هزینه سرویس کولر گازی بهار و تابستان 1402

تعرفه سرویس کولر گازی بهار و تابستان 1402 بسته به سن کولرگازی و خدمات انجام شده مانند شستن، تعمیر و غیره متفاوت است. هرسال با شروع فصل گرما بهتر است یک متخصص ماهر کولر شما را سرویس نماید. البته در نظر داشته باشید سرویس کولر تنها مختص فصول گرم نیست. اما این کار سبب می شود کولر هم خنکی مطبوعی تولید نماید و هم مصرف برق آن به میزان حداقلی برسد.

تعرفه سرویس کولر گازی بهار و تابستان 1402

شرایط اقلیمی کشور عزیزمان طوری است که در بیشتر نقاط آن می‌توان از کولر آبی برای خنک کردن خانه استفاده کرد. کولر آبی جایگزینی خوب برای کولرهای گازی است چون هم خنکی مطبوعی تولید می‌کند و هم مصرف برق آن کمتر است. در ماهای ابتدایی شروع سال که هوا رفته‌رفته گرم می‌شود همه به فکر راه‌اندازی کولر خود می‌افتند و یکی از سؤالات مهم آنها این است که اجرت سرویس کولر آبی چقدر است؟ در ادامه به این سؤال مهم شما پاسخ خواهیم داد.

جدول قیمت اجرت سرویس کولر آبی در بهار و تابستان ۱۴۰۲

اگرچه فردی که کمی مهارت فنی دارد می‌تواند بخشی از اقدامات مربوط به تعمیر و سرویس کولر آبی را انجام دهد اما بهتر است سالی یک بار از یک سرویسکار ماهر بخواهید کولرتان را سرویس و در صورت نیاز تعمیر کند. خصوصا وقتی کولر به درستی کار نمی‌کند. در جدول زیر می‌توانید لیست قیمت به روز و آپدیت شده سرویس و تعمیر کولر آبی را مشاهده کنید.

 نرخ اتحادیه سرویس کولر گازی و اسپلیت :

 خدماتی مثل رفع نشتی گاز و وکیوم کامل هزینه سرویس کولر گازی تا مبلغی نهایتا 180 هزار تومان و شستشوی کامل مدار دستگاه نیز نهایتا 30 تا 35 هزار تومان می‌ شود.

اجرت سرویس کولر آبی۱۹۰،۰۰۰ تومان
هزینه نصب و راه‌اندازی کولر آبی۲۵۰،۰۰۰ – ۲۱۰،۰۰۰ تومان
تعویض موتور کولر آبی۱۱۵،۰۰۰ – ۹۰،۰۰۰ تومان
تعویض یاتاقان۹۰،۰۰۰ – ۷۰،۰۰۰ تومان
تعویض برزنت۷۰،۰۰۰ – ۵۰،۰۰۰ تومان
تعویض پمپ کولر آبی۶۰،۰۰۰ – ۵۰،۰۰۰ تومان
تعویض کف کولر۳۲۰،۰۰۰ – ۲۸۰،۰۰۰ تومان
تعویض تسمه کولر۳۰،۰۰۰ تومان
نصب سایبان کولر آبی۳۰،۰۰۰ تومان
تعویض پروانه و شفت۳۲۰،۰۰۰ – ۲۱۰،۰۰۰ تومان
تعویض شناور کولر۳۰،۰۰۰ تومان

هزینه سرویس کولر آبی

در تعیین هزینه سرویس کولر آبی عواملی مثل سن کولر و اینکه آیا نیاز به تعمیر دارد یا خیر مهم هستند. با توجه به اینکه کولر آبی قطعات متحرک کمی دارد معمولاً نیاز کمتری به تعمیر دارد و با سرویس منظم و اصولی، چندین سال بدون مشکل می‌توان از آن استفاده کرد. برخلاف چیزی که اغلب افراد فکر می‌کنند سرویس کولر آبی فقط مختص شروع فصل گرما نیست و با سرد شدن هوا نیز باید کولر را سرویس کرد تا سال بعد بدون مشکل کار کند.

اگر قدرت خنک‌کنندگی کولر کم شده باشد، یا اصلاً کار نکند یا موقع کار صداهای نامتعارفی از کولر به گوش برسد؛ کولرتان به چیزی بیش از یک سرویس روتین و ساده نیاز دارد و باید عیب‌یابی و تعمیر شود و نتیجتاً اجرت سرویس کولر آبی بیشتر می‌شود.

نگهداری و تعمیر کولر آبی

البته اگر در مناطق شرجی و مرطوب زندگی می‌کنید و کولرتان خانه را کمک نمی‌کند نیازی نیست با تعمیرکار کولر آبی تماس بگیرید. چون این کولر مناسب اقلیم شما نیست و خنک نشدن خانه به دلیل خرابی کولر نیست. لازم به ذکر است برخلاف کولرهای گازی که بهتر است در محیط عایق که خنکی خانه را هدر نمی‌رود کار کنند؛ کولرهای آبی نیاز به گردش هوا دارند تا بتوانند خانه را خنک‌تر کنند. بنابراین خوب است کمی لای پنجره یا در را باز بگذارید.

شما باید به‌صورت هفتگی یا حداقل یک بار در ماه اجزای اصلی کولر مثل پوشال‌ها، پمپ، شناور و موتور را بررسی کنید. در مناطقی که آلودگی و گردوغبار هوا زیاد است و آب سخت است پوشال‌ها زودتر فرسوده می‌شوند و باید تعویض شوند. رسوب محفظه آب و قطعات نیز باید مرتباً زدوده شود.

در شروع زمستان هم باید آب کولر تخلیه شده و خشک شود و روی کولر پوشانده شود. حتی اگر در طول فصل گرما به خوبی از آن نگهداری کرده و آن را تمیز کرده باشید باز هم باید قبل از زمستان کولر را تمیز کنید تا برای راه اندازی کولر در فصل آینده آماده باشد.

نحوه محاسبه اجرت سرویس کولر آبی

اجرت سرویس کولر آبی بسته به خدماتی که باید ارائه شود در بازه ۱۲۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان قرار می‌گیرد. همان‌طور که بیان شد با توجه به اینکه جزئیات تعمیر و سرویس کولر شما منحصربه‌فرد است، ارائه یک قیمت ثابت و مشخص، قبل از بررسی اختصاصی و صحبت کردن با شما ممکن نیست.

ما نیاز به دانستن جزئیات بیشتری داریم و باید چند سؤال از شما بپرسیم. در آچاره برای راحتی شما در تخمین اجرت سرویس کولر آبی این امکان را در اپلیکیشن ایجاد کرده‌ایم که با متخصصان متبحر ما چت کنید و شرایط کولرتان و سرویس موردنیاز خود را بگویید و از هزینه سرویس کولر آبی مطلع شوید.

شما می‌توانید بر اساس امتیازات، تعداد کارهای انجام‌شده، نظرات دیگر مشتریان و درنهایت هزینه اعلام شده توسط متخصص، سرویس‌کار کولر آبی خود را انتخاب کنید. در تمام این مراحل نیازی به پرداخت هزینه نیست و اگر در مورد اجرت سرویس کولر آبی به توافق نرسیدید می‌توانید سفارش را بدون هیچ هزینه‌ای لغو کنید.

منبع
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه