با جاذبه‌های نمادین شهر تبریز آشنا شوید

تبریز کلان شهری مدرن در شمال غربی ایران است. طبیعت سرسبز و آب و هوای لطیف کوهستانی، در کنار بنا‌های تاریخی، این شهر را برای هر ایرانی به یک مقصد جذاب برای سفر تبدیل می‌کند. اگر قصد سفر به تبریز را دارید با این مقاله همراه باشید تا مهمترین جاذبه‌های تبریز که به نماد این شهر تبدیل شده‌اند را از دست ندهید.

همچنین در پایان راهی ساده برای خرید بلیط هواپیما برای سفرتان به تبریز به شما پیشنهاد داده خواهد شد.

با جاذبه‌های نمادین شهر تبریز آشنا شوید

میدان ساعت تبریز

پارک ائل گلی (شاه گلی)

باغ ائل گلی در بخش اصلی و در هفت کیلومتری مرکز شهر تبریز واقع شده و مکانی عالی برای استراحت و تفریح است. شاه گولی در زبان ترکی به معنی استخر شاه است. احداث این استخر به عنوان بزرگ‌ترین منبع ذخیره آب جهت آبیاری باغ‌های شرق تبریز مربوط به زمان آق قویونلوهاست.

صفویان این پارک را گسترش دادند و در دوران قاجار مسیر‌هایی در اطراف آن ایجاد و درختان تبریزی و بید مجنون برای تبدیل آن به گردشگاه کاشته شد. مسیری در وسط استخر ائل گلی وجود دارد که انتهای آن به بنایی به‌شکل هشت ضلعی با نام عمارت یا کاخ ائل گلی متصل می‌شود.

این عمارت که به‌صورت جزیره در وسط استخر قرار گرفته است امروزه به عنوان رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرد. از امکانات تفریحی که در این پارک مهیاست می‌توان به قایق‌سواری، مینی‌گلف، مسیر مخصوص دوچرخه‌سواری، فضای مخصوص کمپ، غرفه‌های فروش خوراکی و درشکه سواری اشاره کرد

مقبره الشعرا

اگر اهل شعر و ادبیات باشید احتمالاً نام مقبره الشعرا تاریخی محله سرخاب تبریز را به عنوان یکی از نمادی‌ترین بنا‌های شهر تبریز شنیده‌اید. این مقبره الشعرا محل دفن بیش از ۴۰۰ شاعر، عارف و ادیب مشهور چون اسدی طوسی و خاقانی شروانی قرن پنجم و ششم تا شهریار شاعر معاصر است.

مقبره الشعرا به عنوان موزه شعر و ادب آذربایجان در کنار بازدید از فضای چشم‌نوازش که ترکیبی از معماری سنتی و مدرن است شما را با شعرا و آثار آن‌ها آشنا می‌کند. بر روی دیوار‌های فضای داخلی مقبره، اشعار شاعرانی که در این مقبره دفن شده‌اند و تابلو‌های عکس و خطاطی زیبایی به چشم می‌خورد.

میدان ساعت

میدان ساعت یا عمارت شهرداری، به عنوان المانی از تبریز در مرکزی‌ترین نقطه‌ی این شهر واقع شده و اولین موزه‌ی شهرداری ایران است. وجه تسمیه آن برجی به ارتفاع ۳۰ متر است که یک ساعت بزرگ چهار صفحه‌ای بر روی آن نصب شده است. این ساعتِ شگفت‌ انگیز هر ۱۵دقیقه گذشت زمان را با صدایی آهنگین به مردم گوشزد می‌کند. محوطه داخلی عمارت شهرداری به شکل یک باغ موزه‌ی مجلل درآمده است.

نمای بیرونی آن از سنگ تراشیده شده و از بالا به شکل عقاب درحال پرواز دیده می‌شود. در محوطه‌ی عمارت چندین تالار موزه‌ی مهم از جمله تالار دوربین‌های قدیمی، دفاع مقدس، چاپ و نشر، فرش، هنرهای‌های معاصر، خط و خوشنویسی و حکمت ساخته شده است. اولین تاکسی و ماشین آتش نشانی تبریز نیز در قسمت جنوبی موزه در محوطه‌ای سرسبز، بزرگ و زیبا به نمایش گذاشته شده است.

خرید بلیط هواپیما برای سفر به تبریز

اگر از شهر‌های مرکزی و شرقی کشور قصد رفتن به تبریز را دارید، با توجه به مسافت طولانی، سفر هوایی یکی بهترین گزینه‌های موجود است. برای پیدا کردن بلیط هواپیما لحظه آخری سری به اپلیکیشن یا وبسایت اسنپ تریپ بزنید.

در بخش پرواز داخلی با وارد کردن مبدا، مقصد و زمان پرواز، لیستی از پرواز‌های موجود به شما نشان داده می‌شود که با انتخاب پرواز مناسب و ورود مشخصات فردی به صفحه‌ی پرداخت آنلاین هدایت می‌شوید. برای یک سفر بی‌دغدغه می‌توانید پرواز برگشت مثلاً بلیط هواپیما تبریز تهران را هم از قبل خریداری کنید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه