مدارک لازم برای ثبت نام خودرو برای مادران فرزند دوم

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 3 اردیبهشت

خودرو برای مادران فرزند دوم یکی از سیاستهای دولت برای افزایش جمعیت ایران است. در این راستا مدارکی درخواسته شده و شرایطی هم عنوان شذه است که محرز شود مادر دارای فرزند دوم است.

ثبت نام ایران خودرو برای مادران دارای دو فرزند

مدارک لازم برای ثبت نام خودرو برای مادران فرزند دوم, پورتال خبری فرهنگی گهر


خودرو به فرزند دوم شاید عنوان بهتری برای طرح اعلام شده از سوی دولت برای خانواده ها جهت تشویق به فرزندآوری باشد.در ادامه در این خصوص بیشتر صحبت کرده ایم.

مدارک لازم برای ثبت نام خودرو برای مادران فرزند دوم

توجه مهم : ثبت نام خودرو در سایت هریک از خودرو سازها به صورت مجزا انجام می گیرد و مادران باید برای ثبت نام خودروهای طرح جوانی جمعیت را انتخاب کنند. و نیاز به مدرک خاصی نیست ، خود شرکت ها زمان قرعه کشی از اداره ثبت احوال استعلام می گیرند

**** مادرانی که شرایط مربوطه را دارند (تولد دومین فرزند و بالاتر در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ به بعد) می توانند اقدام به ثبت نام نمایند ، در برخی از مراحل فروش سهمیه مادران به صورت مجزا در لیست هست و می بایست خودرویی انتخاب کنید که طرح مادران در مقابل آن نوشته شده است اما در برخی موارد هم این مورد نیست و برای همه یکسان می باشد.

قابل ذکر است که وقتی شما تیک مربوطه را می زنید سایت ثبت نام در زمان قرعه کشی برای صحت و سقم آن یک استعلام اتوماتیک از اداره ثبت احوال می گیرد و سپس اقدام به قرعه کشی می کند.

 

طرح دو فرزندی ایران خودرو

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی زنانی که فرزند دوم به دنیا بیاورند می‌توانند بدون قرعه کشی ، نسبت به دریافت خودروی ایرانی از کارخانه‌های خودروسازی اقدام کنند .

در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ از سوی مجلس شورای اسلامی، شرکت ایران خودرو برای مادرانی که فرزند دوم و مابعد آنها پس از تاریخ قانون مذکور متولد شده اند، امکان ثبت نام یکدستگاه از محصولات ایران خودرو را به قیمت مصوب فراهم نموده است.

مدارک لازم برای ثبت نام خودرو برای مادران فرزند دوم, پورتال خبری فرهنگی گهر

در صورتیکه تعداد متقاضیان مشمول در این بخشنامه، بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، تخصیص خودرو در قالب قرعه کشی صورت میپذیرد و در غیر این صورت، برای تمامی مادران مشمول که شرایط آنها به تایید سازمان های ذیربط برسند، امکان واریز وجه میسر خواهد گردید.

همچنین به اطلاع میرساند قرعه کشی این بخشنامه با شرایط فروش مشابه، همزمان انجام میشود و اطلاعات منتخبین طرح مذکور به سازمان ثبت احوال ارسال میگردد، تا پس از شناسایی مادران حائز شرایط، امکان واریز وجه برای ایشان میسر گردد.

گفتنی است که ایران خودرو (با نام تجاری آیکو، IKCO) شرکت خودروسازی ایرانی است که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد و در مرداد ۱۳۴۱ دو برادر به‌نام‌های احمد و محمود خیامی آن را بنیان نهادند. این شرکت نخست ایران ناسیونال نام داشت و نخستین گروه تولیدات آن، گونه‌ای اتوبوس بود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي