مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش

تاريخ : 27 سپتامبر

برای ترجمه یک متن میتوانید از مترجم گوگل با اسکن عکس کمک بگیرید. علاوه بر این با استفاده از مترجم گوگل می توانید متن، دست خط، عکس و گفتار را به بیش از ۱۰۰ زبان ترجمه کنید. می توانید به یک زبان صحبت کنید و این برنامه آنچه را که می گویید را به زبان دیگری که انتخاب کرده اید، رونویسی می نماید. برای این کار باید روی نماد میکروفون در بالای صفحه ضربه بزنید و کلمه یا عبارت خود را در برنامه بیان کنید. همچنین شما با اسکن عکس هم در این برنامه میتوانید مطالبی را به راحتی ترجمه کنید. در ادامه به آموزش قابلیت ترجمه با اسکن عکس با Google Translate خواهیم پرداخت.

دانلود برنامه مترجم گوگل بهمراه آموزش اسکن عکس

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

چگونه از دوربین ترجمه گوگل استفاده کنیم؟

به دلیل بیشتر بودن گوشی های اندرویدی و همچنین تشابه رابط کاربری برنامه گوگل ترنسلیت در هر دو نسخه سیستم عامل از گوشی اندرویدی برای نشان دادن مثال ها استفاده خواهیم کرد.

اولین مرحله برای استفاده از دوربین ترجمه گوگل نصب برنامه گوگل ترنسلیت (Google Translate) است. شما می توانید این برنامه را از گوگل پلی (Google Play) و یا دیگر وب سایت های ارائه دهنده برنامه های اندرویدی دانلود کنید.

 • توجه داشته باشید با دانلود از گوگل پلی جدید ترین نسخه برنامه را دریافت خواهید کرد که امکانات کامل تری خواهد داشت.

پس از دانلود و نصب برنامه گوگل ترنسلیت با برنامه ای به این شکل مواجه می شوید:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رابط کاربری برنامه بسیار ساده است و همانطور که مشاهده می کنید برنامه دارای یک زبان ورودی در سمت چپ و یک زبان خروجی در سمت راست است. گزینه های نحوه ترجمه هم به ترتیب دوربین، دست نوشته، مکالمه و صدا هستند.

برای اینکه بتوانید دوربین ترجمه گوگل برای زبان فارسی را فعال کنید باید روی زبان سمت راست کلیک کرده و سپس زبان فارسی (Persian) را از لیست پیدا کرده و دانلود کنید.

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرپس از دانلود زبان مطابق عکس در مقابل زبان فارسی تیک دانلود شده نشان داده می شود و می توانید آن را به عنوان زبان خروجی انتخاب کنید

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرپس از دانلود زبان فارسی برنامه گوگل ترنسلیت شما آماده است تا دوربین ترجمه گوگل را در اختیار شما قرار دهد. شما با استفاده از آیکون دوربین که در صفحه اصلی قرار دارد همانند تصویر زیر وارد فضای دوربین شوید.

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردر این قسمت باید دوربین را به سمت متن مورد نظر برای ترجمه بگیرید تا بتواند نوشته ها را تشخیص دهد.

در صورتی که متنی برای ترجمه وجود نداشته باشد با پیام زیر مواجه خواهید شد:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرپس از اینکه دوربین توانست متن شما را تشخیص بدهد با زدن کلید عکس گرفتن برنامه شروع به اسکن خواهد کرد تا تمامی نوشته های داخل تصویر را بخواند. در زیر حالت اسکن را مشاهده می کنید:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرپس از اینکه اسکن متن کامل شد برنامه تمامی متونی که پیدا کرده است را مطابق تصویر زیر به شما نشان می دهد:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردر تصویر بالا مشخص است که برنامه توانسته به شکل کامل تمامی کلمات داخل متن را تشخیص دهد. نکته جالب برنامه گوگل ترنسلیت (عکس بگیر ترجمه کن) در این است که شما در این مرحله دو راه برای ترجمه دارید. هم می توانید با کشیدن دست خود بر روی قسمتی که مایل به ترجمه هستید فقط ترجمه آن قسمت را دریافت کنید که نمونه آن را در شکل زیر مشاهده می کنید:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردر صورت نیاز به کل ترجمه متن نیز شما می توانید با لمس کلید SELECT ALL که در پایین صفحه مشخص است تمامی متن را انتخاب کنید:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردر این شرایط تمامی متن برای شما انتخاب شده و ترجمه آن برای شما به نمایش گذاشته شده است ولی برای دریافت متن کامل انگلیسی و همچنین ترجمه آن می توانید بر روی فلش کنار ترجمه فارسی کلیک کرده تا وارد قسمت ترجمه متنی کامل شوید. در شکل زیر نحوه نمایش متن انگلیسی و ترجمه فارسی آن نشان داده شده است:

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

همانطور که می بینید به ساده ترین شکل موجود می توانید از قابلیت دوربین ترجمه گوگل – عکس بگیر ترجمه کن – از طریق برنامه گوگل ترنسلیت استفاده کنید. البته ناگفته نماند کیفیت ترجمه انجام شده زیاد بالا نیست ولی می توانید در مواقع اضطراری که فرصت کمی برای تایپ و ترجمه دارید از این قابلیت استفاده کنید.

نکات تکمیلی در آموزش کار با دوربین ترجمه

 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرتوجه داشته باشید که در تمامی مراحل باید گوشی شما به اینترنت متصل باشد. تمامی تصاویر ثبت شده نیز برای جستجوی متن به سرور های گوگل ارسال می شود بنابراین علاوه بر داشتن سرعت اینترنت بالا امنیت اطلاعات شما نیز تضمین نخواهد شد زیرا عکس ها در سرور گوگل نگهداری می شوند.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرما آموزش استفاده از دوربین برای ترجمه متن از روی عکس را برای گوشی اندروید آموزش دادیم. آموزش ترجمه عکس از روی متن برای آیفون و گوشی های ios هم مشابه اندروید است.

آیا ترجمه متن با دوربین گوگل برای عکس‌های قدیمی امکان پذیر است؟

در صورتی که بخواهید از حالت آفلاین یعنی عکس های موجود در گالری خود در برنامه گوگل ترنسلیت استفاده کنید نیز کار سختی پیش رو نخواهید داشت. پس از باز کردن برنامه و کلیک روی آیکون دوربین فقط کافیست آیکون گالری که در گوشه چپ پایین تصویر مشخص شده است کلیک کرده و سپس با تصویر زیر رو به رو می شوید.

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردر این قسمت فقط کافیست تصویر مورد نظر خود را از دسته بندی گالری پیدا کرده و مراحل قبلی که در بالا اشاره شده بود را برای ترجمه تصویر انجام دهید.

ترجمه فارسی به انگلیسی به وسیله دوربین ترجمه گوگل

به دلیل جدید بودن سرویس دوربین ترجمه گوگل در برنامه گوگل ترنسلیت، این برنامه هنوز نمی تواند از ترجمه فارسی به زبان های دیگر مانند ترجمه فارسی به انگلیسی پشتیبانی کند. اگر زبان ترجمه برنامه را روی فارسی قرار دهید طبق تصویر زیر آیکون دوربین که مربوط به ترجمه تصویری است غیر فعال می شود.

مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

با توجه به شواهد موجود در سیستم کاری گوگل و وجود اسکن کلمات فارسی در سرویس درایو (Google Drive) امکان وارد شدن زبان فارسی به لیست زبان های پشتیبانی شده برای ترجمه و پیدا کردن لغات بسیار زیاد است.

مزایای استفاده از دوربین ترجمه گوگل

قطعا محصول ساخته شده توسط کمپانی بزرگی همچون گوگل ویژگی های بسیار زیادی دارد. در ادامه به معرفی برخی از ویژگی های برنامه گوگل ترنسلیت و همچنین قابلیت های ویژه قسمت دوربین ترجمه گوگل آن خواهیم پرداخت.

 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهراین برنامه می تواند از زبان انگلیسی به زبان های بسیار زیادی ترجمه نماید. بهترین ویژگی آن برای ایرانی ها پشتیبانی کامل از زبان فارسی است.
 • در صورت دانلود کامل زبان فارسی می توانید از سیستم آفلاین و بدون اینترنت برنامه نیز استفاده کنید ولی به هر حال برای دقیق تر شدن ترجمه و تشخیص متن بهتر لازم است در هنگام استفاده از برنامه گوگل ترنسلیت به اینترنت متصل باشید.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهریکی از نکات مثبت دوربین ترجمه گوگل امکان انتخاب متن مورد نظر است. ممکن است شما تصویری را در دوربین ثبت کنید ولی نیازی به ترجمه تمام متن نداشته باشید. در این صورت می توانید فقط قسمت مورد نیاز خود را در برنامه مشخص کنید و برنامه همان قسمت را برای شما ترجمه می کند.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرامکان ترجمه از تصاویر قدیمی موجود در گوشی موجب می شود شما بتوانید تمامی متن های قدیمی خود را نیز ترجمه کنید و یا در صورتی که باید چندین صفحه پشت هم را ترجمه کنید می توانید نخست از آن ها عکس گرفته و سپس به ترجمه هر کدام از صفحات بپردازید.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهریکی از قابلیت های جالب برنامه گوگل ترنسلیت ذخیره کردن ترجمه های گذشته است. این برنامه می تواند تمامی متن های انگلیسی و ترجمه های آن ها را در حافظه خود نگهداری کند تا شما در زمان نیاز دوباره از آن ها استفاده کنید.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهرافرادی که گوشی اندروید یا iOS دارند می توانند به راحتی از این اپلیکیشن برای ترجمه کاتالوگ و بروشور محصولات خارجی در فروشگاه‌ها استفاده کنند، چرا که در هنگام خرید، آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برای ترجمه استفاده از ابزار گوگل ترنسلیت به حساب می‌آید.

معایب دوربین ترجمه گوگل

دوربین ترجمه گوگل که از کاربردی ترین ویژگی های برنامه گوگل ترنسلیت است به دلیل کامل نشدن بعضی قسمت های خود دارای معایبی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. البته بیشتر این معایب به دلیل جدید بودن تکنولوژی و کامل نشدن آن ها هستند.

 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردوربین ترجمه گوگل از زبان های محدودی به عنوان زبان پایه استفاده می کند. در حالی که سیستم گوگل درایو توانایی اسکن کلمات زبان های بیشتری را دارد ولی این قابلیت همچنان به برنامه گوگل ترنسلیت اضافه نشده است و این یکی از ضعف های بزرگ این برنامه به حساب می آید.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهردوربین ترجمه گوگل بیش از حد به ارسال تصاویر به سرور برای تشخیص متن متکی است. این اتفاق موجب استفاده بیشتر از اینترنت و نیاز به اینترنت پرسرعت تر می شود. از طرف دیگر نیاز به ارسال تمامی اطلاعات به سرور موجب کاهش احساس امنیت توسط کاربر می شود.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهربرنامه گوگل ترنسلیت همچنان در ترجمه ضعیف است و قدرت تشخیص کلمه ها با معانی مختلف بر اساس نوع متن را ندارد. با پیشرفت تکنولوژی یادگیری ماشینی کیفیت ترجمه های برنامه گوگل ترنسلیت افزایش یافته اما بر اساس مثال های بالا که از دوربین ترجمه گوگل مشاهده کردید، همچنان کیفیت ترجمه برای متون زیاد مناسب نیست و فقط جهت رفع مشکلات اضطراری کاربرد دارد.
 • مترجم گوگل با اسکن عکس + دانلود برنامه بهمراه آموزش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهربرنامه قابلیت خواندن متن ترجمه شده را نیز دارد ولی چون همچنان زبان فارسی آن کامل نشده است این امکان به شکل کامل و قابل اتکا نیست.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي