آدرس امامزاده قاضی الصابر تهران + دسترسی مترو و تاریخچه

دسته بندي : مذهبی,⭐ اخبار
تاريخ : 19 فروردین

آدرس امامزاده قاضی الصابر تهران کجاست؟ امام زاده قاضی الصابر از نوادگان امام سجاد (ع) است و در زمان خود یکی فقیه و عالمی عالی رتبه به شمار می رفت. نسب این امام به امام محمد واقع در درکه و بی بی شهربانو می رسد. در این مطلب از گهر آدرس دقیق این امام زاده را به شما خواهیم گفت.

آدرس امامزاده قاضی الصابر تهران + دسترسی مترو و تاریخچه, پورتال خبری فرهنگی گهر

آدرس امامزاده قاضی الصابر تهران

 

آدرس :  تهران – میدان ونک – خیابان شیخ بهایی شمالی – میدان شیخ بهایی – خیابان ده ونک – میدان ده ونک – خیابان شهید مجیدپور – کوچه امامزاده – امامزاده قاضی صابر

مسیر امامزاده قاضی الصابر با اتوبوس

می توانید از اتوبوس های میدان ولی عصر به دانشگاه الزهرا استفاده کنید. همچنین با استفاده از اتوبوس های تندروی خیابان ولی عصر، می توانید در ایستگاه میدان ونک پیاده شده و از تقاطع خیابان ولی عصر و خیابان شهید خدامی سوار تاکسی های راهی دانشگاه الزهرا و ده ونک شوید.
 

نزدیکترین مترو به امامزاده قاضی الصابر

با استفاده از خط ۱ مترو به ایستگاه میرداماد می رسید. با حرکت به سمت خیابان میرداماد با تاکسی به انتهای خیابان میرداماد بروید. تقاطع خیابان ولی عصر و خیابان شهید خدامی تاکسی های راهی دانشگاه الزهرا و ده ونک منتظر شما هستند.

تاریخچه امامزاده قاضی الصابر

بقعه ایشان در سال ۱۳۰۲ ه. ق به وسیله مرحوم میرزا یوسف مستوفی الممالک صدر اعظم ناصر الدین شاه قاجار ساخته شد که سنگ مرمر با خطوط و اشعار شیوا و ضریح چوبی و تزیینات کاشیکاری و حسن سلیقه فراوان در آن بکار برد. ابوالقاسم علی‌بن‌محمد، ملقب به قاضی‌الصابر، از نوادگان امام سجاد (ع)، از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین عالمان و فقهای دینی زمان خود بود که بیش از ۸۹۷ سال از فوت آن عالم جلیل‌القدر می‌گذرد. او در همان ده ونک متولد شد. بنابه نوشته شیخ عباس قمی و روایات سینه به سینه اهالی ونک، این مکان ابتدا مجلس دروس علمی و دینی بوده و آن حضرت شاگردان بسیاری داشته‌است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي