عیب یابی و تعمیرات جارو برقی دوو و الجی

جارو برقی ها از جمله لوازم پرکاربرد در منازل می باشند. با توجه به نقش این دستگاه در تمیز کردن منزل، خرابی آن می تواند دردسرساز شود. به همین سبب، متخصصان توصیه می کنند به هنگام مواجهه با ایراد در عملکرد و یا خرابی در جاروبرقی، سریعاً نسبت به تعمیر جاروبرقی اقدام کنید.

عیب یابی و تعمیرات جارو برقی دوو و الجی

عیب یابی و تعمیرات جارو برقی دوو و الجی

در این مطلب قصد داریم درباره عیب و یابی و تعمیرات جاروبرقی دوو و الجی توضیحاتی ارائه کرده و به آن دسته از افرادی که از این محصولات استفاده می کنند، راهکارهای رفع این ایراد را بیان کنیم.

مشکلات و ایرادات متدوال جارو برقی دوو و الجی

ممکن است برای تمیزکردن منزل، سراغ جاروبرقی بروید ولی با روشن کردن و استفاده از آن، متوجه وجود ایراد در عملکرد دستگاه شوید. در این حالت، بهتر است جاروبرقی را خاموش کنید.

سپس به بررسی خرابی دستگاه بپردازید. برخی از این ایرادات، بسیار ساده بوده و می توانید خودتان آن را در منزل، تعمیر کنید؛ اما برخی ایرادات، مربوط قطعات تخصصی تر بوده و شما نمی توانید از عهده این کار برآیید.

توصیه کارشناسان این حوزه در این شرایط این است که هیچ گاه جاروبرقی را دست کاری نکرده و با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو و الجی، تماس بگیرید. این نمایندگی ها به صورت 24 ساعته فعال هستند.

به این ترتیب در هر ساعتی از شبانه روز قادر هستید جاروبرقی تان را تعمیر نمایید. با این حال، می توانید با مطالعه این بخش از مقاله، با ایرادات شایع موجود در این محصولات آشنا شده و روش تعمیرات آنها را یاد بگیرید.

جارو برقی کار نمی کند

کار نکردن جاروبرقی دوو و الجی ممکن است ماهیت الکتریکی داشته باشد. به این معنا که ممکن است در دوشاخه، کابل و یا سیم کشی آن، ایرادی وجود داشته باشد. ابتدا پریز را تست کنید. اگر برق رسانی در پریز وجود داشته باشد، پارگی و یا قطعی در کابل را چک کنید.

در صورت وجود ایراد در این قطعه می توان آن را تعویض نمود. بعد از آن، نوبت به بررسی اتصالات و ذغال های موتور می رسد. از آن جایی که این قطعات، جزو قطعات پیچیده محسوب می شوند بهتر است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی و دوو تماس گرفته و از تجربه تکنسین های آنها برای تعمیرات استفاده کنید.

در این مراکز، تکنسین ها از میان افراد باتجربه و دانش آموخته انتخاب شده و دوره های تخصصی آموزش تعمیرات جاروبرقی دوو و الجی را گذرانده اند. از این رو به سرعت، کار عیب یابی و تعمیرات این محصولات را انجام می دهند.

جارو برقی مکش کافی ندارد

یکی از مشکلاتی که در این جاروبرقی ها ممکن است رخ دهد افت میزان مکش آنهاست. با وجود این که رفع این ایراد نیز لیست تعمیرات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو و الجی وجود دارد؛ اما قبل از مراجعه به این مرکز، می توانید خرطومی  و لوله تلسکوپی دستگاه را چک کنید تا گرفتگی در آنها وجود نداشته باشد.

چنانچه چیزی در آنها گیر کرده است، آن را خارج کنید تا مشکل رفع گردد. در ضمن کیسه جاروبرقی را نیز بررسی کنید که پر نشده باشد. اگر پر شده است آن را تخلیه و یا تعویض کنید.

گذشته از این موارد، برخی مواقع وجود ایراد در موتور نظیر نیم سوز شدن آن، می تواند در بروز این ایراد دخیل باشد. در این شرایط باید آن را تعویض کنید. با مراجعه به نمایندگی های مجاز تعمیرات جاروبرقی الجی و دوو، می توانید قطعات معیوب دستگاه را با استفاده از قطعات اصل تعویض نمایید.

با ضمانت نامه ای که از سوی این مراکز به شما تقدیم می شود می توانید از کیفیت قطعات تعمیر و یا تعویض شده مطمئن باشید.

عیب یابی و تعمیرات جارو برقی دوو و الجی

جاروبرقی صدای ناهنجار تولید می کند

برخی از جاروبرقی ها به گونه ای ساخته شده اند که صدای زیادی به هنگام کار، تولید می کنند؛ اما اگر جاروبرقی دوو و یا الجی شما به صورت بی صدا یا کم صدا کار می کند و به تازگی متوجه شده اید که به هنگام کار، صدای ناهنجار تولید می کنند باید برای تعمیر جاروبرقی اقدام کنید.

به این منظور بهتر است ابتدا قطعاتی نظیر لوله تلسکوپی، خرطومی، فیلتر و کیسه جاروبرقی را بررسی کنید تا گرفتگی نداشته باشند. سپس باید فن موتور و کلکتور آن را بررسی نمایید.

اگر با این قطعات آشنایی ندارید، از تکنسین های نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو که به صورت مجاز فعالیت می کنند و تحت نظارت اتحادیه می باشند کمک بگیرید.

این نمایندگی ها، خدمات خود را در محل و منزل مشتری نیز ارائه می کنند و نیازی به حمل و نقل وسیله، به محل نمایندگی نیست. تکنسین های این مراکز در مدت زمان کمی به محل شما مراجعه کرده و تعمیرات را در یک روز به پایان می رسانند.

از جاروبرقی بوی سوختنی می آید

یکی دیگر از ایرادات جاروبرقی دوو و الجی، انتشار بوی سوختنی از دستگاه است. این موضوع در اثر انسداد قطعات جاروبرقی رخ می دهد. زیرا با مسدود شدن یکی از قطعات، موتور متحمل فشار زیادی شده و تسمه دستگاه در اثر عملکرد زیاد، بوی لاستیک سوخته منتشر می کند.

در ضمن سیم کشی جاروبرقی نیز می تواند در بروز این ایراد، مؤثر باشد. هر زمان که با این مشکل مواجه شدید هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید. برای تعمیر جاروبرقی، از مراجعه به از تعمیرگاه های بی نام و نشان که با هزینه ارزان، ولی با کیفیت بسیار بد و بدون ضمانت نامه، تعمیرات را انجام می دهند خودداری کنید.

در نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی، هزینه ها بر اساس نرخ های اعلام شده از سوی اتحادیه تعیین می شوند و به منظور جلب اعتماد شما، تعمیرکار فاکتور این هزینه ها را به شما ارائه می نماید.

جمع بندی

بسیاری از افراد، خرابی در جاروبرقی را جدی نگرفته و از کنار آن به راحتی عبور می کنند، غافل از این که ایرادات ساده ممکن است منجر به خرابی های عمیق تر در دستگاه شوند. از این رو باید تعمیرات جاروبرقی دوو و الجی را جدی شمرده و آن را توسط تعمیرکاران حاضر در نمایندگی های مجاز انجام دهید.

در این مراکز، تعمیرات در محل و منزل و با قیمت های بسیار مناسب ارائه می شود. شما با خدمات این مجموعه، از کیفیت تعمیرات مطمئن بوده و می توانید با استفاده از کارت ضمانت یک ساله خدمات، در صورت بروز ایراد دوباره در قسمت تعمیر شده، آن را به صورت رایگان در این نمایندگی تعمیر نمایید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه