مطالب پيشنهادي

۵ گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

تاريخ : 25 ژانویه
بازديد : 5877

۵ گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

واقعا باورش سخت است که ۱۰ سال پیش هنوز دستانمان به گرفتن تلفن‌های هوشمند عادت نداشت و نهایت تلفن همراهی که داشتیم از برندهای سونی اریکسون و نوکیا بود که هر کدام حسابی سنگین وزن و قوی هیکل بودند.

بازگشت به گذشته و مرور خاطرات می‌تواند گهگداری حسابی لذت بخش باشد و باعث شود که الان قدر آنچه داریم را بیشتر بدانیم. بیایید با هم نگاهی بی‌اندازیم به ۵ تلفن محبوب آن دوره که پیش از آی‌فون محبوب قلبهایمان بودند.

Motorola StarTAC

motorola startac 75 1 500x500 5 گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

پیش از اینکه موتورولا با گوگل و لنوو قاطی شود، عادت به ساخت تلفن‌های آیکونیک داشت. یک تلفن تاشو که رقیب نمایندگان اریکسون و نوکیا محسوب می‌شد. همه آن را به دلیل طراحی عجیبی که داشت به یاد دارند. موتورولا از این هندست و به دلیل وزن کم، طراحی کامپکتش، توانایی در ارسال SMS و داشتن ویبره، ۶۰ میلیون دستگاه فروخت.

Sony Ericsson w550i

5w 5 گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

این یکی را خوب یادم می‌آید، چون خودم یکی از آن داشتم. یک تلفن زیبا در زمان خودش با آن رنگ نارنجی پیش فرضش که از سری واکمن سونی اریکسون بود. طراحی این هندست هم عجیب بود، زیرا زمان جمع بودنش هیچ خبری از کیبورد نبود و برای دسترسی به کیبورد باید یک چرخشی به قسمت زیرین آن می‌دادیم که همین چرخش آن را بسیار شکننده و آسیب پذیر کرده بود. ۲۵۶ مگابایت حافظه داخلی داشت و یک دوربین ۱٫۳ مگاپیکسلی برایش در نظر گرفته شده بود و اسپیکرهایش هم برای زمان خودش عالی بودند.

Nokia 5110

5110 r 5 گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

وقتی بحث تلفن‌های قبل آی‌فون می‌شود، باید حتما از نوکیا هم حرف زد. ۵۱۱۰ با آن طراحی متمایزش، اولین تلفنی بود که بازی مار داشت. سال ۲۰۰۱ و پس از سه سال فعالیت، عمر این تلفن به پایان رسید.

Nokia 3310

 5 گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

اگر ۵۱۱۰ باعث محبوبیت نوکیا شد، ۳۳۱۰ این محبوبیت را وارد مرحله جدیدی کرد. زمان آمدنش جایگزین ۳۲۱۰ شد. ۳۳۱۰ با اینکه نوکیا فکر می‌کرد شکست خواهد خورد، ۱۲۶ میلیون دستگاه فروخت. این فروش را مدیون ویژگی فرستادن پیام متنی سه برابر حد معمول آن زمان، بازی مار، رینگ‌تون‌های مختلف و کاور قابل تعویضش بود.

تلفنهای کیوورتی بلک بری

blackberry phone march08 5 گوشی موبایل قدیمی که محبوب بودند / عکس

سال ۲۰۰۰ و زمانی که هنوز حتی نامی از آی‌فون هم شنیده نشده بود، بلک بری و تلفن‌های کیوورتی‌اش در مقابل تلفن‌های مجهز به کی پدهای معمولی قد علم کرده بودند. بلک بری آن زمان‌ها قطعا یکی از بهترین‌ها بود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي