X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

روش هایی برای تسکین قلب شکسته

تاريخ : ۲۸ آبان
بازديد : 575

روش هایی برای تسکین قلب شکسته

09253424850251014102a روش هایی برای تسکین قلب شکسته

روش هایی برای تسکین قبل شکسته

گاهی احساس می‌کنید این موضوع آن قدر به شما فشار می‌آورد که نه می‌توانید رابطه از دست رفته را فراموش کنید و نه می‌توانید زندگی‌تان را پس از آن به حالت عادی برگردانید. حتی با انجام دادن پیشنهادهای ما نمی‌توانید یک شبه از این فشار خودتان را‌‌ رها کنید اما اگر از همین حالا، تصمیم‌تان را برای آرام کردن زندگی‌تان بگیرید، می‌توانید امیدوار باشید خیلی زود‌تر از آنچه فکر می‌کنید شادی‌ را به زندگی‌تان برگردانید و خودتان را از حسرت‌هایی که هر روز در فکرتان پرسه می‌زنند، دور کنید.

  از غم نترسید

اینکه شما پس از چنین شکستی، یک دوره از زندگی‌تان را با اندوه و تأسف بگذرانید اتفاقی عادی است اما شما می‌توانید دوره این اندوه را کوتاه کنید، برای این کار لازم است از دوستان و آشنایان نزدیک‌تان کمک بگیرید و برای گذراندن لحظاتی شاد در این روزهای سخت تلاش کنید. مهم نیست آنچه پیش از این شما را شاد می‌کرده و خنده بر لب‌تان می‌آورده در این دوره برای‌تان بی‌اهمیت به‌نظر برسد، مهم این است که برای برگرداندن شادی‌ها تلاش کرده و سعی کنید هر روز که می‌گذرد، بهتر از روز قبل زندگی کنید.

  خودتان را  بشناسید

به رابطه‌ای که پشت سر گذاشته‌اید، به چشم یکی از شکست‌های زندگی‌تان نگاه نکنید بلکه تنها باید آن را به‌عنوان یک تجربه تازه بشناسید. درست است که این تجربه در آغاز یکی از تلخ‌ترین تجربه‌های شما به‌نظر می‌رسد اما با گذشت زمان کمی، می‌توانید تجربیاتی که در این رابطه داشته‌اید را بررسی کنید. دلایل شکست این رابطه را بشناسید و سعی کنید یک‌طرفه به قاضی نروید. چه اشتباهاتی در آن دوره داشته‌اید که به رابطه شما آسیب‌زده؟ این فرصت خوبی است تا خودتان را بهتر بشناسید و برای به ثمر رساندن یک رابطه موفق در آینده آماده شوید. شکست را پایان فرصت‌های‌تان ندانید. دلیل آن که کسی در زندگی‌تان نیست و فرصت ازدواج‌تان را از دست داده‌اید، غمگین نباشید. این آخرین فرصت شما نبوده و قرار نیست یک رابطه ناموفق را تا آخر عمر ادامه دهید. به جای سرزنش‌کردن خود و ناامیدی، به یاد داشته باشید ارزش شما در آن چیزی است که هستید نه در شخصی که در زندگی همراه شماست، پس برای آغاز کردن دور جدیدی از زندگی‌تان آماده شوید و مطمئن باشید در زمان مناسب، برای رابطه‌ای مناسب آماده خواهید شد.

  اطرافیان را فراموش نکنید

زندگی خیلی گسترده‌تر از یک رابطه رمانتیک است. زندگی پرمحبت تنها بخشی از آن چیزی است که در زندگی دارید. هنوز هم خانواده، دوستان و کارتان هستند تا با لذت بردن از بودن در کنارشان، احساس زنده و شاد بودن بکنید.

  یکدیگر را ببخشید

خودتان و فردی که با او در ارتباط بوده‌اید را ببخشید. برای آرام شدن، دست از پیدا کردن مقصر بردارید. اگر به بازنگری در رابطه احتیاج دارید به‌دلیل درس گرفتن از اشتباهات گذشته و تکرار نکردن‌شان است نه به خاطر پیدا کردن مقصر و سرزنش کردنش. شما نمی‌توانید گذشته را تغییر دهید‌ بلکه تنها می‌توانید خود را قدرتمند و از انجام دوباره اشتباهات پیشین پرهیز کنید. از طرف دیگر به جای پرکردن قلب‌تان از نفرت از کنار اشتباهاتی که طرف مقابل‌تان در حق شما انجام داده بگذرید. بخشیدن او به معنای دوباره برگشتن به سمت رابطه نیست بلکه به معنای آرام کردن خودتان و آماده شدن برای یک زندگی بدون نفرت و حسرت است.

  مراقب خودتان باشید

به‌خودتان برسید. آراستن ظاهرتان را تنها به این دلیل که کسی نیست تا به شما توجه کند فراموش نکنید. برای خودتان خرید کنید و لباس‌هایی که دوست دارید را بپوشید. شما شایسته خوب زندگی کردن هستید پس به بهانه شکست در رابطه و اندوه‌تان، خود را از ساده‌ترین انگیزه‌های شاد بودن محروم نکنید. دوست خودتان باشید و فراموش نکنید‌اگر شما به‌خودتان توجه نکنید کسی به شما توجه نخواهد کرد، پس مراقب خودتان باشید و به‌خود احترام بگذارید و با این روش به دیگران هم بیاموزید که به شما احترام بگذارند.

  تلاش‌ها  را ویران نکنید

درجا نزنید و تمام زحمات‌تان را به هدر ندهید. ممکن است گاهی فکر کنید از پس هر سختی بر‌نمی‌آیید و باید هر طور شده رابطه از دست رفته‌تان را ترمیم کنید. هنگامی که این فکر به سراغ‌تان می‌آید به آنچه در رابطه‌تان گذشته، فکر کنید. آیا حاضرید آن روز‌ها و آن شرایط را دوباره تجربه کنید؟ پس به جای برگشتن به خانه اول و هدر دادن تمام تلاش‌های‌تان، راهی را برای آرام کردن خود و بهبود زندگی‌تان پیدا کنید. دلتنگی در ماه‌های اول جدایی اتفاقی طبیعی است. اگر فکر می‌کنید این دلتنگی باعث رجوع کردن‌تان به رابطه از دست رفته و از بین رفتن زحمات‌تان می‌شود، یک نشانه برای برنگشتن و فراموش کردن انتخاب کنید. اتفاقی که در رابطه شما افتاده و باعث شده تصمیم به جدایی بگیرید یا هدف‌هایی که برای زندگی‌تان مشخص کرده بودید اما در این رابطه نمی‌توانستید به آنها برسید. برای آرام ماندن و البته دور ماندن از آن شرایط، دلیلی منطقی دست و پا کنید، دلیلی که شما را محکم‌تر و استوارتر می‌کند.

  در تنهایی حبس نشوید

شاید شما وقت زیادی را با نامزدتان می‌گذراندید و حالا که رابطه‌تان را از دست داده‌اید احساس تنهایی می‌کنید. قرار نیست شما به‌دلیل مجرد بودن‌تان تنها بوده و از تمام تفریحات‌تان بگذرید. کمی برای خودتان وقت بگذارید و سعی کنید تفریحات تازه‌ای را تجربه کنید. اگر احساس می‌کنید تنهایی از تفریحات لذت نمی‌برید، از دوستان‌تان کمک بگیرید و بیشتر با آنها وقت بگذرانید همچنین می‌توانید وارد جمع‌های تازه‌ای شده و با افراد تازه‌ای آشنا شوید که بودن در کنارشان شما را خوشحال می‌کند.

  از مشاور کمک بگیرید

اگر نمی‌توانید خودتان از پس این ماجرا بربیایید و رابطه گذشته‌تان را کنار بگذارید، بهتر است از مشاور کمک بگیرید. همیشه حل کردن مشکلات به تنهایی امکان‌پذیر نیست. شاید شما نشانه‌های اعتیاد به یک عشق و یک رابطه را در خود داشته باشید و این موضوع اجازه ندهد که با تمام تلاش‌های‌تان از کنار این اتفاق بگذرید، پس بهتر است از کسی کمک بگیرید که می‌تواند به پشتوانه تخصصش شما را راهنمایی کرده و نجات دهد.

  خودتان را بازجویی کنید

ذهن‌تان را آرام کرده و به این فکر کنید که به چه رابطه‌ای احتیاج دارید. نیازهای شما در یک رابطه صمیمانه با همسرتان چیست؟ تا چه حد برای یک رابطه آماده بوده‌اید؟ آیا انتخاب‌تان در مورد شریک آینده زندگی‌تان صحیح بوده؟ آیا او شایسته دوست داشته شدن بوده و آ‌ن قدر بالغ بوده که بتواند یک رابطه آرامش‌بخش را شکل دهد؟ بعد از گذراندن این مرحله می‌توانید برای یک انتخاب صحیح‌تر آماده شوید. به گذشته به چشم یک اندوخته و تجربه نگاه کنید و این حرف را فراموش نکنید که اگر بازی نکنید نمی‌توانید برنده شوید.

بخوانید :   دستور تهیه دسر کلوچه شکلاتی
loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي