نحوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

دسته بندي : دانشگاه,⭐ اخبار
تاريخ : 17 ژانویه

در این پست از گهر برای شما کاربران عزیز به بررسی شیوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱ خواهیم پرداخت. داوطلبین عزیز به یاد داشته باشید که زمان دریافت کارت آزمون ورود به جلسه کنکور دی ماه از سه شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ لغایت پنج شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ است. همچنین داشتن این کارت برای ورود در روز برگزاری کنکور سراسری اجباری است و باید حتما به صورت پرینت شده ارائه شود.

شیوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

نحوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی از مهم ترین ملزومات شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه است که برای تمامی داوطلبان در کلیه گروه های آزمایشی پنج گانه صادر می گردد و این افراد می توانند در موعد مقرر، جهت دریافت آن به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با درج اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدام نمایند.

بر روی این کارت، اطلاعات فردی، شماره داوطلبی، نوع سهمیه، زمان و مکان انعقاد آزمون سراسری، نوع معلولیت، زبان خارجی و دین متقاضی درج می گردد و داشتن آن به همراه یک مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی و شناسنامه عکس دار، برای ورود به محل برگزاری آزمون و شرکت در این تورنمنت سرنوشت ساز الزامی است.

علارغم اطلاعیه های منتشر شده در رابطه با زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور نوبت اول ۱۴۰۲، این کارت از یک روز پیش از موعد یعنی از روز شنبه ۲۴ دی ماه، بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

با استناد به سنوات گذشته می توان این گونه اذعان نمود که ۲ تا ۳ روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری شاهد انتشار کارت ورود به جلسه از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری خواهیم بود و داوطلبان می توانند با ورود به پورتال شخصی خود در سایت سنجش نسبت به دریافت فایل کارت موردنظر و پرینت آن اقدام نمایند. لذا زمان دریافت هر کدام از کارت های ورود به جلسه نوبت دی و تیر ماه را در این مکان ذکر کرده ایم.

از چه طریقی می توان کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲ را دریافت نمود؟

پس از اعلام زمان دقیق دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری، کلیه متقاضیان می بایست در بازه زمانی مشخص شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارت خود را دریافت نمایند که چگونگی انجام این فرایند در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منو سمت راست صفحه، آیکون “سراسری” را انتخاب نمایید.

نحوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پس از ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

نحوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

  • سپس در صفحه ای مطابق تصویر زیر، با ۴ روش برای مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه خود مواجه خواهید شد.
  1. وارد کردن شماره سریال شناسنامه + شماره شناسنامه
  2. درج شماره پرونده + شماره داوطلبی
  3. ثبت کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + شماره شناسنامه
  4. وارد نمودن شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه

نحوه گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دی ماه ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پس از درج یک دسته از اطلاعات فوق در کادرهای مربوطه، کلید “مشاهده کارت” را بفشارید.

  • اکنون کارت ورود به جلسه آزمون سراسری شما برایتان نمایان خواهد شد که لازم است، ابتدا مندرجات آن را به دقت با مشخصات خود تطبیق دهید و سپس آن را چاپ نمایید.

تذکر ۱: کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد مشترک می باشد اما متقاضیان برای شرکت در کنکور هر یک از گروه های آزمایشی می بایست کارت جداگانه ای به همراه داشته باشند. به این معنا که اگر شما، قصد شرکت در کنکور یک گروه آزمایشی اصلی (تجربی، ریاضی و انسانی) و یک گروه شناور (هنر و زبان) را دارید، می بایست برای هر کدام از این موارد، کارت ورود به جلسه مجزا تهیه نمایید و آن را در روز انعقاد آزمون با خود به همراه داشته باشید.

تذکر ۲: همچنین توجه نمایید که نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نوبت تیر ماه نیز به همین منوال می باشد.

ویرایش و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور در بازه های زمانی مختلفی از جمله مهلت ثبت نام کنکور سراسری، تمدید مهلت ثبت نام کنکور و زمان دریافت کارت ورود به جلسه وجود خواهد داشت. افرادی که به هر دلیلی، به صحت اطلاعات درج شده در حین دریافت کارت اینترنتی شک داشته و تمایل به ویرایش مغایرت ها دارند، می توانند با توجه به نوع ویرایش مربوطه نسبت به اجرای این روند اقدام کنند.

زمان ویرایش

لازم است توجه کنید که به منظور ویرایش اطلاعات موجود در کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ۱۴۰۲، زمان مشخصی اعلام گشته که در قسمت زیر به آن اشاره شده است.

زمان انجام ویرایش نواقص موجود در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۲
اصلاحات اینترنتی و منطقه آموزش و پرورش
همه گروه های آزمایشیاز ۲۲ لغایت ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱
اصلاح در باجه رفع نقص
علوم تجربیچهارشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱
زبان خارجی
علوم انسانیروزهای چهارشنبه ۲۸ دی و پنجشنبه ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱
علوم ریاضی و فنی
هنرروزهای چهارشنبه ۲۸ دی، پنجشنبه ۲۹ دی و صبح جمعه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱

نکته: ساعت مراجعه به باجه های رفع نقص کارت از ۸:۳۰ تا ۱۲ ظهر و ۱۴ الی ۱۷ روز های ذکر شده در جدول فوق خواهد بود.

نحوه ویرایش

از آن جا که صحت و سقم اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری بسیار مهم است، این امکان وجود دارد که به دلیل درج اشتباه مشخصات داوطلب بر روی این کارت، از حضور داوطلب بر سر جلسه کنکور ممانعت به عمل آید، در نتیجه توصیه می شود که اگر در حین دریافت کارت خود، متوجه حضور برخی اطلاعات اشتباه بر روی آن شدید، با استناد به مفاد جدول زیر و نحوه انجام آن نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام نمایید.

موارد قابل ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲
نحوه مراجعه اطلاعات قابل ویرایش
آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلیوجود اشتباهاتی از جمله نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه کارت ورود به جلسه
اگر نوع دیپلم، سال اخذ، کد دانش آموزی و منطقه اخذ و کد رشته دیپلم یکسان نباشد
سال و بخش محل اخذ پیش دانشگاهی، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی
مراجعه به باجه رفع نقصعدم وضوح عکس، جنسیت، فاقد مهر بودن کارت، اطلاعات مربوط به جنسیت، دین، زبان خارجی، عدم ثبت نام برخی از داوطلبان کنکور سراسری، عدم تکمیل قسمت های مربوط به افراد معلول،
مراجعه به سایت سازمان سنجشسریال شناسنامه، سهمیه، محل اخذ مدرک دیپلم، وضعیت تحصیلی و اشتغال، محل تولد

نکته: همراه داشتن 3 قطعه عکس ۴*۳ به هنگام مراجعه حضوری باجه رفع نقص برای ویرایش مشکلات تصویر داوطلب الزامی است.

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

متقاضیانی که می بایست طبق موارد ذکر شده در جدول فوق، اطلاعات موجود در کارت خود را با مراجعه حضوی به باجه های رفع نقص به انجام برسانند می بایست از آدرس این محل ها اطلاع داشته باشند. همچنین طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش، محل برگزاری آزمون های سراسری نیز در قالب یک فایل pdf تهیه شده است. به منظور تسهیل فرآیند دسترسی به این اطلاعات، شما می توانید با کلیک بر هر کدام از لینک های موجود در باکس زیر، نسبت به دریافت آن ها اقدام کنید.

دانلود آدرس باجه های رفع نقص کنکور سراسری ۱۴۰۲ (نوبت دی ماه)

مشاهده جدول شهرستان و بخش های محل برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ (نوبت دی ماه)

عدم دسترسی اطلاعات برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

گاهی ممکن است برخی از داوطلبان دسترسی کافی برای دریافت کارت ورود به جلسه خود نداشته باشند و یا اطلاعات لازم جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود را مفقود یا فراموش کرده باشند لذا این دسته از افراد می توانند از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، نسبت به بازیابی این موارد اقدام نموده و از مراجعه حضوری خودداری کنند.

زمان دریافت کارت نوبت دی ماه

داوطلبانی که در کنکور سراسری دی ماه شرکت نموده اند، می بایست کارت ورود به جلسه خود را در زمان مقرر و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، بررسی و پرینت نمایند. مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، قرار بر این بود که دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون از ۲۷ لغایت ۲۰ دی ماه امکان پذیر باشد، اما با اعلام معاون امور آزمون های سازمان سنجش، دریافت کارت ورود به جلسه از تاریخ ۲۵ لغایت ۲۸ دی ماه در نظر گرفته شد. همچنین در صورت مغایرت اطلاعات، امکان ویرایش برخی موارد درج شده روی کارت مذکور وجود خواهد داشت که در ادامه به آن پرداخته شده است.

مهم: علی رغم این که قرار بود کارت ورودبه جلسه متقاضیان شرکت در آزمون نوبت اول در مورخ ۲۵ دی ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار بگیرد اما این کارت از یک روز پیش تر یعنی از روز شنبه مورخ ۲۴ دی ماه منتشر گردید.

زمان دریافت کارت نوبت تیر ماه

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری تیر ماه را دارند نیز می بایست در موعد مقرر با استفاده از کد پیگیری و یا شماره شناسنامه، برای دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي