روش معدل گیری در دانشگاه

تمام دیپلمه های نظام آموزش متوسطه از 84 تا 93 که امتحانات سال سوم دبیرستان آنان به صورت نهایی و سراسری برگزار شده مشمول سوابق تحصیلی هستند که 25 درصد اعمال می شود. روش معدل گیری در دانشگاه با روش زیر …

روش معدل گیری در دانشگاه

براساس مصوبه سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۳، تمام دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم نظام جدید خود را طی سال‌های 1384 لغایت 1393 اخذ کرده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان آنان به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی آنان حداکثر به میزان 25 درصد و با تأثیر قطعی در گزینش نهایی آزمون سراسری سال 1394 اعمال می‌شود.

روش معدل گیری در دانشگاه برای سنجش و پذیرش دانشجو

مطابق تبصره 5 ماده 5 قانون «سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي کشور » مصوب دهم شهریور 92 مجلس شوراي اسلامي، تأثير سابقه تحصيلي در پذيرش داوطلباني که داراي سابقه تحصيلي هستند، در سال اول اجراي قانون، حداقل 25 درصد است. همچنين اين قانون از سال تحصيلي 94-93 لازم الاجرا شده است؛ بنابراين، با توجه به اينکه پذيرفته شدگان آزمون سراسري سال 1393 در سال تحصيلي 94-93 شروع به تحصيل مي­کردند، اين قانون در آزمون سراسري سال 1393 اجرا شد و در آزمون سراسري  امسال نیزاجرا مي­ شود.

سوابق تحصيلي و ديپلم موثر برای معدل گیری در دانشگاه

سوابق تحصیلی: نمرات دروس موجود سال سوم متوسطه (ديپلم) است که زمان امتحان آن سال 1384 و بعد از آن بوده و به صورت نهايي و کشوري برگزار شده است.

ديپلم موثر: ديپلم نظام جديد آموزش متوسطه رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي است.

مشمول سابقه تحصيلي: ديپلمه‌هاي نظام جديد آموزش متوسطه رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي هستند که ديپلم خود را در سال‌هاي 1384 به بعد اخذ نموده و حداقل يک درس را به صورت نهايي و کتبي امتحان داده‌­اند.

روش معدل گیری در دانشگاه

محاسبه روش معدل گیری در دانشگاه برای گروه آزمایشی علوم انسانی

محاسبه روش معدل گیری در دانشگاه برای گروه آزمایشی علوم تجربی

محاسبه روش معدل گیری در دانشگاه برای گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

محاسبه روش معدل گیری در دانشگاه برای گروه آزمایشی علوم انسانی به تجربی 

کنکور امسال 

قربانعلی افشانی مدیرکل دفتر متوسطه نظری وزارت آموزش و در پاسخ به این پرسش که چه دروسی در کنکور تأثیر بیشتری دارد؟ اظهار داشتگروهای آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فنی و زبان خارجه داریم که درس‌هایی که مربوط به آنهاست به تفکیک فرق می‌کند و ضرایب آن نیز با هم متفاوت است.

وی ادامه داد: در رشته آزمایشی علوم تجربی درس زیست‌شناسی ضریب بالایی دارد؛ در گروه علوم ریاضی و فنی، دروس ریاضی، شیمی و فیزیک ضریب بالایی دارد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش نیز درباره آزمون سراسری سال 94، گفت: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌هایآزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانیدر صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد،داوطلبان گروه آزمایشی هنردر بعدازظهر پنج شنبه21 خرداد،داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربیدر صبح جمعه 22 خرداد،داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجیدر بعدازظهر جمعه 22 خرداد در 365 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: در این آزمون 880 هزار و 756 داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 518 هزار و 157 نفر زن و 362 هزار و 592 نفر مرد هستند.

  وی گفت: 181 هزار و 299 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، 497 هزار داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، بیش از 181 داوطلب در گروه علوم انسانی، بیش از 56 هزار داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۱۱۲ هزار و 154 داوطلب نیز در گروه زبان‌های خارجی کارت آزمون دریافت می‌کنند که این تعداد با احتساب داوطلبان شرکت‌کننده در دو یا سه گروه آزمایشی لحاظ شده است.

  توکلی با اشاره به اینکه تعدادی از داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و هنر برای شرکت در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی نیز ابراز علاقه مندی کرده‌اند، افزود: با توجه به این موضوع، سازمان سنجش برای یک میلیون و 29 هزار و 267 داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر می‌کند.

  وی گفت: آزمون سراسری به صورت چهار گزینه‌ای و سؤالات از کتاب‌های درسی دوره متوسطه است. همچنین در طراحی هر بخش از سوالات از مطالب حذف شده سوال طراحی نمی‌شود، سوالات مفهومی است که این مسئله به منزله دشوار بودن سوالات نیست بلکه افرادی که کتب درسی را مطالعه کرده‌‌اند می‌توانند به سوالات پاسخ دهند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه