ورزش نینجا کودکان + دانستنیهایی درباره ورزش نینجا

دسته بندي : ⚽ ورزش
تاريخ : 11 تیر

ورزش نینجا به مجموعه مهارت های رزمی گفته میشود که از سلاح های نامتعارف برای مبارزات مخفیانه استفاده می شود و این ورزش برای کودکان مهیج می باشد و ما امروز دانستنیهایی درباره ورزش نینجا در اختیارتان قرار میدهیم.

ورزش نینجا کودکان 

ورزش نینجا کودکان + دانستنیهایی درباره ورزش نینجا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

دانستنیهایی درباره ورزش نینجا

 

نینجوتسو هنر رزمی افسون کننده ژاپن کهن است که مجهولات زیادی در این ورزش وجود دارد. نینجوتسو در لغت به معنای هنر حرکت پنهانی که برای دفاع از خود و رسیدن به مهارت‌های ویژه رزمی برای غلبه بر دشمن استفاده می‌شود. افرادی که در این هنر رزمی کار می‌کنند، نینجا می‌گویند.

 

از برجسته‌ ترین خصوصیات نینجوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه و غیر قابل تفکیک از طبیعت پیرامون می‌داند و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد. اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.

 

ورزش نینجا کودکان + دانستنیهایی درباره ورزش نینجا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

برجسته ترین فنون نینجوتسوکار، هنر مخفی شدن و نفوذ به مکان‌های غیر قابل تصور است. آنان از ساده‌ترین و طولانی‌ترین مسیرها عبور می‌کنند. نینجوتسوکارها صبور و پُر طاقت هستند زیرا که ساعت‌های طولانی می‌توانند زیر یک پُل یا سقف پنهان شوند تا زمان اجرای عملیات‌ فرا برسد.

مهارت های آموزشی نینجوتسو

اولین مدرسه نینجوتسو توسط شاگردان دایسوکه توگاکوره تاسیس شد. ۱۸ مهارت متنوع و کارآمد زیر در نوشته ها و آموزه های این مدرسه جای گرفته است.
۱. سِیشین تِکی کیویو – Seishin Teki Kyoyo – فرهنگ یا پالایش روحی
۲. تای جوتسو – Tai Jutsu – مبارزه بدون سلاح
۳. نینجاتو – Ninjato – مبارزه با شمشیر
۴. بوجوتسو – Bo Jutsu – مبارزه با چوب
۵. شوریکِن جوتسو – Shuriken Jutsu – هنر استفاده از تیغه‌های چندپر (ستاره)
۶. سو جوتسو – So Jutsu – مبارزه با نیزه
۷. ناگیناتا جوتسو – Naginata Jutsu – مبارزه با تبرزین
۸. کوساری کاما جوتسو – Kusarigama Jutsu – داس و زنجیر
۹. کایاکو جوتسو – Kayaku Jutsu – هنر آتش و انفجار
۱۰. هِنسو جوتسو – Henso Jutsu – هنر تغییر چهره و جعل هویت
۱۱. شینوبی ایری – Shinobi Iri – نفوذ به مکان یا منطقه هدف
۱۲. با جوتسو – Ba Jutsu – هنر سوارکاری
۱۳. سوئیرِن جوتسو – Suiren jutsu – مبارزه در آب و نفوذ از طریق رودخانه ها، برکه ها و دریاچه
۱۴. بوری یاکو – Boryaku – تاکتیک و استراتژی
۱۵. چوهو – Choho – جاسوسی و کسب اطلاع
۱۶. اینتون جوتسو – Inton Jutsu – هنر فرار و مخفی شدن
۱۷. تِن مُن- Ten mon – شناخت وضعیت آب و هوا
۱۸. چی مُن – chi mon – جغرافیا و جهت شناسی

ورزش نینجا کودکان

ورزش نینجا کودکان + دانستنیهایی درباره ورزش نینجا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر
دانستنیهایی درباره ورزش نینجا
به فرزندان خود از کودکی ورزشهای رزمی را بیاموزید تا در اینده از توان بالای بدنی و اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشند.

شما کودکتان را به کلاس های رزمی نمی فرستید چون می ترسید آنها آسیب ببینند ؟

و به کلاس هایی اعم از والیبال و فوتبال میفرستید چون آسیب نمی بینند ؟ واقعاً جای تاسف است .

تفکر سنتی در گذشتگان این باور بسیار بسیار غلط را مرسوم کرد اما واقعا بهتر است سری به آمار و ارقام های علمی ارائه شده بزنید و جویای عمق فاجعه شوید ! در آن صورت خواهید دید که جایگاه هنرهای رزمی در بین خطرناک ترین و آسیب رسان ترین ورزشها واقعا کجاست ؟ و این ورزش پر اهمیت ، تا به چه حد مورد ظلم واقع گردیده ! دوری از منطق چرا ؟

آیا خبر دارید ،  ورزش نینجا برای کودکانتان چه فوایدی دارد ؟ 

۱ . نظم و انضباط !

عدم داشتن انضباط در کودکان برای والدین بسیار عذاب آور است . خوب است بدانید هنرهای رزمی با داشتن قوانین و قواعد معین تا حد زیادی کودک شما را منظم و منضبط تربیت می کند

 

۲ . ادب و احترام در ورزش نینجا کودکان

همه ی کودکان مودب و متین هستند اما آیا منعکس کردن احترامی که شما آموزششان می دهید در رفتار و کردارشان ، ایرادی دارد ؟ ایرادی دارد کودک شما در رفتار و عملکرد ، مثل یک جنتلمن باشد ؟ قطعا پاسخ خیر است . پس خوب است بدانید ، هنرهای رزمی با آموزش دادن جنبه ی عملی احترام و ادب به کودکان از همان سنین پایه ، رفتار آنهارا شکلی صحیح داده و ادب و احترام گذاشتن به کوچک و بزرگ و رعایت ادب در هنگام گفتار را کاملا عملی به آنها آموزش داده و نتیجه کاملا مشهود خواهد بود .

۳ . تاثیر هنرهای رزمی بر وضعیت تحصیلی !     

یکی از پوچ ترین دلایل انصراف والدین از آوردن فرزندانشان به کلاس های رزمی در طول سال تحصیلی یک بهانه ی واهی است : به درسش لطمه وارد میشود ! متاسفانه یا خوشبختانه این ادعا از نظر علمی کاملا رد شده است . تحقیقات ثابت کرده است که کودکانی که ، ورزش های رزمی را انجام میدهند ، بین سی و چهار تا چهل درصد از همسالان خود که رزمی کار نمی کنند، در حل مسایل پیچیده ریاضیات موفق ترند . همچنین تحقیقات دانشمندان کالفرنیا اثبات کرد که کودکان رزمی کار در مواجهه به مسایل فیزیک ، راه حل های موثر تر و منطقی تری اجرا می کنند . همچنین ، در بخشی از تحقیق مشخص شد ، توانایی حفظ دروس و تقویت مغز و حافظه نیز در کودکان رزمی کار پانزده درصد بیشتر است . مزیت از این بیشتر ؟

 

۴. خداحافظ استرس و عصبانیت !

اگر کودکتان زود عصبی میشود ، فورا دچار استرس میشود یا با شما مشاجره می کند و مشاجره هایش توام با خشونت و عصبانیت است ، او را به کلاس های رزمی بفرستید ، ضربه زنی مکرر ، انجام مبارزه و تمرینات فیزیکی ، از جمله ی موثر ترین راهکار های تخلیه فشار های عصبی و خصوصیات منفی روانی در کودکان است .

ورزش نینجا کودکان + دانستنیهایی درباره ورزش نینجا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۵ . کودکتان ترسو است ؟      

ترس ، یک خصلت شایع در کودکان است ، اغلب کودکان از تنها خوابیدن در اتاقشان می هراسند و یا از تاریکی و …. می ترسند ، ترس به دلیل عدم آگاهی است و عدم آگاهی مربوط به عدم تمرین دادن ذهن است ، هنرهای رزمی با آموزش تمرکز ، قرار دادن فرد در موقعیت هایی که وی وادار به گرفتن تصمیم های صحیح است (موقعیت مبارزه) ذهن او را باز کرده و با پرورش حس مثبت شجاعت ، این مشکل را بر طرف میکند .

 

۶ . درمان ضعف جسمانی

قرار نیست از همان اولین جلسه ، کودک شما ، مطابق با استاندارد های یک رزمی کار حرفه ای تمرین ببیند ! پس جای نگرانی نیست ، هنرهای رزمی با درگیر کردن مفاصل ، استخوان ها و ماهیچه ها و بهبود سیستم خون رسانی و تنفسی و همچنین دارا بودن فعلیت هایی که استخوان ها و ماهیچه هارا تقویت کرده ، هم نشاط و سلامتی را به کودک شما بر میگرداند ، هم مانع ضعف استخوانی میشود . همچنین ، با تقویت سیستم ایمنی فرد ، مانع از ابتلای کودکتان به انواع بیماری ها میگردد

 

۷ . کودکتان مسئولیت پذیر نیست ؟ مستقل نیست ؟

داشتن یک کودک که دایما به پدر و مادرش برای انجام هرکار ولو بی اهمیتی وابسته باشد ، واقعا ناراحت کننده است ، ما با پدر مادرهای نگران زیادی مواجه می شویم که فقط یک جمله می گویند : او بدون من یا پدرش از عهده ی کاری بر نمی آید ! جای نگرانی نیست ، در هنرهای رزمی ، هر فرد بسته به سنش ، دارای مسئولیت میشود ، او نسبت به آموخته هایش مسئول است ، باید تک نفره ، تمرین کند و آموخته هایی را که تمرین کرده و حالا آنها را به شکل مطلوب رسانده ، نشان استاد دهد . در موقعیت های تمرین و مبارزه زمان هایی پیش خواهد آمد که او کاملا تنها باید تصمیم بگیرد و یا با جمع کردن ساکش ، آماده کردن لوازم داخل ساک ورزشی پیش از باشگاه و آماده شدن برای کلاس و…. او به تدریج فردی مستقل خواهد شد .

 

۸ . خداحافظ بی اشتهایی مزمن !

بد غذا خوردن فرزند واقعا ناراحت کننده است چرا که عوارض جسمانی خطرناکی برای او دارد . اگر شما کودک بدغذایی داشته باشید بهتر است او را به محیط های رزمی بسپارید

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي