دانلود فیلم خارجی رایگان

انواع درب های اتوماتیک + ویژگی آن ها

تاريخ : 26 دسامبر

همانطور که می دانید درب های اتوماتیک چند سالی است که وارد بازار شده اند و در همه مکان ها قابل استفاده هستند. گهر در این به معرفی انواع درب های اتوماتیک و ویژگی های آن ها می پردازد.

انواع درب های اتوماتیک +  ویژگی آن ها

انواع درب های اتوماتیک +  ویژگی آن ها, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی از دست آوردهای پیشرفت تکنولوژی اختراع درب های اتوماتیک است که امروزه به اندازه‌ای استفاده از درب های اتوماتیک رایج شده است که انگار از ابتدا این امکانات در اختیار ما بوده است. جالب است بدانید که اولین درب ریلی در یونان برای  حفاظت از یک معبد ساخته شده بود. درب اتوماتیک یک درب هوشمند می‌باشد که این امکان را می‌دهد که بدون لمس کردن در از فاصله تعریف شده توسط کنترلر درب را ببندید یا باز کنید.

دسته‌بندی درب‌های اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک که به دو دسته کلی الکتروهیدرولیک و الکترومکانیک تقسیم می‌شوند، قابلیت استفاده برای درب های ریلی و  درب های لولایی را دارند. از درب بازکن های الکتروهیدرولیک برای ترددهای بالا و از درب بازکن های الکترومکانیک برای ترددهای پایین و متوسط استفاده می شود. برای جلوگیری از خطرات احتمالی که ممکن است در حین استفاده از درب های اتوماتیک رخ دهد باید از مکانیزم های امنیتی استفاده کرد، اولی اینکه درب ها به حسگر داخلی یا Internal Sensing Device مجهز باشند که در صورت وجود یک مانع در هنگام باز و بسته شدن جهت حرکت درب معکوس نشود، دوم اینکه مکانیزم بیرونی که همان چشم الکترونیکی یا حسگر لبه ها می باشد نیز ضروری می باشد، به مکانیزم بیرونی External Mechanism نیز گفته می شود. همیشه در نظر داشته باشید که برقراری امنیت در اولویت کارها قرار دارند.

خصوصیات درب‌های اتوماتیک مرکز سیستم‌های حفاظتی ایران

درب‌های کرکره ای تیغه‌های مقاوم و دو جداره آلومینیومی به همراه کیفیت عالی با بهره گیری از فناوری روز دنیا با رنگ و اشکال متنوع بر طبق سفارش یا نمای ساختمان دارند. درب‌های اتوماتیک شرکت مرکز سیستم های حفاظتی ایران از کرکره‌های کامپونیتی شفاف با مقاومت بالا و ضد حریق تولید شده اند که علاوه بر کیفیت بالا بسیار شکیل و زیبا هستند. این درب ها دارای موتور قفل شونده و برق اضطراری و خلاص کن برای زمان قطعی برق می باشند. از دیگر ویژگی های آن ها قابلیت جمع شدن سقف(SECTIONAL)، این درب های اتوماتیک شامل مدل‌های متنوع ای همچون ساده، منحنی، گردان، تلسکوپی، میله ای، ستونی و گارد محافظ می باشند.

کاربرد درب‌های اتوماتیک

از مهم‌ترین کاربردهای درب های اتوماتیک جایگزینی آن ها به نیروی انسانی و کاهش مصرف انرژی می‌باشد، سرعت بخشیدن به کارها مخصوصا در مکان های صنعتی و افزایش رفاه و امنیت به خصوص در مراکز نظامی از دیگز مزایای استفاده از درب های اتوماتیک می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای

از نکات مثبت استفاده از این نوع درب ها می توان به زیبایی، باز شدن نرم و بی صدا، کاهش مصرف انرژی و امنیت بالا اشاره داشت. درب شیشه ای اتوماتیک به دلیل داشتن دامنه ی وسیع محصولات از انعطاف بالایی برخوردار هستند که به همین دلیل برای هر وضعیت و موقعیت ساختمانی قابل استفاده هستند.

شاید تصور کنید که از کار افتادن درب های اتوماتیک در زمان قطع برق مشکلی بزرگ برای این نوع درب ها باشد. در صورتی که چنین نیست. درب های اتوماتیک می توانند مجهز به یک باتری بک آپ شوند تا در زمان قطع برق، انرژی مورد نیاز برای باز و بسته شدن آن ها فراهم گردد. این باتری ها پس از ورود جریان برق به ساختمان به صورت اتوماتیک شارژ و قابل استفاده مجدد می شوند.

از آنجایی که در زمان عبور از درب های اتوماتیک نیازی به باز و بسته کردن درب به صورت دستی نیست، این نوع درب ها جهت استفاده افراد مسن و ناتوان و همچنین استفاده در ورودی آزمایشگاه ها و مکان های استریل بسیار کاربرد دارد.

درب اتوماتیک شیشه ای استهلاک پایین تری نسبت به درب های لولایی و مکانیکی دارد، همچنین نیازی به فضای خالی پشت درب نیست به اضافه اینکه می توان با مجهز نمودن درب با سیستم های کنترل تردد، برای ورود و خروج افراد مجوز تعیین کرد.

در صورتی که از درب های اتوماتیک ضد حریق و یا خروج اضطراری استفاده شده باشد، در زمان حادثه این درب ها می توانند ضریب امنیت را افزایش دهند.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک این امکان را فراهم می سازند که در هر مکانی قابل استفاده باشند. به گونه ای که برای فضاها و اماکن متفاوت نوع خاصی از درب اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. انواع درب های اتوماتیک شیشه ای عبارتند از درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا اسلاید (برای استفاده در بیمارستان ها، بانک ها و ادارات)، درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی (برای مکان هایی که فضای کمی در دسترس است)، درب اتوماتیک شیشه ای گردان(برای استفاده در مکان هایی که نیاز به فضای زیاد برای حمل بار و لوازم است) درب اتوماتیک شیشه ای آکاردئونی، درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی (زاویه دار) و درب اتوماتیک شیشه ای قوسی (منحنی).

مزیت ها و ویژگی های یه درب کرکره برقی

دربهای کرکره ای اتوماتیک از نظر هزینه تمام شده به صرفه میباشند ، و همینطور از نظر سختی و مقاومت ، بسیار مقاوم و آسیب ناپذیر می باشند . اینگونه کرکره ها هم می تواننده به شکل دستی مورد استفاده قرار گیرند و هم به صورت اتوماتیک با استفاده از موتور کرکره برقی بهره گرفته شود . درب کرکره اتوماتیک سبک بوده و به سادگی رول می شوند . ویژگی پازلی بودن تیغه ها , که تیغه ها به یکدیگر قلاب میخورند سبب شده تا کرکره ها قطر گمتری را در هنگام رول شدن بگیرن و فضای کمتری را اشغال کنند . این کرکره ها در برابر آسیب آب و هوای نا مناسب , مقاومت نشان داده و آسیب ناپذیر می باشند . احتیاج به روغن ریزی یا تعمیر در بازه زمانی خاص ندارند . در بروز هرگونه آسیب بر تیغه ها , میتوان , با تغیره تیغه آسیب دیده , به راحتی و صرف هزینه بسیار اندک , درب را نوسازی کرد . کرکره برقی , می تواند از چندین تیغه رنگی کنار هم مورد بهره قرار گیرد , که این سبب زیبایی دوچندان کرکره های برقی شده است . اینگونه ویژگیها سبب استفاده روزافزون از این کرکره شده است .

کرکره اتوماتیک به دلیل ساختار بسیار مدرنی که دارد , تهی از هرگونه درز بوده و به شکل عایق عمل می کنند . استفاده آنها در پشت پنجره یا درب های اتوماتیک شیشه ای یا دیگر جای ها سبب صرفه جویی در مصرف انرژی میگردد. دربهای کرکره اتوماتیک می توانند تا پنجاه درصد از هدر رفت انرژی بکاهند ، اجرای یک درب اتوماتیک کرکره ای در برابر : یک درب شیشه ای یا شیشه های سکوریت میتواند جلوی هدر رفت انرزی را تا اندازه ی ۵۰% کاهش دهند و نقش بسیار مهمی در صرفه جوی انرژی بازی کند .

از ویژگی های مهم و اساسی , که سبب نصب یک درب کرکره ای می شود : مسئله امنیت درب های اتوماتیک کرکره ای میباشد . امنیت درب کرکره اتوماتیک بالا بوده ، به شکلی که بعضی اوقات , درب های ضد سرقت نیز نامیده می شوند . کرکره های اتوماتیک با امنیت بسیار بالایشان ، می توانند سبب آسایش و آسودگی خاطر شوند . این درب ها در برابر جو نا مرغوب و شرایط آب و هوایی بد ، بسیار مقاومت مشان داده و مانند یک سد عایق عمل می کنند . این کرکره ها سبب زیبایی دوچندان محیط می شوند . و ظاهر ساختمانهایی که از درب های کرکره برقی بهره میبرند را دوچندان می کند .

سرعت بازوبسته شدن درب اتوماتیک کرکره ای ، ( رول شدن درب های اتوماتیک کرکره ای ) بسیار بالا بوده که سبب آسایش میگردد و هم باعث تسریع در کار ها میشود . این کرکره ها فضای بسیار اندکی را اشغال کرده و می توانند ، به دستور مشتری در رول شدن کرکره : در سمت بیرونی صورت گیرند و یا در سمت داخلی بهره گرفته شوند .

این درب ها , به سبب ساختار مدرن خود . عایق آلودگی صدا نیز هستند و می توان آلودگی صوتی را به طرز چشمگیری اه ترکاهش داد . و سبب آسایش و آسودگی دو جندان گردد . کرکره برقی باتوجه به اندازه کوتاهی تیغه، این قابلیت را دارد تا به شکل قابل توجه ای از آلودگی صوتی ناشی از محل بکاهند .

هزینه های تعمیر , نوسازی و نگهداری درب کرکره اتوماتیک اندک میباشد .به شکلی که : تیغه این کرکره ها از اندازه ی ۴ سانتی متری شروع شده و تا اندازه یک صد میلیمتری میرسد که به شکل پازلی به یکدیگر قلاب و پیوند می خورند تا در زمان باز و بسته شدن , فضای کمتری را بگیرند و هم در هنگام آسیبخوردگی به تیغه ها به آسودگی و باصدف هزینه اندک : تیغه آسیب دیدیه شده را بیرون کشید و تیغه نو و جدید را جایگزین تیغه های آسیب دیده کرد . تیغه کرکره برقی با سیستم رنگ الکترواستاتیک , می تواند هر رنگی را به خود بگیرید و سبب زیبایی دوچندان محیط گردد

ریموت کنترل برای درب اتوماتیک:

برای کنترل از راه دور سیستم درب بازکن اتوماتیک معمولا از یک فرستنده رادیویی کوچک دستی استفاده می شود که به آن ریموت کنترل ( REMOTE ) می گویند.بر روی ریموت شستی های فشاری وجود دارد که برای باز و بسته کردن یا توقف درب اتوماتیک از آنها استفاده می گردد.دستگاه ریموت به همراه آنتن و کارت رادیویی گیرنده روی برد الکترونیکی اجزای ارتباط رادیویی دستگاه را تشکیل می دهند.

برای اندازه اینکه بدانیم چه موتور با چه نیرویی جهت این دربها نیاز داریم باید اول وزن درب را محاسبه کنیم.

برای محاسبه ورزن درب های اتوماتیک، طول و عرض رو در عدد ۹ ضرب می کنیم وزن به کیلوگرم به دست می آید. هر ۱۰ کیلوگرم به نیرویی بین ۹ تا ۱۴ نیوتن نیاز است که معمولا نیوتون بالاتر را جهت اطمینان انتخاب می کنیم.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي