واکنش احسان علیخانی به خودکشی کودک کار (مهمان ماه عسل)

متاسفانه روز گذشته خبر خود کشی رضا کودکی کاری که چند سال پیش مهمان ماه عسل بود در شبکه های اجتماعی منتشر شد . احسان علیخانی مجری معروف با انتشار پستی در صفحه شخصی اش نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

واکنش احسان علیخانی به خودکشی کودک کار که مهمان ماه عسل بود

واکنش احسان علیخانی به خودکشی کودک کار (مهمان ماه عسل), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

احسان علیخانی چنین نوشت : 

درد اینجاست که “درد” را نمی‌توان به کسی حالی کرد!

درباره رضا، حضورش در ماه‌عسل، خبر خودکشی‌اش و این خبر غمناک و تلخ…

خبري شوكه‌كننده و اين ميزان سنگين براي همه ما كه او را ديده بوديم و از دلش خبر داشتيم…

رضا ۷ سال پیش مهمان ماه‌عسل شد. وقتی قرار شد موضوع کودکان کار، برای اولین‌بار در تلویزیون مطرح شود، رفقای جمعیت امام‌علی که در زمینه بچه‌های کار فعالیت می‌کردند و دنبال تحصیل و آموزش‌شان بودند، گروه ما را با تعدادی از این بچه‌ها آشنا کردند، مستندی ساخته شد و بچه‌هاي جمعيت، با كسب اجازه از خانواده‌ها، تعدادي از بچه‌ها را به برنامه آوردند تا همه -تاکید می‌کنم همه- دردهای زیر پوست شهر را ببینیم و کاری بکنیم؛ چه، کسانی که مسئولیت قانونی دارند و چه انسان‌هایی که از دستشان کاری برمی‌آید.

واکنش احسان علیخانی به خودکشی کودک کار (مهمان ماه عسل), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

رضا جمله معروف “آرزويي ندارم چون وقت نكردم بهش فكر كنم” را در برنامه گفت. همه ديدند و آن روز، تعداد زيادي پيگير كمك و ياري او و امثال او شدند و رضا را پيدا كردند.
چند روز بعدش، مهمان ويژه‌برنامه عيد فطر شد و گفت آرزو دارم از اين محله برويم.

مهدي رحمتي و حنيف عمران‌زاده با مردانگي، فراهم كردن خانه جديد را تقبل و خانه‌اي براي رضا و خانواده‌اش رهن كردند. اينكه چرا بعد از حدود یک سال با شكايت اهالي محل، مجبور به ترك آن خانه شدند بماند؛ كه دردي بزرگتر است!

رضا با بچه‌هاي خانه ايراني لب خط كار مي‌كرد با كلي آرزوي جديد و عشق، تا مادرش به طور ناگهاني از دنيا رفت و او دچار شوك و غمي سنگين شد. دو بار دست به خودكشي زد و خانه ايراني لب خط، رضا را كامل تحت‌نظر مددكار و روانشناس قرار داد و او قول داده بود هر وقت فكر خودكشي به ذهنش خطور كرد با مددكار صحبت كند.

دوباره رضا شروع كرد به درس‌خواندن و تمرين تئاتر. حتي بازي در چند تئاتر در خانه لب خط و كار كردن تا جايي كه خودش دستگاهي بخرد و درآمدي بهتر داشته باشد.

رضا ازدواج كرد؛ در سن كم و با دختري كم‌سن‌تر و باز بحراني جديد براي او. عكس‌هاي رضا در زمين فوتبال و اجراي تئاتر و محل كار، نشان مي‌دهد كه عشق و اميد به آينده در او زنده بود تا…

واکنش احسان علیخانی به خودکشی کودک کار (مهمان ماه عسل), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

البته هنوز مراجع قانوني علت فوت را رسما اعلام نكرده‌اند.

به دلايل حفظ حريم خصوصي و اخلاق، حتي رفقاي خانه ايراني لب خط هم نمي‌توانند از مشكلات رضا و پيرامونش حرفي بزنند و بايد در اين داغ، شريك شد و گريست.
چقدر در آن سالها تحت فشار بوديم كه چرا اینقدر تلخ و غمگين شده برنامه؟! چرا از درد و رنج مي‌گویید؟!
رفقا مي‌دانيد چقدر بچه‌هايي شبيه رضا در همين شهر زندگي مي‌كنند؟!

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي