجرت به آمریکا را خواهند داشت. پس در واقع شما یک شانس بابت ثبت نام خود و یک شانس بابت ثبت نام همسر خواهید داشت.

نکات و قوانین دیگری نیز وجود دارد که با رعایت تمامی آن‌ها شانس شما برای برنده شدن کارت سبز آمریکا افزایش خواهد یافت.

خوشبختانه با توجه به تعداد پذیرش بالای مهاجر از ایران، به صورت بالقوه امکان برنده شدن شما زیاد است؛ اما باید هنگام حداکثر دقت را هنگام ثبت‌نام انجام دهید تا فرصت از دست نرود. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود اگر واقعا قصد مهاجرت به آمریکا دارید، کار را به افراد مجرب و متخصص بسپارید. مجموعه‌ی کارت سبز با بهره‌مندی از کارشناسان مجرب و مترجمان زبده احتمال بروز خطا در فرآیند ثبت نام را به صفر رسانده است.

زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

زمان ثبت نام لاتاری همه ساله در ماه اکتبر مصادف با مهر و آبان می‌باشد. زمان اعلام نتایج نیز در اردیبهشت ماه سال بعد خواهد بود. این یعنی چنان‌چه بخواهید برای گرین کارت سال ۲۰۲۳ اقدام کنید، باید تا آبان ۱۴۰۰ ثبت نام لاتاری آن را انجام دهید.

تاریخ و ارقام ذکر شده در صورتی که از طریق سایت کارت سبز به نشانی www.cartesabz.net اقدام به ثبت نام لاتاری کنید اهمیتی نخواهند داشت. چرا که امکان رزرو ثبت نام در سایت کارت سبز پیش‌بینی شده است. همچنین برای کسانی که از طریق این وبسایت اقدام به ثبت نام گرین کارت کنند، امکان استعلام رایگان نتایج لاتاری وجود خواهد داشت.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي