هزینه سنگ شکن کلیه ۱۴۰۲

تاريخ : 24 آگوست

در این پست از گهر به بررسی هزینه سنگ شکن کلیه ۱۴۰۲ می پردازیم. سنگ شکنی جزو یکی از بهترین روش‌های درمانی سنگ کلیه محسوب می شود؛ این روش یک درمان غیرتهاجمی (بدون ایجاد برش بر روی پوست) است. به خاطر داشته باشید سنگ شکنی برای  سنگ های بزرگ کلیه کاربرد دارد که امکان دفع عادی آن از طریق مجاری ادراری وجود ندارد. برای انجام این کار ابتدا محل دقیق سنگ های کلیه با کمک فلوئوروسکوپی یا امواج اولتراسوند تعیین می گردد.

هزینه سنگ شکن کلیه ۱۴۰۲

هزینه سنگ شکن کلیه ۱۴۰۲, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه جراحی سنگ کلیه در مراکز دولتی با بیمه به روش باز کمتر از یک میلیون تومن و به روش pcnl حدود یک میلیون تومان هزینه دارد. و در مراکز خصوصی بدون بیمه عمل باز بین ۹ تا ۱۵ میلیون تومان و روش pcnl بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد.

هزینه سنگ شکنی کلیه

معمولا افرادی که به سنگ کلیه مبتلا هستند باید در ابتدا رژیم غذایی خود را اصلاح کرده تا بدون نیاز به جراحی سنگ به صورت خودکار دفع شود اما گاهی اوقات اندازه سنگ ممکن است بزرگ باشد و قابل دفع شدن نباشد و یا اینکه مکان قرار گیری سنگ در وسط کلیه قرار گرفته باشد و دفع آن را سخت کند بنابراین راه چاره برای خلاص شدن از سنگ کلیه مراجعه به پزشک و عمل جراحی سنگ شکنی کلیه می باشد. در این قسمت از مقاله به هزینه سنگ شکنی کلیه می پردازیم.

انواع سنگ شکنی کلیه

بهتر است قبل از اطلاع پیدا کردن از هزینه های عمل جراحی از انواع روش های دفع سنگ کلیه مطلع شوید. سنگ شکنی کلیه به دو روش برون اندامی و در اندامی انجام می‌شود.

در روش برون اندامی از دستگاه سنگ شکن استفاده می‌کنند و این روش می‌تواند خارج از اتاق عمل نیز انجام شود.

هزینه سنگ شکن کلیه ۱۴۰۲, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در روش درون اندامی برای سنگ شکنی کلیه از روش های مختلفی استفاده می شود که حتماً باید در اتاق عمل این کار انجام شود اما انواع روش‌های درون اندامی شامل موارد زیر است:

روش tul

در روش tul برای این که سنگ های داخل حالب را خارج کنند از وسیله‌ای به نام اندوسکوپ استفاده کرده و از طریق مجرای ادراری وارد می شوند و سنگ را خارج می کنند.

روش pcnl

یکی دیگر از روش‌های درون اندامی برای سنگ شکنی کلیه روش pcnl است که این روش برای سنگ هایی به کار می روند که با روش های برون اندامی شکسته نشده اند و یا اینکه اندازه های بزرگتری دارند که جراح یک برش یک سانتی متری را بر روی پهلوی مورد نظر داده و با استفاده از وسیله هایی به نام تروکار آن قسمت را سوراخ کرده و با کمرا و لنزهای اندوسکوپی وارد کلیه شده و سنگ را خارج می کند.

روش RIRS

یکی دیگر از روش ها که به عنوان جدیدترین روش جراحی سنگ شکنی کلیه نامیده می شود روش های rirsمی باشد که از طریق مجرای ادراری و بدون هیچ شکافی برای خارج کردن سنگ از درون کلیه استفاده می کنند.

منع استفاده از روش برون اندامی برای سنگ شکنی کلیه

اگر می‌خواهید برای دفع سنگ کلیه از روش برون اندامی استفاده کنید بهتر است بدانید که در افراد حامله نباید از این روش استفاده شود و بهتر است که از روش های درون اندامی یا لیزرها بهره بگیرید و حتی افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین و پلاویکس استفاده می‌کنند نیز بهتر است از روش های برون اندامی استفاده نکنند. افرادی که دارای بیماری‌های مانند: آنوریسم‌های رگ های بزرگ و عفونت‌های سیستم ادراری هستند نیز در این روش برای‌شان محدودیت وجود دارد.

هزینه سنگ شکن کلیه ۱۴۰۲, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه عمل pcnl

اگر برای دفع کردن سنگ کلیه نیاز به عمل جراحی دارید و پزشک به شما عمل های جراحی درون اندامی را پیشنهاد کرده است و می خواهید pcnl را انجام دهید ما در این قسمت هزینه‌های این عمل را مورد بررسی قرار می دهیم.

معمولا هر عمل یک سری از تجهیزات مصرفی و خدماتی دارد که همه اینها نیازمند هزینه هستند بنابراین:

  • تجهیزات مصرفی که در اتاق عمل حین عمل استفاده می شوند.
  • خدمات هایی که برای جراحی در اتاق عمل انجام می شوند.
  • روزهایی که فرد باید در بیمارستان بستری شود .
  • آزمایشاتی که قبل و بعد از عمل جراحی باید فرد انجام دهد.
  • داروهایی که به فرد داده می‌شود که شامل داروهایی است که در بخش و در اتاق عمل داده می شود.
  • خدمات پاراکلینیکی که برای فرد انجام می‌شود مانند تصویربرداری و رادیوگرافی که باید به تشخیص پزشک انجام شود البته هر فرد به این مورد احتیاج ندارد و برای افراد مختلف متفاوت است.

هزینه دفع سنگ کلیه

تمامی موارد گفته شده در هزینه‌های عمل جراحی فرد تاثیر گذار بوده  در کل نمی‌توان یک محدوده خاصی را برای هزینه عمل های جراحی پیش‌بینی کرد زیرا برای هر فرد با توجه به بیمه و موارد استفاده شده فرق دارد.

اگر بخواهیم تعداد روزهایی که یک فرد باید در بیمارستان بستری باشد باید بگوییم که افرادی که عمل pcnl را انجام می‌دهند نیاز به سه روز بستری در بیمارستان دارند که بر اساس این سه روز نیز هزینه‌های بیمارستان متفاوت خواهد شد در کل پزشک تعیین کننده تعداد روزهای بستری می باشد اما حداقل روزهای بستری سه روز خواهد بود.

فردی که بیمه نداشته باشد و حداقل هزینه ها را بخواهیم برای آن حساب کنیم یک عمل pcnl برای آن در محدوده ۸ میلیون تومان خواهد بود که قطعاً با داشتن بیمه و کم شدن هزینه ها می تواند فرد این مبلغ را به ۵۰۰ هزار تومان نیز برساند.

تمامی هزینه عمل جراحی سنگ شکن کلیه در هر روشی که انجام شود با توجه به موارد گفته شده سنجیده و تعیین می شود پس یک نرخ ثابت برای آن وجود نخواهد داشت.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي