10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید

تاريخ : 12 ژانویه

از این به بعد هر وقت خواستید آدم مجردی را نصیحت کنید زبانتان را گاز بگیرید! شاید باور داشته باشید که این فرد را درک می کنید، اما نظراتی که از روی کنجکاوی و دخالت باشد ممکن است دوستتان را برنجاند. قبل از اینکه آغاز به سخن گفتن کنید از خودتان بپرسید چه چیزی اهمیت بیشتری دارد: نظر شما یا دوستی تان؟ دراینجا جمله هایی که باید از گفتنش به دوست مجردتان اجتناب کنید را آورده ایم، حرف هایی که بعضی اوقات ممکن است بگویید و از این به بعد باید زیپ دهان خود را بکشید.

۱٫ چرا ازدواج نکردی؟

این سوال که بیشتر یک سوال عمومی است افراد مجرد را تحت فشار قرار می دهد. شاید جوابش این باشد: به شما ربطی ندارد. درحقیقت این کار خیلی گستاخانه است که افراد مجرد را طوری درنظر بگیریم که انگار در جستجوی یک رابطه هستند. تعداد زیادی از افراد بدون وابستگی بهترین زندگی ها را دارند و آدم های درست و معتبر زیادی مجرد هستند.  پس این سوال و دیگر سوال های این شکلی را نپرسید: مثل: قصد ازدواج نداری؟ قبلا ازدواج نکرده بودی؟

 

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

 

۲٫ سایت های دوست یابی را امتحان کرده ای؟
درسته، مردم در سایت های دوست یابی دوست پیدا می کنند. اما این سوال به دوستتان می گوید خودش در این مورد چیزی نمی داند و اصلا به فکر خودش نیست. نسبت ناموفق بودن روابط در دوستی های آنلاین در مقابل دوستی های دیگر یکی است. علاوه براین از به اشتراک گذاشتن جزئیات درمورد آشناهایتان که به صورت آنلاین با کسی دوست شده اند اجتناب کنید، چون این هیچ نقشی در زندگی دوست شما ندارد. بالاخره یادتان باشد که نصیحت های شما در مورد متاهل شدن به این معنی است که مجرد بودن آنها با مشکل همراه است.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۳٫ از غرغر کردن و نق نقو بودن دست بردار
از این صفت ها هیچ وقت استفاده نکنید. دادن چنین نظری مثل پشت دستی زدن به دوستتان است و باعث قضاوت اشتباه او می شود، گویی که او از خواسته ها و نیازهای خودش مطمئن نیست. اگر او از پیدا کردن زوج مناسب ناامید شده، با گفتن اینکه «پیدا کردن شخص مناسب برای شما چالش برانگیز است» بدون انتقاد کردن از دوستتان به اصالت رابطه داشتن اعتراف می کنید.  می توانید از او در مورد خصوصیات فردی که دوست دارد سوال کنید اما شما چیزی به این ویژگی ها اضافه نکنید.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۴٫ وقتی که اصلا به دنبالش نیستی بهترین فرد را پیدا می کنید.
این یک نظر آبکی است. از یک طرف دوست خود را که شاید از زندگی مجردی اش راضی باشد، یک شکارچی فرض کرده اید. از طرف دیگر اگر دوستتان واقعا در جستجوی یک رابطه باشد با این نظریه به او می گویید در این کار بدون قدرت و اختیار است. این نظر با گفتن جمله «تو فقط بنشین و منتظر فرد مورد نظر باش» یکی است. درعوض تا جایی که می تواننید به دوست خود ثابت کنید که به فکرش هستید: مثلا به انجام دادن کارهایی که با هم انجام می دادید و از آنها لذت می برید ادامه دهید و او را به به خاطر اینکه از دوستی اش لذت می برید به مهمانی تان دعوت کنید نه به خاطر اینکه دلتان برایش می سوزد.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۵٫ برای نامزد سابقت چه اتفاقی افتاد؟
طبق گفته متخصصان این یکی از بدترین حرف هایی است که می توانید به دوست خود بگویید. وقتی یک رابطه تمام می شود، حتی اگر دوست شما آن رابطه را بهم زده باشد، همیشه غم و ناراحتی برای این فرد وجود دارد. از این سوال بگذرید و در گذشته های ناراحت کننده او کندو کاو نکنید؛ اگر دوستتان بخواهد در مورد گذشته صحبت کند خودش سر صحبت  را باز خواهد کرد.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۶٫ خیلی خوش شانسی که مجرد ماندی
حتی اگر در حال یادآوری کردن روزهای بدون دغدغه دوران مجردی هستید، هیچ کس دلش نمی خواهد این جمله را بشنود. «فقط به این دلیل که هیچ وقت ازدواج نکردم، به این معنی نیست که این تجربه و فکرکردن به انچه که ممکن است برایم مهم است را از دست داده ام. من مطئنم که افراد متاهل برخی اوقات استقلال مجردها را ترجیح می دهند. اما افراد مجرد هم بدون اینکه کسی را برای شریک شدن داشته باشند مسئولیت هایی دارند. شما چگونه می توانید کمک کنید: از این حقیقت آگاه باشید که افراد مجرد شریکی ندارند که با همدیگر کاری را انجام دهند، اما در برخی از موقعیت ها شاید به یک نفر نیاز داشته باشند. پس می توانید پینشهاد دهید که او راتا فرودگاه برسانید، یا در اسباب کشی یا هرکاری دیگری که به کمک نیاز دارد شرکت کنید.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۷٫ اگر از اینجا بیرون بروی، یک نفر را پیدا خواهی کرد
این جمله دوست مجردتان را به اشتباه می اندازد، چون شما نمی دانید که چه راه هایی را امتحان کرده و یا در رابطه چقدر سلطه جو و یا چقدر منفعل است. شاید این فرد خجالتی است  در شخصیتش نیست که دنبال کسی برود. یا شاید در جایی کار می کنند که زیاد با افراد مجرد در تماس نیست. اما اشکالی ندارد که شما او را با کسی آشنا کنید، ولی این کار را ناغافل و بدون خبر انجام ندهید. مثلا او را برای مهمانی دعوت کرده و به او بگویید فردی جالب و دوست داشتنی نیز دعوت هست که شاید از صحبت کردن با او لذت ببری و بعد او را  به حال خود بگذارید.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۸٫ باید بیشتر لبخند بزنی/ موهایت را مدل متفاوتی درست کنی/ بیشتر آرایش کنی
به ندرت می توان تصور کرد که این نصیحت ها برای کسی مفید باشد، اما افراد مجرد بارها این پیشنهادات گستاخانه را می شوند. فکر کردن به اینکه چرا یک نفر مجرد است کوته بینانه است، با این کار به وضوح به آن فرد نشان می دهید کار اشتباهی انجام داده است. اکثر افراد خودشان را فرد برتر همه چیزدان فرض کرده که می تواند مشکل فرد مقابل را تشخیص داده و برای درست کردنش راه حل ارائه دهند.  تعداد زیادی از افراد مجرد فکر نمی کنند در زندگی شان مشکلی وجود داشته باشد و حق هم دارند. حتی مجردهایی که دلشان می خواهد ازدواج کنند همیشه از توصیه های ناخواسته استقبال نمی کنند. از تلاش برای یاد دادن طرز پوشش و رفتار به دوستتان دست بردارید، و او را به خاطر خودش دوست داشته باشید و بهش احترام بگذارید.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۹٫ تو هنوز جوانی. بالاخره یک نفر را پیدا می کنی.
احتمالا با این حرف می خواهید کاری کنید دوستتان حس خوبی به خودش پیدا کند، اما این نوع اظهارات معمولا نتیجه معکوس می دهد. شاید دوستتان با خودش فکر کند: من حتما ظاهر مسن تری دارم. اگر غیر از این باشد چرا دوستم می خواهد به من قوت قلب بدهد؟ علاوه براین سن هیچ حد و مرزی برای دوست داشتن و دوست داشته شدن نمی شناسد، پس به این نظریه قدیمی که عشق و عاشقی برای جوانهاست دامن نزنید.

10 جمله ای که هرگز نباید به یک فرد مجرد بگویید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۱۰٫ شاید تو قصد داری مجرد بمانی
شما هیچ برتری ای نسبت به دوستتان ندارید. من می خواهم زندگی ام را با کسی شریک شوم؛ ولی آنرا واجب نمی دانم. من به سادگی تسلیم یک عشق ثابت و همیشگی نمی شوم چونکه در زمان درستی اتفاق نیفتاده است، همانطوریکه به دیگران نیز توصیه نمی کنم در هر سنی که هستند دنبال رویاهای خود بروند؛ رویاهایی مثل رفتن به دانشگاه یا شروع کردن شغل مورد علاقه یا دیدن دنیا. پس چگونه دیگران می توانند چنین حرفی به من بزنند؟ درحالیکه این یک فکر عادی است که ممکن است به ذهن هر کسی بیاید، اما فکری است که هرگز نباید با صدای بلند گفته شود.

منبع: ileev.com
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي