ورزشگاه امام رضا مدرن ترین ورزشگاه ایران

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 16 بهمن

ورزشگاه امام رضا مدرن ترین ورزشگاه ایران

استادیوم ۳۰۵۰۰ نفری امام رضا (ع) در زمینی به مساحت ۴.۵ هکتار در تقاطع بلوار خیام و فردوسی و در ضلع شرقی سایت ۱۲ هکتاری مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی احداث شده است.

سقف ورزشگاه توسط شرکت فرانسوی در حال ساخت است. این شرکت سقف ورزشگاه المپیک لندن و چند ورزشگاه برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ را اجرا کرده است.

صندلی های ورزشگاه توسط یک شرکت اسپانیایی نصب خواهد شد. این شرکت با ورزشگاه رئال مادرید قرارداد دارد.

چمن طبیعی و پیست تارتان در دست یک شرکت آلمانی می باشد. این شرکت هم نیز با چندین ورزشگاه بزرگ آلمان قرارداد دارد.

ورزشگاه امام رضا مدرن ترین ورزشگاه ایران, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۱۴ سالن در زیر سکوی های ورزشگاه آماده بهره برداری می باشد. ضمن اینکه پارکینگ ورزشگاه با ظرفیت ۵ هزار خودرو در حال ساخت می باشد.

۱۴ سالن استاندارد ورزشی مجزا در زیر استادیوم طراحی، ساخت و آماده بهره‌برداری است که همزمان ۵ هزار نفر از این سالن‌ها می‌توانند استفاده کنند.

این استادیوم درجه A آسیا را داراست. پیش از این فقط مجموعه آزادی در ایران دارای درجه A بوده است. پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۵ هزار خودرو در ۶ طبقه در حال آماده‌سازی است.

سالن‌های ژیمناستیک پسران و دختران، بدنسازی خواهران و برادران، ورزش‌های رزمی، تنیس روی میز، بازی‌های پرورشی، آمادگی جسمانی و همچنین سالن همایش، موزه و گنجینه افتخارات ورزشی کشور، سالن کنفرانس، کلینیک پزشکی، بوفه و زمین چمن طبیعی فوتبال روباز از بخش‌های مختلف این استادیوم است.

استادیوم امام رضا (ع) مسقف بوده، طرحی که آن را در خاورمیانه نیز متمایز خواهد کرد. تا ۱ ماه دیگر سقف آماده خواهد شد و تا اوایل سال ۹۴ کل مجموعه ورزشی افتتاح خواهد شد.

بهترین نوع پیست تارتان و چمن طبیعی دنیا و صندلی‌های استاندارد برای این مجموعه انتخاب شده است، ۴۰۰ چشمه سرویس بهداشتی امکانات کامل جهت تیم‌های فوتبال شامل دو رختکن، سالن کنفرانس، سالن آماده‌سازی، سونا و جکوزی است.

یک کلینیک شبانه روزی و دائمی در مجموعه وجود خواهد داشت.۲ سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان به طور جداگانه با بهترین برند‌های وسایل ورزشی تجهیز شده است که حدود ۱۱ میلیارد تومان تنها هزینه خرید جدیدترین دستگاه های بدنسازی جهت این سالن ها شد.

تا این مرحله از کار ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است که برای ادامه طرح نزدیک به همین مبلغ اعتبار لازم است.

 

منبع:jamnews.ir
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي