دانلود فیلم خارجی رایگان

سازمان آموزش و پرورش استثنایی csdeo.ir

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 17 می

سازمان آموزش و پرورش استثنایی از جمله سازمان هایی است که برای آموزش کودکانی که به لحاظ ضریب هوشی متفاوت از هم سن و سالان خود هستند دایر شده است. این سازمان دارای سایت رسمی است و خانواده های این دسته از کودکان می توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش استثنایی کارهایی از قبیل ثبت نام در آموزش و پرورش استثنایی را انجام دهند.

آدرس سایت سازمان آموزش و پرورش استثنایی

سازمان آموزش و پرورش استثنایی csdeo.ir, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر


در این مطلب از کهر ضمن پرداختن به ماهیت سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مشخص کردن خصوصیات کودکان استثنایی، آدرس سایت این سارمان به نشانی csdeo.ir ر ا قرار داده ایم. امیدواریم از این مطلب استفاده کنید.

در باره آموزش و پرورش کودکان استثنایی

سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی یک سازمان دولتی زیرمجموعهٔ وزارت آموزش و پرورش می‌باشد. رئیس این سازمان معاونت وزیر آموزش و پرورش را برعهده دارد.
آموزش و پرورش دانش‌ آموزان استثنایی در ایران از حدود ۹۰ سال پیش و توسط افراد علاقه‌مند، به‌صورت داوطلبانه و در بخش غیردولتی آغاز شد. سپس در سال ۱۳۴۷ دفتری به نام آموزش کودکان و دانش‌آموزان استثنایی در وزارت آموزش و پرورش تشکیل و فعالیت‌ها در قالب مدارس استثنایی و کلاس‌های خاص شکل دولتی و رسمی به خود گرفت.

پس از انقلاب ۱۳۵۷، به منظور توجه بیشتر به آموزش و پرورش و توان‌بخشی کودکان استثنایی، «سازمان آموزش و پرورش استثنایی» با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۶۹ تأسیس شد و اساسنامه این سازمان در سال ۱۳۷۰ به تصویب مجلس رسید.

ساختار سازمان آموزش و پرورش استثنایی

این سازمان بطورکلی از دو معاونت و یک اداره کل به شرح زیر تشکیل شده‌است:

معاونت برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی
معاونت تشخیص، پیشگیری، پرورشی و تربیت بدنی
اداره کل توسعه مدیریت و پشتیبانی

چه کودکانی استثنایی هستند؟

کودکانی به عنوان کودکان استثنایی شناخته می‌شوند که ضریب هوشی آن‌ها دو انحراف معیار بالاتر یا پایین‌تر از سایر کودکان باشد. این کودکان به خدمات آموزشی ویژه و حمایت‌های گسترده نیاز دارند تا از کل استعداد خود استفاده کنند.

آن‌ها به دریافت خدمات آموزشی نیازمند هستند چون اکثر آن‌ها در یک یا چند مقوله به شرح زیر با یکدیگر تفاوت دارند: آن‌ها ممکن است کم توانی ذهنی، ناتوانی‌های یادگیری، آشفتگی‌های هیجانی، ناتوانی‌های جسمی، اختلال‌های گفتار و زبان، آسیب شنوایی یا آسیب دیداری داشته باشند یا در مقابل سرآمد و بسیار با استعداد باشند.

آدرس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تهران

آدرس : خیابان انقلاب- چهار راه ولیعصر- خیابان شهید برادران مظفر (صبای شمالی)-پلاک۶۶ کد پستی :۱۴۱۶۹۳۵۶۸۴
تلفن : ۶۶۹۷۰۴۵۵ – نمابر : ۶۶۹۷۱۴۹۰

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي