هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه چقدر است؟

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که در دوره‌ای از زندگی خود با موهای خشک، شکننده و ضعیف مواجه شده باشید. در چنین حالتی کراتینه و بوتاکس مو دو گزینه ایده‌آل برای حل این مسئله به شمار می‌روند. یعنی روش‌هایی که صددرصد تضمینی بوده و در سریع‌ترین زمان ممکن خشکی و شکنندگی مو را برطرف می‌کنند.

هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه چقدر است؟

با این وجود آگاهی از قیمت کراتین مو و قیمت بوتاکس مو در آرایشگاه از جمله دغدغه‌هایی است که همواره ذهن اغلب مشتریان را به خود درگیر می‌کند. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ درستی برای مقدار هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه دریافت کنید.

پارامترهای تاثیرگذار بر هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه

  • ضخامت و اندازه موها (کوتاهی و بلندی)
  • موقعیت مکانی و شهرت سالن زیبایی
  • حالت و جنس موها
  • تکنیک و روش‎های مختلف
  • برند و نوع مواد مورد نیاز

ضخامت و اندازه موها (کوتاهی و بلندی)

هر اندازه که موی شما کوتاه‌تر باشد؛ مواد و زمان کمتری برای ترمیم آن صرف می‌شود؛ لذا هزینه نهایی کراتین یا بوتاکس پایین‌تر خواهد بود. این مسئله در رابطه با ضخامت و پرپشتی مو نیز صادق است. یعنی هر چقدر که موهای ضخیم و پرپشتی داشته باشید، مواد مورد نیاز برای ترمیم و احیا بیشتر بوده و در نهایت، قیمت تمام شده بالاتر خواهد رفت.

موقعیت مکانی و شهرت سالن زیبایی

اگر تابحال برای کراتینه مو یا بوتاکس به سالن‌های زیبایی مختلفی رفته باشید؛ مسلما متوجه تفاوت قیمتی که بین هر یک از آنها وجود دارد، شده‌اید. در چنین حالتی شاید برایتان سوال باشد که چرا هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه های مختلف، متفاوت است؟! یکی از دلایل این مسئله، میزان شهرت و موقعیت مکانی هر یک از سالن‌ها می‌باشد. به طور مثال آرایشگاه‌هایی که در مناطق بالانشین واقع شده‌اند؛ نسبت به سالن‌های زیبایی واقع در محله‌های پایین‌تر، تعرفه بیشتری در ازای خدمات آرایشی خود طلب می‌نمایند. در این میان، آرایشگاه‌هایی هم که برند ممتاز و شهرت فراوانی دارند؛ معمولا تعرفه بالاتری داشته و هزینه خدماتی هم که ارائه می‌دهند، بیشتر می‌باشد.

حالت و جنس موها

همانطور که اندازه موها بر روی قیمت نهایی خدمات کراتینه و بوتاکس تاثیرگذار است، جنس و حالت آن نیز نقش مهمی در هزینه نهایی و دستمزد مربوطه ایفا می‌کند. به طور مثال تعرفه بوتاکس یا کراتینه موهای ضخیم، فر یا موج دار از موی لخت، صاف و کم پشت بیشتر خواهد بود.

تکنیک و روش‎های مختلف

آرایشگرهای ماهر و مجرب، همواره سعی می‌کنند که با به کارگیری ترفند و تکنیک‌های مختلف، نتیجه نهایی را تا حد امکان، مطلوب و مورد پسند مشتری در‌آورند. از این رو ممکن است وضعیت موهایتان به قدری وخیم باشد که آرایشگر از روش‌های زمان‌بر و تخصصی‌تری استفاده کند؛ که در این صورت حق‌الزحمه بیشتری دریافت خواهد کرد.

برند و نوع مواد مورد نیاز

از جمله پارامترهای دیگری که تاثیر مستقیمی بر روی هزینه بوتاکس یا کراتین مو دارد؛ نوع مواد مصرفی می‌باشد. مواد مختلفی با برندهای گوناگون، برای کراتینه و بوتاکس مو در بازار عرضه می‌شوند؛ که هر کدام بسته به کیفیت و برندی که دارند، قیمت متفاوتی خواهند داشت. شاید تابحال شنیده باشید که برخی از آرایشگرها با مواد طبیعی قادر به کراتینه و احیای مو هستند! نظر شما در این باره چیست؟ آیا این مسئله صحت دارد؟ حتما پاسخ خود را در بخش کامنت‌ها با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

حال اگر نظر ما را در این باره بخواهید، باید بگوییم که حتی اگر چنین چیزی ممکن باشد؛ مسلما ماندگاری مواد اصلی و اورجینال را نخواهد داشت. لذا اگر از وضع موهای خود رضایت چندانی ندارید و ترجیح می‌دهید که هر چه سریعتر از شر خشکی و وز بودن آنها خلاص شوید؛ استفاده از محلول‌های مخصوص و مراجعه به یک سالن زیبایی معتبر، بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه پرداختیم و دانستیم که این مسئله بر پایه چه عواملی متغییر خواهد بود. امیدواریم نهایت لذت را از مطالعه این مطلب برده و پاسخ سوالاتتان را یافته باشید. با این وجود اگر باز هم سوال یا نظری در رابطه با این موضوع دارید؛ حتما در بخش کامنت‌ها مطرح کنید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید؛ متشکریم.

هزینه کراتین و بوتاکس مو در آرایشگاه چقدر است؟

سوالات متداول

ابزار و مواد مورد نیاز برای کراتینه و بوتاکس مو کدامند؟

  • اتوی مو و سشوار
  • مواد مخصوص کراتینه یا بوتاکس
  • شامپوهای بدون سولفات
  • شوینده‌های مخصوص

قیمت کراتینه مو در سال 2023 چقدر است؟

قیمت کراتین مو از 400000 الی 2000000 تومان متغیر است.

هزینه بوتاکس مو در سال 2023 چقدر است؟

هزینه این خدمات بسته به پارامترهایی که نام برده شد؛ بین 300000 الی 1000000 متغیر می‌باشد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه