مطالب پيشنهادي

پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

دسته بندي : 🔥 خبرهای متفرقه
تاريخ : ۲۷ شهریور
بازديد : 1666

جهت بررسی و پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی و دریافت رمز شخصی پرونده قضایی، دریافت خلاصه پرونده ، ابلاغ الکترونیکی قضایی سامانه سخا ، پیگیری ابلاغیه دادگستری و آموزش های لازم در مطلب زیر دنبال کنید.

 

پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

2 پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

شما به دو صورت می توانید دادخواست یا شکوایه خود را ثبت و پیگیری کنید. ۱) از طریق درگاه خدمات الکترونیکی که در ادامه روند این کار را توضیح خواهیم داد. ۲) از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی. در روش دوم کاربران یکی از دفاتر خدمات قضایی را انتخاب نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را برای ارائه دادخواست یا شکوایه خود ارائه می دهند. متصدی دفتر خدماتی توسط اطلاعات ارائه شده یک دادخواست جدید را برای کاربر ثبت می کند و یا دادخواستی که قبلا ثبت شده است را پیگیری می کند.

اما شاید کاربری دوست نداشته باشد که دیگران از موضوع و روند کارش اطلاع داشته باشد. بنابراین شما می توانید از روش ۱ یعنی درگاه خدمات الکترونیکی استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از درگاه خدمات الکترونیکی کارهایی همچون ارائه و پیگیری دادخواست، شکواییه، اظهارنامه، ارائه لایحه، ارائه مدارک و مستندات پرونده، اطلاع‌رسانی پرونده (مثل اطلاع از آخرین وضعیت پرونده، رویت خلاصه موضوعات پرونده، مشاهده روندکار پرونده، رویت آخرین موضوع پرونده و ..) و موارد دیگر را انجام دهید.

آموزش ثبت نام در سامانه الکترونیکی ثنا

خب وقتی که واردسامانه ثنا می شوید با صفحه ای مانند زیر روبرو می شوید. همانطور که می بینید ۵ کادر مستطیلی در صفحه ابتدایی سامانه ثنا وجود دارد. در این صفحه شما دو گزینه برای ثبت نام دارید:

  • ثبت نام شخص حقوقی
  • ثبت نام شخص حقیقی

اما تفاوت این دو چیست؟ اشخاص حقوقی مانند شرکتهای خصوصی می توانند از طریق ثبت نام شخص حقوقی اقدام به ثبت نام دادخواست یا شکوایه خود کنند. اما هر فردی که دارای شناسنامه است می تواند به عنوان یک فرد حقیقی در نظر گرفته شود.

بخوانید :   متن اهنگ برگرد علی یاسینی

اما سه کادر مستطیلی دیگر از نام شان پیداست که چه کاری انجام می دهند. اگر قبلا در سامانه ثنا ثبت نام کرده اید می توانید از طریق این کادر اطلاعات خود را ویرایش، رمز خود را تغییر دهید و در صورت فراموشی رمز عبور از کادر فراموشی رمز استفاده کنید.

 

101482 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

راهنمای تصویری ثبت نام افراد حقیقی در سامانه ثنا

بعد از اینکه روی کادر ثبت نام شخص حقیقی کلیک کردید یک فرم به صورت زیر پیش روی شما قرار می گیرد. شماره ملی، تاریخ تولد، شماره سریال و متن تصویری را وارد کنید بعد از اطمینان از درست بودن اطلاعات روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

150847 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

اگر قبلا فرم استخدام، یا فرم ایجاد حساب کاربری گوگل و فرم های مشابه را پر کرده باشید، خیلی راحت می توانید فرم زیر را پر کنید. در این فرم شما باید مشخصات شناسنامه ای خود را مانند نام، نام خانوادگی و غیره را پر کنید. بعد روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.

 

701617 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

در صفحه بعد شما باید شماره تلفن همراه و ثابت خود را وارد کنید. در صورت تمایل می توانید ایمیل تان را وارد کنید و روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید.

222891 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

حالا باید آدرس پستی خود را که شامل استان، شهرستان، کد پستی، نشانی و غیره است را پر کنید. بعد از پر کردن به مرحله بعدی بروید.

 

460583 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

در مرحله آخر اسکن عکس خود را آپلود کنید.

نام مستعار ، رشته تحصیلی و شغل خود را وارد کنید و روی دکمه اتمام ثبت اطلاعات اولیه کلیک کنید.

اگر در هنگام ثبت نام اشتباهی صورت گرفته است می توانید به صفحه اصلی سامانه ثنا بروید و روی ویرایش اطلاعات کلیک کنید.

بعد از ثبت نام اولیه شما باید با کارت ملی خود به سامانه قضایی محل خود بروید و مراحل ثبت نهایی را انجام دهید.

بخوانید :   تعبیر خواب آبتنی ، تعبیر آبتنی در خواب

عدل ایران (adliran.ir) پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده و کد ملی

بعد از انجام مرحله احراز هویت یک رمز عبور به شما SMS می شود. حالا باید وارد سایت عدل ایران یا adliran شوید.

سه فیلد کد ملی،

رمز عبور و

عدد تصویری را وارد کنید

و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش و یا گم کرده اید می توانید به صفحه اصلی سامانه ثنا بروید و روی دکمه مستطیلی فراموشی رمز برای دریافت رمز شخصی پرونده قضایی کلیک کنید.

281394 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

بعد یک رمز موقت به شما اس ام اس می شود که مدت اعتبار آن حدود یک هفته است. رمز موقت را وارد کنید و روی دکمه ورود کلیک کنید.

566647 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

حالا شما می توانید با کلیک روی دکمه بازیابی اطلاعات لیست تمام پرونده های خود را مشاهده بفرمایید و از آنجا برای دریافت خلاصه پرونده ، مشاهده احضاریه دادگاه و.. اقدام کنید.

شما می توانید در فیلد شماره پرونده، شماره پرونده خود را وارد کنید تا اطلاعات بازیابی شده را محدود کرده باشید.

در قسمت از تاریخ تا تاریخ می توانید تاریخ های مورد نظر خود را وارد کنید تا پرونده هایی که در این بازه زمانی هستند را مشاهده کنید.

693160 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

آموزش پیگیری پرونده قضایی از طریق اس ام اس

سایت عدل ایران برای کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند راه چاره ای دارد. شما می توانید از طریق پیامک پرونده قضایی خود را پیگیری کنید. برای انجام این کار مانند تصویر زیر عدد ۰ را به شماره ۵۰۰۰۴۹ پیامک کنید.

 

069669 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

حالا مانند تصویر زیر لیست خدمات به شما نمایش داده می شود. به طور مثال در اینجا ما عدد ۱ را وارد می کنیم.

988605 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

حالا از طریق یک اس ام اس نحوه وارد کردن دستور به شما نشان داده می شود. به طور مثال شما باید ابتدا عدد ۱ # بعد شماره پرونده # شماره فرعی # رمز شخصی را وارد کنید.

878459 Gahar ir پیگیری پرونده قضایی با شماره شانزده رقمی

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+