بیوگرافی اکبر رحیمی چای دبش + جزییات اختلاس مدیرعامل چای دبش

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 16 آذر

در روزهای اخیر، بحث رانت و فساد مدیر عامل شرکت تولید چای دبش، به نام اکبر رحیمی سر زبان ها افتاده است. اما این فرد کیست و ماجرای  اختلاس شرکت دبش از چه قرار است؟ این پست از گهر، درباره بیوگرافی اکبر رحیمی چای دبش و جزئیات اختلاس شرکت چای دبش است.

جزییات اختلاس مدیرعامل چای دبش

بیوگرافی اکبر رحیمی چای دبش + جزییات اختلاس مدیرعامل چای دبش, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

بیوگرافی اکبر رحیمی چای دبش

اکبر رحیمی مدیرعامل چای دبش متولد سال ۱۳۵۰ در شهر تهران است. وی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی ادامه داده است. اکبر رحیمی از سال ۱۳۷۶ به صورت رسمی وارد فعالیت در صنعت چای کشور شد. در آن زمان، پدر وی، محمدرحیم رحیمی، مدیریت شرکت چای دبش را بر عهده داشت. اکبر رحیمی در ابتدا در بخش فروش شرکت فعالیت می‌کرد و سپس به تدریج مسئولیت‌های بیشتری را بر عهده گرفت. در سال ۱۳۸۵، اکبر رحیمی به عنوان مدیرعامل شرکت چای دبش منصوب شد. وی در طول دوران مدیریت خود، این شرکت را به یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های تولید و توزیع چای در ایران تبدیل کرده است.

رقم اختلاس چای دبش

بررسی‌های سازمان بازرسی حکایت از آن دارد که کل ارز دریافتی یک شرکت خاص از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ (در قالب واردات چای و ماشین آلات) معادل ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار بوده که از این مبلغ حدود یک میلیارد و ۴۷۲ میلیون دلار از ارز نیمایی تامین شده برای ماشین آلات و مابقی آن برای واردات چای بوده است.

مدیر عامل چای دبش چگونه اختلاس می کرد؟

مدیر شرکت چای دبش طی سه سال، ۷۹ درصد از ارز نیمایی تخصیص یافته برای واردات چای به این گروه تجاری اختصاص پیدا کرده است.» .وی چای با قیمت پایین وارد می کرد و بقیه ارز نیمایی را در بازار آزاد می فروخت. بخشی از این رقم نجومی اختلاس نتیجه اختلاف قیمت ارز نیمایی و ارز بازار است. 

اکبر رحیمی مدیر عامل چای دبش کجاست؟

اکبر رحیمی تا این لحظه در زندان بوده و وثیقه آزادی او ۵ هزار میلیارد است. هم اکنون بخشی دیگر از این پرونده در دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در حال رسیدگی است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي