روزی چند بار دراز نشست بزنیم؟

تاريخ : 5 سپتامبر

دراز و نشست یک حرکت بی‌نظیر برای صاف کردن شکم و کوچک کردن عضلات این ناحیه است. این تمرین ورزشی می‌تواند بر تجزیه سلول‌ های چربی نواحی شکم و پهلو موثر باشد. اما ممکن است به تنهایی تاثیر چندانی بر لاغری نداشته باشد. بنابراین اگر قصد دارید صرفاً با کمک حرکت دراز و نشست وزن خود را کاهش دهید، پیشنهاد می‌کنیم روش دیگری را انتخاب کنید. البته ممکن است با انجام دادن ۵۰ تا ۱۰۰ دراز نشست در روز، تا حدودی کاهش وزن داشته باشید یا عضلات شکم را تقویت کنید.

روزی چند بار دراز نشست بزنیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

دراز و نشست اگرچه در ظاهر حرکتی ساده به نظر می‌رسد، اما انجام دادن آن بسیار سخت است. بسیاری از افراد حتی نمی‌توانند این حرکت را بالای ۲۰ بار انجام دهند. افرادی که آمادگی جسمانی پایینی دارند یا قبل از انجام حرکت دراز نشست بدن خود را گرم نکرده‌اند، با مشکلاتی مثل گرفتگی شدید عضلات شکم و پهلو مواجه خواهند شد. بنابراین حتی برای انجام این حرکت نسبتاً ساده، به یک مربی ورزشی حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

 مربیان مجموعه فیت کلاب، نحوه انجام تمرینات بدنسازی یا تمرینات قدرتی را به شما آموزش می‌دهند. در نتیجه احتمال بروز آسیب دیدگی‌های جسمانی کاهش خواهد یافت. مربیان این مجموعه، تا زمان رسیدن به وزن ایده‌آل همراه شما هستند و از هیچ کوششی برای حمایت شما دریغ نخواهند کرد. در ادامه قصد داریم درباره تعداد دراز نشست در روز توضیح دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

دراز و نشست چیست؟

دراز نشست کدام عضلات را درگیر می‌کند و چه فایده‌ای برای بدن دارد؟ دراز و نشست یک تمرین کاملاً منحصر به فرد برای تقویت عضلات و کوچک کردن شکم است. مطالعات نشان می‌دهد، این حرکت به صورت مستقیم بر عضلات شکم تاثیر می‌گذارد و ماهیچه‌های این ناحیه را تقویت می‌کند. با توجه به اینکه هنگام انجام تمرین دراز نشست انرژی مصرف می‌شود، بنابراین به مرور زمان وزن شخص کاهش می‌یابد. اما مطالعات نشان داده است این حرکت به تنهایی تاثیر چندانی بر کاهش وزن ندارد.

برای اینکه وزن خود را کاهش دهید، باید کالری کمتری نسبت به گذشته دریافت کنید. بنابراین به یک رژیم غذایی مناسب نیز نیاز خواهید داشت. این حرکت ورزشی می‌تواند بدون تجهیزات ورزشی یا همراه با سایر تجهیزات ورزشی انجام شود. مهم‌ترین عضلات هدف در این تمرین، عضلات شکمی هستند. همانطور که می‌دانید، عضلات شکمی انواع مختلفی دارند. تمرین دراز نشست نیز به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود.

 در هر تمرین، یکی از عضلات شکمی تحت فشار قرار گرفته و تقویت می‌شود. می‌توان از این ورزش برای تقویت عضلات راست شکمی، عضله عرضی شکم، مورب داخلی و خارجی و مواردی مانند این استفاده کرد. در دراز و نشست معمولی، عضله راست شکمی هدف قرار می‌گیرد و تقویت می‌شود.

در روز چند دراز نشست بزنیم؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود، این است که روزی چند تا دراز نشست بزنیم؟ انجام دادن حرکت دراز نشست برای افراد مبتدی کار چندان ساده‌ای نیست. بنابراین بهتر است برای انجام این حرکت برنامه‌ریزی کنید و به مرور زمان، تعداد حرکات را افزایش دهید. اگر یک ورزشکار مبتدی هستید، بهتر است ابتدا اطلاعات کافی درباره نحوه انجام حرکت و سایر نکات مربوط به آن بدست آورید. تا زمانی که به نحوه انجام تمرین مسلط نشدید، بهتر است حرکت دراز نشست را انجام ندهید.

در غیر این صورت، عضلات شکم و پهلو یا حتی ستون فقرات و مفاصل کمر آسیب خواهند دید. می‌توانید این تمرین را با ۱۰ بار در روز شروع کنید و به مرور زمان تعداد حرکت را افزایش دهید. البته توجه داشته باشید که ۱۰ حرکت دراز و نشست، باید در چند ست مختلف انجام شود تا بدن شما تحت فشار زیاد قرار نگیرد. پیشنهاد می‌کنیم بین هر ست چند ثانیه استراحت کنید. البته برای تعیین دقیق مدت زمان استراحت و تعداد ست‌ها، باید تحت نظر مربیان ورزشی حرفه‌ای قرار بگیرید.

بعد از گذشت چند روز یا چند هفته، متوجه خواهید شد که انجام دادن این حرکت ساده‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین می‌توانید تعداد حرکات را افزایش دهید. علاوه بر ‌این، بهتر است از سایر حرکات ورزشی برای افزایش آمادگی جسمانی و استقامت عضلات کمک بگیرید. زمانی که آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید، دراز نشست را به شکل بهتری انجام می‌دهید. اگر به صورت مداوم این کار را انجام دهید، بعد از گذشت چند ماه به راحتی می‌توانید روزی ۱۰۰ بار دراز و نشست بزنید.

عوارض انجام حرکت دراز نشست به دفعات زیاد چیست؟

روزی چند بار دراز نشست بزنیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ورزشکاران مبتدی مرتکب می‌شوند، این است که بدون آمادگی جسمانی کافی، تعداد زیادی حرکت دراز و نشست انجام می‌دهند. اگر بدون آمادگی جسمانی کافی این کار را انجام دهید، آسیب‌های بسیار زیادی به بدن شما وارد خواهد شد. مهم‌ترین مسئله این است که درباره نحوه انجام این حرکت اطلاعات کافی داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است حرکت دراز و نشست را به شکل اشتباه انجام دهید.

اگر این حرکت را به درستی انجام ندهید، به مفاصل گردن و ستون فقرات آسیب زیادی وارد می‌شود. همانطور که می‌دانید، ستون فقرات هنگام انجام این تمرین به طور کامل درگیر می‌شوند. بنابراین احتمال بروز بیماری‌های مختلف مثل دیسک کمر و گردن وجود دارد.

مزایای دراز نشست

این حرکت برای لاغری شکم و پهلو کاملاً مفید است و مزایای گوناگونی دارد. در ادامه برخی از این مزایا را برای شما بیان می‌کنیم.

۱- تقویت میان تنه

یکی از مهم‌ترین فواید دراز و نشست، تقویت میان تنه است. تقریباً همه ورزشکاران می‌دانند که تقویت عضلات میان تنه اهمیت بسیار زیادی دارد. این عضلات می‌توانند از ستون فقرات در برابر آسیب‌دیدگی‌های جسمانی محافظت کنند. به طور کلی، آمادگی جسمانی بدن، زمانی افزایش می‌یابد که عضلات میان تنه یا ماهیچه‌های هسته مرکزی بدن تقویت شوند.

تمرینات تقویت عضلات میان تنه، شامل مجموعه حرکاتی هستند که بر عضلات شکم و عضلات پشت تاثیر می‌گذارند. دراز نشست به شما کمک می‌کند تا این ماهیچه‌ها را تقویت کنید و عملکرد بهتری داشته باشید.

۲- شکم شش تکه با دراز و نشست

اگر قصد دارید شکم شش تکه و جذاب بسازید، بهتر است به سراغ تمرین دراز و نشست بروید.  یکی از مهم‌ترین تمرینات ورزشی برای ایجاد شکم شش تکه و تقویت عضله راست شکمی، دراز نشست است. زمانی که این تمرین را به صورت مداوم انجام می‌دهید، تارهای عضلانی ضخیم می‌شوند. در نتیجه، میان تنه شما تقویت و نیرومند خواهند شد.

روزی چند بار دراز نشست بزنیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

بررسی کلی

در این مطلب به طور کامل توضیح داده شد که باید روزی چند بار دراز و نشست بزنیم. شما می‌توانید با توجه به آمادگی جسمانی خود، روزی ۱۰ یا ۱۰۰ بار دراز نشست بزنید. همه چیز به شرایط جسمانی شما بستگی دارد. اگر یک ورزشکار تازه کار هستید و استقامت بدنی بالایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از روزی ۱۰ بار شروع کنید.

به مرور زمان، می‌توانید تعداد حرکات را افزایش دهید و به روزی ۵۰ یا ۷۰ بار برسانید. با توجه به اینکه نحوه انجام حرکت دراز و نشست اهمیت بسیار زیادی دارد، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با یک مجموعه حرفه‌ای و معتبر مشورت کنید. مربیان مجموعه فیت کلاب، نحوه انجام این تمرین را به شما آموزش می‌دهند و تا زمان رسیدن به تناسب اندام همراه شما هستند. برنامه تمرینی که توسط این مجموعه ارائه می‌شود، کاملاً با وضعیت جسمانی و متابولیسم بدن شما سازگاری دارد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي