دانلود فیلم خارجی رایگان

هزینه عوارض خروج از کشور سال 1401

تاريخ : 4 آوریل

عوارض خروج از کشور شامل هزینه ای می باشد که هر شخصی جهت خروج از کشور باید به دولت بپردازد . بخش کوچکی از این مبلغ به سازمان گردشگری پرداخت می‌شود. و بخش دیگری هم از آن برای بازسازی و بهسازی روستاهای مرزی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه عوارض خروج از کشور سال ۱۴۰۱

هزینه عوارض خروج از کشور سال 1401, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس، تصویب میزان ۵ میلیون تومان عواض خروج از کشور را شایعه اعلام کرد و گفت: «چنانچه دولت قصد افزایش مبلغ عوارض خروج از کشور را داشته باشد، با توجه به تورم موجود این رقم بیشتر از ۵۲۰ هزار تومان نخواهد بود.»

لایحه‌‌ پیشنهادی در هفته گذشته که درباره بودجه سال ۱۴۰۱ به مجلس اعلام و بسیار هم پرحاشیه و بحث‌برانگیز شد، میزان عوارض خروج از کشور در سال آینده بود.

طبق این لایحه پیش‌بینی شده بود درآمدی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان از عوارض خروج از کشور تامین خواهد شد؛ در حالی که بودجه سال جاری در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان است. با توجه به افزایش ۱۴ برابری مبلغ این ردیف از لایحه بودجه و میزان عوارض خروجی سال جاری که ۴۰۰ هزار تومان است، مبلغ ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عوارض خروج از کشور در سال آینده خواهد بود.

محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد بعضی اخبار منتشر شده درباره افزایش نرخ عوارض خروج از کشور و تعیین مبلغ ۵ میلیون تومان، شایعه‌ای بیش نیست و این مطالب کاملا اشتباه و ناصحیح است.

هزینه عوارض خروج از کشور سال 1401, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

دشتی همچنین اظهار داشت که به دلیل شرایط و شیوع ویروس کرونا و همچنین محدودیت‌های مسافرتی، در سال جاری، تنها حدود ۱۰٫۰۰۰ نفر از هموطنان به خارج از کشور مسافرت کرده‌اند. با توجه به واکسیناسیون گسترده که در سراسر ایران و جهان و کاهش ابتلا به کرونا و مرگ‌و‌میر ناشی از این ویروس، می‌توان پیش‌بینی کرد که حدود ۱۰ میلیون نفر در سال آینده به خارج از کشور سفر کنند.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد علت افزایش این ردیف از لایحه بودجه و افزایش میزان درآمد حاصل از محل دریافت عوارض خروج از کشور، تنها به دلیل همین پیش‌بینی افزایش مسافر بوده و هر گمانه‌زنی درباره افزایش ۱۴ برابری مبلغ عوارض خروج از کشور، بی‌پایه و اساس است.

در واقع افزایش عوارض خروج از کشور از ۴۰۰ هزار تومان به ۵ میلیون تومان صحت ندارد و همچنان که بیان شد پیش‌بینی این افزایش درآمد به دلیل افزایش استقبال مردم از سفرهای خارجی خواهد بود.

دشتی اردکانی همچنین با تاکید بیان کرد اگر دولت قصد افزایش میزان عوارض خروج از کشور را برای سال آینده در نظر داشته باشد، طبق موازین قانون و اصول مقرر، این مبلغ باید با توجه به میزان تورم تعیین شود که در نهایت بیش از ۵۲۰ هزار تومان نخواهد بود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي