هزینه نگهداری خون بند ناف در سال ۱۴۰۲ رویان + شرایط و فواید

پیوند خون بند ناف،انقلابی در عرصه خدمات پزشکی  است که در ارتقای سطح سلامت جامعه بدست آمده است.در ادامه هزینه های نگهداری بند ناف و شارژ سالیانه آن را مشاهده می کنید.

هزینه نگهداری خون بند ناف در سال ۱۴۰۲ رویان + شرایط و فواید

هزینه نگهداری خون بند ناف نوزاد رویان ۱۴۰۲

خون بند ناف را می توان برای بروز احتمالی بیماری در آینده نگهداری کرد. نگهداری خون بند ناف نوزاد کار تقریبا مشکلی است اما با تاسیس بانک نگهداری خون بند ناف نوزاد این کار ساده و آسان شده است.  در ادامه هزینه نگهداری خون بند ناف را مشاهده می کنید

هزینه نگهداری نمونه خون بندِناف در سال اول به همراه آزمایش‌های اولیه که بر روی نمونه خون بندناف انجام می‌شود، به‌صورت زیر اعلام می‌گردد:

هزینه گرفتن خون بند ناف در تهران:

 • هزینه عقد قرارداد بدون انجام آزمایش HLA: 81/000/000 ریال
 • هزینه عقد قرارداد با انجام آزمایش HLA: 101/000/000 ریال
 

هزینه ثبت نام بند ناف رویان ۱۴۰۲ در شهرهای دارای دفاتر نمایندگی:

 • هزینه عقد قرارداد بدون انجام آزمایش HLA: 65/000/000 ریال
 • هزینه عقد قرارداد با آزمایش HLA: 85/000/000 ریال 
 • حق دفتر نمایندگی 16/000/000 ریال به‌علاوه مالیات بر ارزش‌افزوده

فسخ قرارداد:

در صورت فسخ قرارداد به دلیل حجم کم نمونه و تعداد کم سلول مبلغ ١١،٤٠٠،٠٠٠ ریال از مبلغ قرارداد بابت هزینه‌های انجام شده کسر و مابقی وجه دریافتی از مشتری به ایشان عودت می‌گردد.

تخفیف:

در صورتی که بخواهید خون بندناف فرزند دو قلوی خود را تا آخر سال جاری ذخیره‌سازی کنید، بانک خون بندناف رویان تخفیف عقد قرارداد به شرح زیر در نظر گرفته است:

 • تخفیف قل دوم قراردادهای منعقده در تهران مبلغ ٢٠,٠٠٠.٠٠٠ ریال (بیست میلیون ریال) است .
 • تخفیف قل دوم قراردادهای منعقده در مراکز استان ها مبلغ ١٦,٠٠٠.٠٠٠ ریال (شانزده میلیون ریال) است .

اگر برای ذخیره‌سازی خون بندناف فرزند اولتان اقدام کرده‌اید و قصد دارید خون بندناف فرزند دومتان را تا آخر سال جاری ذخیره‌سازی کنید، شامل تخفیف بانک خون بندناف رویان به شرح زیر می‌شوید:

 • تخفیف فرزند دوم قراردادهای منعقده در تهران مبلغ ١٢,٠٠٠.٠٠٠ ریال ( دوازده میلیون ریال) است.
 • تخفیف فرزند دوم قراردادهای منعقده در مراکز استان‌ها مبلغ ٩,٦٠٠.٠٠٠ ریال (نه میلیون و ششصد هزار ریال) است.

شارژ سالیانه

از سال دوم مبلغ چهار میلیون و صد هزار ریال (٤,١٠٠.٠٠٠ ریال) با احتساب نه درصد مالیات بر ارزش‌افزوده هزینه شارژ سالیانه و نگهداری نمونه خون بندناف در بانک خون بندناف رویان است که از خانواده دریافت خواهد شد.

امکان پرداخت شارژ ٥ ساله و ١٠ ساله:
از ابتدای سال ١٣٩٥ امکان پرداخت شارژ سالیانه به صورت ٥ ساله و ١٠ ساله جهت اعضای محترم بانک خون بندناف رویان فراهم شده است که به شرح ذیل اعلام می‌شود:

 
 • هزینه نگهداری پنج سال: ٢٠,٥٠٠.٠٠٠ ریال
 • هزینه نگهداری ده سال: ٤١,٠٠٠.٠٠٠ ریال
 • بر اساس مقررات و قوانین سازمان، کسانی که معوقات شارژ داشته باشند نمی‌توانند شارژ خود را بصورت ٥ یا ١٠ ساله پرداخت کنند.

خون بند ناف چیست؟

خون بند ناف که به عنوان خون جفتی شناخته می شود، خونی است که در جنین در حال تکوین داخل رحم جریان دارد. پس از تولد نوزاد، خون باقیمانده در بند ناف و جفت که غنی از سلول های بنیادی است، دور ریخته می شود. سلول های بنیادی که از بند ناف گرفته می شود، بسیار پر توان و نامیرا هستند. هزینه نگهداری خون بند ناف در سال 1401 چقدر است؟ همچنین در اثر تکثیرهای پی در پی دچار پیری نمی شوند، به طوری که با تزریق یا جایگزینی آن ها در مناطقی از بدن که به صورت جدی آسیب دیده اند می توانیم به بهبودی کامل دست یابیم.

هر فرد، تعداد سلول های خون بند ناف متفاوتی دارد که در زایمان طبیعی، حجم خون بند ناف بیشتر از زایمان سزارین است. همچنین با توجه به سن مادر و زایمان اول، تعداد سلول های خون بند ناف افزایش می یابد.هم اکنون هر خانواده ای برحسب تمایلش با پرداخت هزینه ای، خون بند ناف نوزاد خود را در بانک خون نگهداری می کند تا در صورت نیاز برای عمل پیوند بتواند از آن استفاده کند.ایجاد بانک عمومی خون بند ناف به منظور اهدا برای افرادی که نیاز به عمل پیوند دارند از دیگر برنامه های بانک خون است که در آینده امیدواریم به مرحله اجرا برسد.

فواید نگهداری خون بند ناف

سلول های خون بند ناف برای درمان هشتاد نوع بیماری مختلف استفاده می شوند مانند سرطان، بیماری های خونی و کمبود ایمنی بدن. این بیماری ها عبارتند از سرطان خون، کم خونی آپلاستیک، بیماری هوچکین و لنفوم غیرهوچکین. خون بند ناف برای درمان تالاسمی و کم خونی داسی نیز استفاده می شود. همچنین برای درمان بیماری های سوخت و ساز نیز در نوزاد استفاده می شود. خون بند ناف برای درمان تالاسمی و کم خونی داسی نیز استفاده می شود.

خون بند ناف برای چه چیزی دیگر استفاده می شود؟

فلج مغزی و اوتیسم

بیشتر بچه های مبتلا به فلج مغزی و اوتیسم با استفاده از خون بند ناف خود درمان می شوند.
ازدیاد غیر عادی مایع در مغز، دیابت نوع یک کودکانی که مشکل ازدیاد مایع در مغز دارند یا دیابت نوع یک و نقص قلب و مشکل آسیب به مغز دارند با استفاده از خون بند ناف خود درمان می شوند.

درمان بزرگسالان
مطالعات نشان می دهد خون بند ناف که در هنگام تولد جمع می شود، در بزرگسالی برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرد. سلول های بنیادی برای درمان سرطان غیر ژنتیکی استفاده می شود.

مطالعات نشان می دهد بیماری هایی که در حال حاضر با مغز استخوان درمان می شود در آینده با سلول های بنیادی خون بند ناف درمان خواهند شد. همچنین مطالعات نشان می دهد بیشتر بیماری ها مانند دیابت، مشکلات قلبی، سکته، بیماری های عصبی و آسیب نخاعی در حال حاضر درمان می شوند.

فهرستی از بیماری هایی که با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف قابل درمان هستند به شرح زیر است:

– نقص ارثی پلاکتی:ترومبوسیتوپنی مادرزادی اختلالات

– بیماری های ارثی:سندروم لش نیهان، هیپوپلازی غضروف

– پلاسماسل:مولتی پل میلوما، لوسمی پلاسماسل

-اختلالات سلول های بنیادی:کم خونی آپلاستیک، کم خونی فانکونی، هموگلوبینوری حمله ای شبانه (PNH)

– لوسمی حاد AML، ALL، لوسمی تمایز نیافته حاد لوسمی مزمن CML

– بیماری های نقص در تولید لنفوسیت ها:لنفوم غیرهوچکین، لنفوم هوچکین

– ناهنجاری های ارثی گلبولهای قرمز:بتا، تالاسمی ماژور، کم خونی سلولی داسی شکل

– اختلالات سیستم ایمنی مادرزادی:سندروم کاستمن، نقص چسبندگی لکوسیتی، سندروم دی جرج

– سایر بیماری ها:بیماری آلزایمر، دیابت، پارکینسون، صدمات نخاعی، سکته های قلبی و مغزی، بیماری های کبدی، دیستروفی عضلانی

در حال حاضر در کشورمان فقط بیماریهایی که منشاء خونی دارند از جمله تالاسمی ، سرطان خون و کم خونی ها با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف قابل درمان هستند.
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه