مطالب پيشنهادي

پیرترین کبوتر دنیا / عکس

تاريخ : 11 نوامبر
بازدید : 1938

گاهی اوقات ممکن است در زندگی ما انسان ها تنها ۲۰ سال از عمر یک موجود گذشته باشد اما در دنیایی آن ها معادل ۱۰۰ سال گذشته باشد و حتی زمان مرگشان هم فرارسیده باشد در حالی که در شمارش انسان ها این موجودات تازه اول جوانی هستند.

برای رکورد دار شدن یک حیوان باید سن حیوانی آن ها در نظر گرفته شود زیرا کمتر پیش می آید که یکی حیوان بتواند از میانگین سن خود بیشتر عمر کند. از این رو زمانی که آن ها از این خط سنی عبور کنند در میان رکورددارن به حساب خواهند آمد.

“والری ویتنگهام” خانمی است که این روزها یک کبوتر ۲۴ ساله را در خانه خود نگه داری می کند. این پرنده شاید به نظر ما جوان باشد اما در اصل ۱۴۷ سال کبوتری سن دارد و این میزان ۱۶ سال بیشتر از حد متوسط و مجاز برای یک کبوتر است.

پیرترین کبوتر دنیا / عکس, جدید 1400 -گهر

این خانم کبوتر کهنسال را از ۲۰ سال پیش پرورش داده است و به علت مراقبت های خوب این کبوتر حالا در شرف تبدیل شدن به یک رکورددار است. این کبوتر در این سن بالا هنوز هم سرجال است و هیچ مریضی خاصی در او دیده نمی شود.

این خانم سال ۲۰۰۲ کبوتری با سن ۲۲ سال را در گینس به ثبت رساند اما پس از او یک کبوتر ۲۳ ساله توانست رکورد را به دست آورد ولی حالا قرار است بعد از آزمایش های گینس نام این کبوتر وارد کتاب رکوردها شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي