دانلود فیلم خارجی رایگان

سیم مفتول مسی + انواع و مشخصات

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 4 ژانویه

یکی از کاربردهای فلز مس استفاده از آن در تولید فرآورده هایی همچون سیم مفتول مسی است که خود سیم مفتول مسی، ماده اولیه صنایع وسیع سیم و کابل می باشد.

سیم مفتول مسی،  سیمی مسی و تک رشته با قابلیت رسانایی و  چکشخواری بالا است که با توجه به دارا بودن ویژگی های خاصی در مصارف مربوطه ذیل به کار می رود:

  • انتقال دهنده حرارتی و رسانای الکتریکی: لوازم خانگی، ساخت و مونتاژ قطعات الکتریکی، سیم و کابل
  •  شکل پذیری وچکشخواری : لوازم دستی و زیورآلات
  •  مقاومت : ساختمان سازی و ایجاد مقاومت

طریق تولید مفتول مسی

فلز مس با روش های بخصوصی از معادن استخراج شده و کاتد های مس را می سازند. کاتد مس که ماده اولیه تولید مفتول مسی است در کارخانجات طی مراحل : ذوب و تصفیه، ریخته گری، نورد و کشش نهایی تبدیل به مفتول مس می شود.

مفتول های مسی تولید شده طبق استاندارد های کشور ایران و نیز استانداردهای جهانی از جهات مختلفی مانند : میزان پیچش، کشش، هدایت و مقدار اکسیژن موجود در ترکیب در آزمایشگاه ها تست می شوند.

تولید مفتول مسی در تمامی مراحل فرآوری با ریزجزئیاتی همراه است که در نهایت کیفیت اصلی محصول را تعیین می کنند و این کیفیت نهایی در آزمایشگاه های مربوطه بررسی و تایید می شوند.

سیم مفتول مسی + انواع و مشخصات, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

انواع مفتول مسی

انواع مفتول های مسی از نظر مقاومت به سه دسته سخت، نیمه سخت و آنیل تقسیم می شوند که هر کدام از دسته های ذکر شده دارای سایز و استفاده منحصربفرد خود هستند :

مفتول مسی سخت را در تولید سیم های هوایی سخت به کار می برند زیرا دارای انعطاف پذیری بسیار کمی می باشد.

امروزه استفاده از سیم های مسی نیمه افشان در صنایع ساختمان سازی و لوازم الکتریکی بسیار شایع است که به طبع مصرف مفتول های مسی نیمه سخت را افزایش داده اند.

مفتول مسی آنیل یا همان نرم شده را به خاطر خاصیت بالای انعطاف پذیری که دارد در بافتن سیم های مسی افشان استفاده می کنند.

سیم مفتول مسی + انواع و مشخصات, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

کاربرد مفتول مسی

همانطور که در بالا اشاره شد مفتول های مسی در زمینه ساختمان سازی و نما، لوازم برقی و هدایت حرارتی، زیورآلات، صنعت سیم و کابل و  … کاربرد دارند که هر یک از موارد را در ادامه توضیح داده ایم:

ساختمان سازی و نما

سیم مفتول های مسی برحسب مقاومت و انعطاف پذیری که دارند در مقاوم سازی و پیکربندی ساختمان ها قابل استفاده اند و نیز در ترکیبات نما به کار می روند.

لوازم برقی و حرارتی

رسانایی حرارتی و الکتریکی سیم مفتول های مسی آنهارا در دستگاه هایی که،مستقیم و یا غیر مستقیم، برقی و حرارتی هستند قابل استفاده نموده است.

صنایع دستی و زیورآلات

انعطاف و زیبایی این فلز ارزشمند باعث شده است تا در لوازم زینتی و دستی جلوه گر باشد.

سیم و کابل

مفتول مس ماده اولیه تولید سیم و کابل است و صنعت سیم و کابل، صنعتی وسیع و متنوع، بدون وجود مفتول مس حیاتی نخواهد داشت.

سیم مفتول مسی + انواع و مشخصات, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

مفتول مسی بدون اکسی‍‍ژ‍ن

در تولید کاتد مس که کالای پایه تمام فرآورده های مسی است روش های مختلفی بکار گرفته می شود. این روش ها هرکدام اساس شیمیایی و شرایط فیزیکی مخصوصی دارند و بر همین اساس کاتد تولیدی ساختار خاص خود را پیدا خواهد کرد.

یکی از انواع مفتول های مسی، مفتول مسی بدون اکسیژن است که کاتد این مفتول تحت شرایط ایجاد شده توسط تولید کننده  فاقد مقادیر (معمول) اکسیژن است که مفتول تولیدی حاصل از آن را مفتول مسی بدون اکسیژن می نامند.

مزایای خرید مفتول مسی از بازار مس

تولید سیم مفتول مسی و فرآورده های سیم وکابل، با مواد اولیه مرغوب، قیمت مناسب و شرایط فروش مناسب از توانایی های شرکت گروه تولیدی بازرگانی ساتراپ ثقفی است.

مشتریان عزیز می توانند با خاطری آسوده بهترین انتخاب را انجام داده و خریدی موفقیت آمیز به واسطه شرایط محیا شده توسط ما، داشته باشند.

سیم مفتول مسی + انواع و مشخصات, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

منبع: بازار مس

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي