چند روش خلاقانه جدید در طراحی دکوراسیون دخترانه

همه چیز درباره طراحی دکوراسیون دخترانه

دختر ها به عنوان یکی از مخاطبین اصلی برخی از رنگ های روشن و شاد شناخته می شوند. از این نظر استفاده از این رنگ ها در طراحی دکوراسیون می تواند تاثیر مستقیمی بر زیبایی دیزاین و دکوراسیون داخلی اتاق داشته باشد.

چند روش خلاقانه جدید در طراحی دکوراسیون دخترانه

چند روش خلاقانه جدید در طراحی دکوراسیون

۱. استفاده از قدرت رنگ‌ها

اولین نکته استفاده از پالت‌های رنگی (ترکیب رنگی) مختلف است. متاسفانه امروزه تنها رنگ‌های محدودی مانند صورتی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده می‌َشوند، در صورتی که استفاده از طیف‌های رنگی متفاوت می‌تواند روحیه جستجوگری فرزندتان را تقویت کرده و فضا را شاداب‌‌تر کند.رنگ‌های رنگین‌کمان یکی از انتخاب‌های پرطرفدار والدین برای استفاده در طراحی دکور اتاق خواب دخترانه است. البته باید به این نکته توجه کنید که هنگام استفاده از طیف‌های پررنگ، از یک عنصر تکراری برای جلوگیری از خستگی چشم کمک بگیرید. در این اتاق از دایره برای رسیدن به این هدف استفاده شده است. الگوی دایره را می‌توانید روی فرش و دیوار ببینید. همچنین برای کمتر شدن شدت اثر رنگ‌های تند در چنین چیدمانی، مبلمان را به رنگ خنثی انتخاب کنید.در صورتی که مستاجر هستید و اجازه رنگ‌آمیزی منزل را ندارید، برای طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه، می‌توانید از مقوا‌های رنگی کمک بگیرید. با نصب مربع‌های رنگی در ابعاد متفاوت، در کنار مبلمان و فرش‌های زیبا سادگی و تک رنگ بودن دیوار‌ها به چشم نمی‌آید.

۲. طراحی مناسب محیط با اختصاصی کردن فضا‌ها

نکته اولی که باید در طراحی یک اتاق خواب رعایت شود، حفظ حریم خصوصی است، که این موضوع در طراحی دکور اتاق خواب دخترانه اهمیت بیشتری دارد؛ بنابراین سعی کنید تخت و کمد و سایر وسایل اتاق دخترتان را به گونه‌ای بچینید که در آن احساس آرامش و امنیت کند. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید به گونه‌ای باشد که فرزندتان حین انجام تکالیف مدرسه، فضای مناسبی برای تمرکز در اختیار داشته باشد. برای ایجاد این فضا نیاز به یک میز تحریر و کمد مناسب است که در گوشه‌ای از اتاق قرار بگیرد.
اما باید به این نکته توجه کنید که فرزند شما علاوه بر زمان درس، اوقات فراغت خود را نیز در اتاقش طی می‌کند، بنابراین در طراحی اتاق خواب باید محلی را برای استراحت نیز در نظر گرفت. قرار دادن صندلی راحتی و همچنین استفاده از رنگ‌های شاد در گوشه دیگری از اتاق این نیاز را نیز تامین می‌کند.
اگر پنجره اتاق خواب دخترتان نورگیر است، می‌توانید کنار پنجره نیمکتی را برای مطالعه در نظر بگیرید.

۳. انتخاب وسایل چوبی

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی دکور اتاق خواب دخترانه، در نظر گرفتن سن فرزندتان برای خرید لوازم است. رنگ تخت، کمد، میز و صندلی اتاق را طوری انتخاب کنید که با افزایش سن فرزندتان، کمترین نیاز به تغییر را داشته باشد.
یکی از گزینه‌های محبوب، سرویس چوب سفید است. این رنگ از سرویس چوب، مناسب دوره‌های مختلف از نوزادی تا بزرگسالی دختر شماست. با انتخاب این رنگ، طی سال‌های مختلف و با تغییر و رشد سلیقه فرزندتان تنها کافی است لوازم تزئینی اتاق و روتختی او را تعویض کنید.با بزرگتر شدن دخترتان می‌توانید میز تحریر او را رنگ آمیزی کرده و با قرار دادن یک آینه زیبا، همزمان میز تحریر و میز آرایش را برای او فراهم کنید.

۴. استفاده از نوشته‌های دیواری

نوشتن خلاقانه یا نصب تابلو با نام دخترتان می‌تواند دکور اتاق خواب دخترانه فرزندتان را اختصاصی کند. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه شود، تضاد رنگ دیوار با رنگ نوشته است تا اثر هنری شما، روی دیوار بیشتر به چشم بیاید.

۵. استفاده از طرح‌ها

خال‌ خالی یکی از محبوبترین طرح‌هاست که مختص هیچ جنسیت خاصی نیست؛ بنابراین حتی از طرح‌های خال‌خالی می‌توان در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نیز استفاده کرد. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نیز می‌توانید از طرح‌های دیواری خال‌خالی، رو تختی و روبالشی و حتی در وسایل تزئینی نیز استفاده کنید.طرح‌های گل‌گلی نیز از انتخاب‌های حتمی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است. برای استفاده از طرح گل‌گلی و اینکه اتاق دخترتان همزمان زیبا و مدرن به نظر برسد، از رنگ‌های روشن و ترکیب طرح‌های جذاب استفاده کنید. برای مثال کوسن‌های گلدار در کنار پرده‌های خال‌خالی، ترکیبی زیبا خلق کرده است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه