معرفی برترین جاذبه های گردشگری لندن

برترین جاذبه های گردشگری لندن

جاذبه های گردشگری لندن به عنوان پایتخت جادویی کشور انگلستان یکی از زیباترین جاذبه های اروپا، هرساله موجب جذب خیل عظیمی از گردشگران خاررجی می شود. برترین جاذبه های گردشگری لندن را به صورت اختصاصی در این متن معرفی خواهیم کرد.

معرفی برترین جاذبه های گردشگری لندن

چشم انداز Shard

برای لذت بردن از این منظره که چشم لندن نیز نامیده می شود، باید حدود 305 متر بالاتر از سطح شهر صعود کنید. Shard بلندترین ساختمان در سراسر اروپای غربی است و افق شهر لندن را تغییر داده است. از بالای طبقه های 68، 69 و 72 این آسمان خراش می توانید نمای 360 درجه از سطح شهر داشته باشید. در روزهای آفتابی که آسمان صاف است (که به ندرت پیش می آید) می توانید تا فاصله 65 کیلومتری لندن را تماشا کنید. آسانسورهای این برج بسیار سریع حرکت می کنند و در چشم بر هم زدنی شما را بالا می رسانند. البته برای بازدید از این برج باید حدود 40 دلار هزینه کنید. البته همه زیبایی Shard در طبقه های بالای آن جمع نشده اند. در پایین نیز تصاویر بسیار زیبا و نقل قول های مشهور، تزئین کننده فضا هستند.

 بام O2

O2 گنبدی است که در سال 2000 به مناسب جشن های هزارساله ساخته شده است. مسیر پیاده روی با پارچه های کشسان چیزی است که در سال 2012 میلادی به O2 اضافه شده است. این مسیر به گردشگران اجازه می دهد تا با وسایل کوهنوردی از یک طرف گنبد بالا بروند و از طرف دیگر پایین بیایند. در بالای ساختمان، می توانید تجهیزات را از خود جدا کنید و در اطراف قدم بزنید و از چشم انداز 360 درجه بخش جنوب شرقی لندن لذت ببرید. برای این ساختمان نوردی باید حدود 33.5 دلار هزینه کنید. این صعود بسیار هیجان انگیز و جالب است.

 پارک المپیک ملکه الیزابت

در میان جاذبه هایی که قرار است مورد بازسازی و بازگشایی قرار بگیرند باید به پارک المپیک ملکه الیزابت اشاره کرد که در ماه جولای سال 2013 میلادی بازگشایی خواهد شد. این پارک همزمان با بازگشایی پارک شمالی گشایش خواهد یافت. پارک شمالی مناطق سرسبز و مرکز ورزشی  Copper Box، کافه و … دارد. بازدید از این پارک حدود 23 دلار آمریکا هزینه دارد.

دیگر جاذبه های گردشگری لندن

خط هوایی امیران

از نام این جاذبه تعجب نکنید. این ماشین های کابلی هوایی فقط از روی رودخانه عبور می کنند نه بین دو قاره. با این تله کابین ها می توانید با قیمت 4.30 پوند از رویال داکز به شبه جزیره گرینویچ بروید. این سفر حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد و نمای زیبایی از لندن زیر پای شما است.

مدار ArcelorMittal

مجسمه ArcelorMittal که در واقع برج دیدبانی است یکی از سازه های زیبای لندن است که المپیک 2012 هم استفاده شده است. طراحان این سازه مدار مانند آنیش کاپور و سسیل بالموند هستند. گردشگران می توانند داخل این برج بروند و از بالای آن که ارتفاعی حدود 85 متر دارد،  پارک المپیک را تماشا کنند. قیمت بازدید از این برج حدود 23 دلار است.

 زیرآبی رفتن با کوسه ها

خیلی نگران نباشید، این تجربه در رودخانه تمز (Thames) انجام نمی شود. آکواریوم زندگی دریایی لندن بخش جدیدی پیدا کرده است که به زندگی واقعی زیر دریا شباهت بیشتری دارد. گردشگران در این آکواریوم می توانند در فاصله چند متری از 15  کوسه غواصی کنند. البته بین انسان و کوسه یک شبکه توری مستحکم کشیده شده است. هزینه این تجربه حدود 190 دلار با ورودی آکواریوم است.

 Velodrome

Velodrome ساختمانی است که برای بازی های المپیک سال 2012 میلادی ساخته شده است. این ساختمان از متریال بسیار بادوام و مستحکم ساخته شده است و سیستم تهویه هوای طبیعی دارد که نیاز به دستگاه های تهویه هوا را از بین برده است. Velodrome قرار است در سال 2014 میلادی به عنوان Lee Valley VeloPark بازگشایی شود. این ساختمان برای دوچرخه سواری ساخته شده است.

سیاه چال لندن

پس از 39 سال ترساندن توریست ها، سیاه چال لندن از پل لندن تغییر مکان داده است و دوباره در محلی جدید در ساحل جنوبی بازسازی شده است و جلوه های جدید دارد. این سیاه چال دوران سیاه لندن در طول تاریخ را به تصویر کشیده است که تور آن حدود 90 دقیقه طول می کشد. بهای بلیت این تور حدود 33.25 دلار است.

قلمرو ببرهای باغ وحش ZSL لندن

باغ وحش ZSL لندن اکنون گربه های بزرگی دارد که تماشای آنها از نزدیک بسیار هیجان انگیز است. در بخشی از این باغ وحش، قلمرو ببرها راه اندازی شده است. بهای ورودی باغ وحش 35 دلار است.

معرفی زیباترین جاذبه های توریستی در لندن

لندن شهری است که بیشتر کاخ‌های سلطنتی خود را حفظ کرده است و برای دیدن این جاذبه‌ها که بعضی رایگان و بعضی غیر رایگان هستند، در طول سال فرصت دارید چرا که این شهر زیبا با داشتن هوایی متعادل راه را برای گردشگران باز گذاشته است.

  • موزه ویکتوریا و آلبرت
  • کلیسا جامع سنت پائول
  • کاونت گاردن
  • تیت بریتانیا و تیت مدرن
  • کیو گاردن
  • گالری ملی
  • کاخ همپتون کورت

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کنار رودخانه تایمز کاخ همپتون کورت  (Hampton Court Palace) است که از مشهورترین کاخ‌های اروپا است. سالن بزرگ آن از زمان هنری هشتم است. (به نظر می‌آید که روح دو زن از ۶ زن هنری هشتم در این کاخ سرگردان هستند). این سالن همان جایی است که الیزابت اول از شکست ناوگان دریایی اسپانیا درس‌هایی یاد گرفت. از ویژگی‌های جالب این کاخ  می‌توان به کلاک کورت (Clock Court) اشاره کرد، با ساعت‌های جذاب نجومی‌اش که  در سال ۱۵۴۰ ساخته‌شده است و همچنین آپارتمان‌های دولتی با گالری‌های خالی از سکنه، کلیسا‌ی کوچک، آپارتمان پادشاهی  و زمین تنیس خاندان سلطنتی تودور که در این کاخ زیبا جای دارند.

لندن شهری زیبا در قلب اروپا

شهر لندن که لقب پرجمعیت ترین شهر قاره سبز را نیز یدک می کشد، سومین بندر مهم انگلستان است که دارای تاریخی پر فراز و نشیب می باشد. نام این شهر برای نخستین بار پس از فتح بریتانیا به دست رومی ها شنیده شد. در برهه ای از تاریخ نیز لندن بر اثر حمله قبایل بومی تقریبا با خاک یکسان گردید اما دوباره برخواست و پس از تجربه جنگ های مختلف بعد از سال ها در عصر قرون وسطی دارای ارج و قربی بی سابقه بوسیه دولت انگلیس شد. لندن در قرن دوازدهم میلادی برای اولین بار بعنوان پایتخت جدید انگلیس معرفی گردید و حدود ۷۰۰ سال بعد تبدیل به یکی از بزرگترین شهرهای جهان شد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه