هزینه نگهداری بند ناف

تاريخ : 28 ژوئن

هزینه نگهداری بند ناف

پیوند خون بند ناف،انقلابی  در عرصه خدمات پزشکی  است که در ارتقای سطح سلامت جامعه بدست آمده است.

هزینه نگهداری بند ناف, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

هزینه نگهداری خون بند ناف نوزاد

خون بند ناف را می توان برای بروز احتمالی بیماری در آینده نگهداری کرد. نگهداری خون بند ناف نوزاد کار تقریبا مشکلی است اما با تاسیس بانگ نگهداری خون بند ناف نوزاد این کار ساده و آسان شده است. هزینه نگهداری خون بند ناف در سال ۱۴۰۱ کمی افزایش پیدا کرده است.

خون بند ناف چیست؟

خون بند ناف که به عنوان خون جفتی شناخته می شود، خونی است که در جنین در حال تکوین داخل رحم جریان دارد. پس از تولد نوزاد، خون باقیمانده در بند ناف و جفت که غنی از سلول های بنیادی است، دور ریخته می شود. سلول های بنیادی که از بند ناف گرفته می شود، بسیار پر توان و نامیرا هستند. هزینه نگهداری خون بند ناف در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ همچنین در اثر تکثیرهای پی در پی دچار پیری نمی شوند، به طوری که با تزریق یا جایگزینی آن ها در مناطقی از بدن که به صورت جدی آسیب دیده اند می توانیم به بهبودی کامل دست یابیم.

هزینه ذخیره‌سازی و نگهداری نمونه خون بند ناف ۱۴۰۱ رویان

هزینه نگهداری نمونه خون بند ناف در سال اول به همراه آزمایشات اولیه که بر روی نمونه خون بند ناف انجام می شود به صورت ذیر اعلام می‌گردد:

شهر تهران:

  • هزینه عقد قرارداد بدون  انجام آزمایش    HLA، ۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال
  • هزینه عقد قرارداد با انجام  آزمایش HLA، ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

شهرهای دارای دفاتر نمایندگی:

  • هزینه عقد قرارداد بدون انجام آزمایش HLA، ۵۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال
  • هزینه عقد قرارداد با آزمایش HLA، ۶۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال 
  • حق دفتر نمایندگی ۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال بعلاوه مالیات بر ارزش افزوده

فسخ قرارداد:

در صورت فسخ قرارداد به دلیل حجم و کانت پایین مبلغ ۴,۵٠٠,٠٠٠ ریال فقط از قراردادهای تهران کسر و الباقی هزینه عودت می‌گردد. بنابراین در شهرستان‌ها بابت فسخ قرارداد مبلغی بجز حق دفتر نمایندگی از مشتری کسر نخواهد شد.

شارژ سالیانه

از سال دوم مبلغ دو میلیون و هشتصد و شصت هزار ریال (۲,٨۶٠.٠٠٠ ریال) با احتساب نه درصد مالیات بر ارزش افزوده هزینه شارژ سالیانه و نگهداری نمونه خون بندناف در بانک خون بندناف رویان می باشد که از خانواده دریافت خواهد شد.

امکان پرداخت شارژ ۵ ساله و ١٠ ساله:
از ابتدای سال ١٣٩۵ امکان پرداخت شارژ سالیانه به صورت ۵ ساله و ١٠ ساله جهت اعضای محترم بانک خون بندناف رویان فراهم شده است که به شرح ذیل اعلام می شود:

  • هزینه نگهداری پنج سال : ۱۱.۴۴٠,٠٠٠ ریال
  • هزینه نگهداری ده سال : ۲۲.۱۶۵,٠٠٠ ریال
  • بر اساس مقررات کسانی که معوقات شارژ داشته باشند نمی‌توانند شارژ خود را بصورت ۵ یا ١٠ ساله پرداخت کنند.

هزینه نگهداری بند ناف, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

هر فرد، تعداد سلول های خون بند ناف متفاوتی دارد که در زایمان طبیعی، حجم خون بند ناف بیشتر از زایمان سزارین است. همچنین با توجه به سن مادر و زایمان اول، تعداد سلول های خون بند ناف افزایش می یابد.هم اکنون هر خانواده ای برحسب تمایلش با پرداخت هزینه ای، خون بند ناف نوزاد خود را در بانک خون نگهداری می کند تا در صورت نیاز برای عمل پیوند بتواند از آن استفاده کند.ایجاد بانک عمومی خون بند ناف به منظور اهدا برای افرادی که نیاز به عمل پیوند دارند از دیگر برنامه های بانک خون است که در آینده امیدواریم به مرحله اجرا برسد.

هزینه نگهداری بند ناف, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

فواید نگهداری خون بند ناف

سلول های خون بند ناف برای درمان هشتاد نوع بیماری مختلف استفاده می شوند مانند سرطان، بیماری های خونی و کمبود ایمنی بدن. این بیماری ها عبارتند از سرطان خون، کم خونی آپلاستیک، بیماری هوچکین و لنفوم غیرهوچکین. خون بند ناف برای درمان تالاسمی و کم خونی داسی نیز استفاده می شود. همچنین برای درمان بیماری های سوخت و ساز نیز در نوزاد استفاده می شود. خون بند ناف برای درمان تالاسمی و کم خونی داسی نیز استفاده می شود.

 

خون بند ناف برای چه چیزی دیگر استفاده می شود؟

فلج مغزی و اوتیسم

بیشتر بچه های مبتلا به فلج مغزی و اوتیسم با استفاده از خون بند ناف خود درمان می شوند.
ازدیاد غیر عادی مایع در مغز، دیابت نوع یک کودکانی که مشکل ازدیاد مایع در مغز دارند یا دیابت نوع یک و نقص قلب و مشکل آسیب به مغز دارند با استفاده از خون بند ناف خود درمان می شوند.

هزینه نگهداری بند ناف, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

درمان بزرگسالان
مطالعات نشان می دهد خون بند ناف که در هنگام تولد جمع می شود، در بزرگسالی برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرد. سلول های بنیادی برای درمان سرطان غیر ژنتیکی استفاده می شود.

مطالعات نشان می دهد بیماری هایی که در حال حاضر با مغز استخوان درمان می شود در آینده با سلول های بنیادی خون بند ناف درمان خواهند شد. همچنین مطالعات نشان می دهد بیشتر بیماری ها مانند دیابت، مشکلات قلبی، سکته، بیماری های عصبی و آسیب نخاعی در حال حاضر درمان می شوند.

هزینه نگهداری بند ناف, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

هزینه نگهداری خون بند ناف در سال ۱۴۰۱

برای استعلام قیمت جدید و هزینه نگهداری خون بند ناف در سال ۱۴۰۱ باید با بانک خون بند ناف رویان تماس بگیرید و آخرین قیمت ها را استعلام کنید. مطالعات بر روی موش هایی که مشکل قلبی دارند نشان می دهد با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف مشکل آن ها حل می شود. همچنین مشکلات نخاعی آن ها نیز برطرف می شود. بند ناف برای درمان فلج مغزی نیز استفاده می شود. بیشتر این مطالعات بر روی حیوانات انجام می دهد و نتیجه مطلوبی دریافت شده است.

فهرستی از بیماری هایی که با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف قابل درمان هستند به شرح زیر است:

– نقص ارثی پلاکتی:ترومبوسیتوپنی مادرزادی اختلالات

– بیماری های ارثی:سندروم لش نیهان، هیپوپلازی غضروف

– پلاسماسل:مولتی پل میلوما، لوسمی پلاسماسل

-اختلالات سلول های بنیادی:کم خونی آپلاستیک، کم خونی فانکونی، هموگلوبینوری حمله ای شبانه (PNH)

– لوسمی حاد AML، ALL، لوسمی تمایز نیافته حاد لوسمی مزمن CML

– بیماری های نقص در تولید لنفوسیت ها:لنفوم غیرهوچکین، لنفوم هوچکین

– ناهنجاری های ارثی گلبولهای قرمز:بتا، تالاسمی ماژور، کم خونی سلولی داسی شکل

– اختلالات سیستم ایمنی مادرزادی:سندروم کاستمن، نقص چسبندگی لکوسیتی، سندروم دی جرج

– سایر بیماری ها:بیماری آلزایمر، دیابت، پارکینسون، صدمات نخاعی، سکته های قلبی و مغزی، بیماری های کبدی، دیستروفی عضلانی

 

در حال حاضر در کشورمان فقط بیماریهایی که منشاء خونی دارند از جمله تالاسمی ، سرطان خون و کم خونی ها با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف قابل درمان هستند.

نگهداری خون بند ناف نوزاد

یک بانک خصوصی خون بند ناف که سلول های بنیادی بند ناف هر نوزاد را با دریافت مبلغی از والدین، برای آینده کودک آن ها نگهداری می کند.

دیگری بانک عمومی خون بند ناف که سلول های بنیادی، برای استفاده همگانی در آن نگهداری می شود و معمولا دولت ها یا سازمان های پزشکی به صورت غیرانتفاعی آن را به وجود می آورند. این بانک ها از خون بند ناف اهدایی استفاده می کنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي