X بستن تبلیغات
مرکز ترجمه گهر
مطالب پيشنهادي

درمان دیسک کمر با سجده

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۳۱ فروردین
بازديد : 885

یک مطالعه جدید نشان داده که حرکات فیزیکی در هنگام خواندن نمازهای روزانه مانند رکوع و زانو زدن اگر به طور منظم و به درستی انجام شود،درمان دیسک کمر با سجده درد کمر را تسکین می دهد.در مطلب زیر بیشتر بدانید…

درمان دیسک کمر با سجده

797557 Gahar ir درمان دیسک کمر با سجده

استاد محمد خصاونه از دانشگاه بینگ همتون در ایالت نیویورک آمریکا گفت که ما می توانیم به حرکاتی که در نماز خواندن انجام می شود به شکل تمرینات شفابخش فیزیک درمانی نگاه کنیم که برای درد کمر بسیار مفید هستند.

وی افزود: نماز می‌تواند استرس فیزیکی و اضطراب را از بین ببرد و علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهند که نماز خواندن می‌تواند یک درمان بالینی موثر برای اختلالات عصبی عضلات اسکلتی باشد.

نماز یک درمان بالینی برای کمردرد

805993 Gahar ir درمان دیسک کمر با سجده

دیسک کمر با سجده

وی همچنین گفت: حداکثر نیروهای فشاری ایجاد شده در طی حالت نماز بسیار پایین‌تر از حدود ایمنی تعیین شده توسط موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد و نماز می‌تواند به خوبی یک درمان بالینی برای کمر درد در نظر گرفته شود. درمانی که به طور منظم نیاز به حرکات مختلف بدن انسان دارد.

وی در ادامه گفت: وضعیت زانو در حالت سجود نیز به گونه‌ای است که کشش مفاصل را افزایش می‌دهد و به افراد مبتلا به کمردرد توصیه می‌شود زمان بیشتری را در وضعیت سجود قرار بگیرند.

بخوانید :   تبریک روز جراح

این تحقیقات روی نماز مسلمانان تمرکز دارد، و محققان گفته‌اند که حرکات فیزیکی مشابه در مراسم مذهبی نماز مسیحیان و یهودیان به همراه حرکات فیزیکی درمانی نیز می‌توانند تاثیرات مشابهی داشته باشند.

675229 Gahar ir درمان دیسک کمر با سجده
یافته‌های این مطالعه از آنالیز آماری بر اساس حرکات دیجیتالی تولید شده توسط کامپیوتر از مدل بدن مردان و زنان سالم با قومیت‌های هندی، آسیایی و آمریکایی و همچنین مدل مشابه بیماران با درد کمر به دست آمده‌ است.

آن‌ها دریافتند که رکوع کردن می‌تواند بیشترین فشار را به پایین کمر وارد بیاورد، اما در افراد مبتلا به کمر درد، در صورت تنظیم زاویه درست زانو و قرار دادن بدن در جهت مناسب، رکوع نیز می‌تواند درد کمر را تخفیف دهد.

این مطالعه در مجله بین المللی مهندسی صنایع و سیستم منتشر شده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي