معرفی و تاریخچه شرکت ارتباطات زیر ساخت

تاريخ : 17 سپتامبر

شرکت ارتباطات زیر ساخت یکی از شرکت های دولتی در ایران است که در راستای اصل چهل و چهارم قانون اساسی تاسیس شد. قوانین شرکت ارتباطات زیر ساخت تا به حال تغییر و تحولات زیادی داشته است. برای آشنایی با تاریخچه شرکت ارتباطات زیر ساخت این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد معرفی شرکت ارتباطات زیر ساخت می خوانید.

معرفی و تاریخچه شرکت ارتباطات زیر ساخت

معرفی و تاریخچه شرکت ارتباطات زیر ساخت, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-03-04 11:37:12Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

تاریخچه شرکت ارتباطات زیر ساخت

هر چند شرکت ارتباطات زیر ساخت کنونی پیرو سیاستها و برنامه های کلان نظام جمهوری اسلامی در راستای ابلاغ سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی، به عنوان شرکتی مستقل از شرکت مخابرات ایران به فعالیت خود ادامه می دهد اما این استقلال ؛ روندهای تاریخی را طی نموده که به طور اختصار به آن اشاره می شود :

شرکت طرح و توسعه تلفن ایران به عنوان هسته اولیه تشکیل شرکت ارتباطات زیرساخت کنونی بر اساس مصوبه ۲۱۳۴ مورخ ۴/۴/۶۸ با طی مراحل قانونی اساسنامه و تشکیل هیئت مدیره خود را پیگیری کرد . پس از حدود ده سال فعالیت در عرصه مخابرات و ارتباطات به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۷۸/۱۰/۱۵ نام شرکت از طرح و توسعه تلفن ایران به طرح و توسعه شبکه های مخابراتی تغییر یافت.

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۴/۵/۸۳ بنا به پیشنهاد شماره ۱۳۸۹۸/۱۰۰ مورخ ۱۳۸۳/۵/۱۴ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد مواد ۲ و ۴ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۹ و مصوبه شماره ۷۶۰۱۶/۱۹۰ مورخ ۲۴/۴/۸۲ شورای عالی اداری در اجرای بند ب ماده یک قانون مذکور با تجدید سازمان و تغییر نام و اصلاح اساسنامه شرکت طرح و توسعه شبکه های مخابراتی ( ثبت شده به شماره ۱۸۳۴۷ ) به شرکت ارتباطات زیرساخت موافقت نمود .

متعاقب تصویب موضوع تغییر نام شرکت طرح و توسعه شبکه های مخابراتی به شرکت ارتباطات زیرساخت و انتصاب هیئت مدیره آن به وسیله مجمع عمومی به تاریخ ۱۳۸۳/۷/۲۶ اقدامات لازم قانونی در جهت شکل دهی هیئت مدیره انجام شد .

اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای توجه و اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی تغییر و به صورت شرکت مستقل و زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ ۱۳۸۷/۸/۲۶ و با نامه شماره ۲۹۲۱۷/۳۰/۸۷ در چهار فصل و ۳۶ ماده به تصویب شورای نگهبان رسید.

شرح خدمات شرکت ارتباطات زیر ساخت

** قابل توجه مشتریان و متقاضیان دریافت سرویس **

با عنایت به تغییر ساختار مدیریتی شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان اداره کل امور مشتریان و واگذاری مدارات به اداره کل امور تجاری تغییر یافت . لذا هر گونه مکاتبات را با عنوان جدید ذکر شده ارسال فرمایید .

** قابل توجه مشتریان و متقاضیان دریافت سرویس پهنای باند اینترانت  **

در حال حاضر شرکت ارتباطات زیرساخت از ارائه سرویس پهنای باند اینترانت معذور می باشد . لازم به ذکر است سرویس جایگزین متعاقباً از طریق سایت اعلام خواهد شد .

** قابل توجه مشتریان و متقاضیان دریافت سرویس خدمات جانبی ( فضا ، دکل ، پاور و…)   **

همانند سرویس پهنای باند و با توجه به نام کاربری ارسال شده، جهت ثبت درخواست آنلاین از تاریخ ۱۳۹۵/۰۳/۰۵  از طریق سامانه مشتریان شرکت ارتباطات زیر ساخت (http://crm.tic.ir/fa/crm) اقدام نمایید.

** قابل توجه متقاضیان دریافت سرویس های IXP و PEERING  **

با توجه به راه اندازی سامانه http://tehran-ix.ir  از مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ متقاضیان می توانند از طریق سایت مذکور نسبت به درخواست سرویس اقدام نمایند .

** قابل توجه مشتریان و متقاضیان دریافت سرویس پهنای باند  **

با توجه به نام کاربری ارسال شده، جهت ثبت درخواست آنلاین از طریق سامانه مشتریان شرکت ارتباطات زیر ساخت (http://crm.tic.ir/fa/crm) اقدام نمایید.

** قابل توجه مشتریان و متقاضیان دریافت سرویس **

از طریق شماره گیری ۱۵۸۸ در سراسر کشور می توانند با اداره کل امور مشتریان و واگذاری مدارات تماس حاصل فرمایند .

آدرس شرکت ارتباطات زیر ساخت

تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات زیرساخت

(کد پستی : ۱۶۳۱۷۱۳۷۱۱)

تماس با امور مشتریان شرکت ارتباطات زیر ساخت:

۰۲۱-۸۸۱۱۲۲۰۹ / ۰۲۱-۸۸۴۶۲۸۴۸ / ۰۲۱-۸۸۴۶۳۲۱۸ / ۱۵۸۸

تماس با مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت:

۰۲۱-۸۸۱۱۳۵۶۰

ایمیل: info@tic.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي