خبر جدید در مورد سری جدید رالی ایرانی

جزییات خبر جدید در مورد سری جدید رالی ایرانی را در ادامه این مطلب می توانید بخوانید

خبر جدید در مورد سری جدید رالی ایرانی

سعید ابوطالب سری دوم مجموعه مسابقه «رالی ایرانی» را با اجرای فرزاد حسنی در شمال کشور کلید می زند.

سعید ابوطالب تهیه‌کننده مسابقه «رالی ایرانی» گفت: اخیرا توافقی حاصل شد تا سری جدید «رالی ایرانی» برای شبکه ۳ سیما ساخته شود و به همین منظور این مجموعه مسابقه به زودی در شمال کشور کلید می خورد تا برای اواخر تابستان و اوایل پاییز روی آنتن برود. در سری جدید سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی داریم که در مجموع علاوه بر هنرمندان و افراد رسانه ای، مردم عادی هم شرکت خواهند کرد.

وی افزود: ما چهار گروه متشکل از هنرمندان داریم و ۱۷ گروه هم جوانانی هستند که مخاطب تلویزیون محسوب می شوند. برخی از این دوستان پیش تر در سایت ما ثبت نام کرده بودند ولی برای انتخاب شرکت کنندگان به زودی فراخوانی منتشر خواهیم کرد تا اوایل تابستان با تعیین گروه ها کار را کلید بزنیم.

ابوطالب درباره زمانبندی پخش این مسابقه بیان کرد: این مسابقه ۹ هفته متوالی در ۵۴ قسمت روی آنتن خواهد رفت و هدف ما از حضور جوانان به این دلیل بود که یادمان باشد مردم مخاطبان اصلی تلویزیون هستند و آنها بیشتر از هر کسی دوست دارند خودشان را در تلویزیون ببینند. تجربه ای که بعد از تهیه مسابقه‌هایی چون «سرزمین دانایی» و «رالی ایرانی ۱» به دست آوردم باعث شد در این مسابقه از حضور ترکیبی مردم و هنرمندان استفاده کنم.

وی با اشاره به اینکه مردم و هنرمندان در مراحل بالاتر رقیب یکدیگر می شوند، گفت: «سرزمین دانایی» برنامه ای با حضور مردم و بر پایه های علم و آگاهی بود و «رالی ایرانی» با حضور هنرمندان بر هیجان و ماجراجویی تمرکز داشت. تلفیق این دو گونه قطعا می تواند بر جذابیت های مسابقه بیفزاید. ضمن اینکه علاوه بر داوری در صحنه، مردم هم می توانند با نظرات شان در امتیازدهی سهیم باشند.

این تهیه کننده توضیح داد: کسانی که از تلویزیون این مسابقه را در بخش های مختلف غواصی، کوهنوردی، راپل و چتربازی تماشا می کنند به عنوان ناظر بیرونی بهتر متوجه می شوند که شرکت کننده ممکن است به خاطر بدشانسی امتیازش پایین آمده باشد به این اساس آنها می توانند با حمایت از شرکت کننده مدنظرشان بر داوری تاثیرگذار باشند.

فرزاد حسنی باز هم مجری خواهد بود

ابوطالب با ذکر اینکه فرزاد حسنی در سری دوم هم مجری خواهد بود، بیان کرد: در بخش هنرمندان که پیش تر قراردادهایشان بسته شده همانطور که در سری اول هم شاهد بودیم تا اولین شب برگزاری مسابقه هیچ گروهی رقیب خود را نمی شناسد. در بخش مردمی هم برآورد ما این است که حدود یک میلیون نفر ثبت نام کنند اما فقط ۱۰۰ نفر را می توانیم میزبانی کنیم.

وی ادامه داد: برای اینکه انتخاب عادلانه تری از بین این تعداد داشته باشیم یک مسابقه پیامکی برگزار خواهیم کرد تا هرکس اطلاعات عمومی بیشتری داشت و بالاترین امتیاز را کسب کرد شرکت کننده «رالی ایرانی» شود. سوالات در حوزه های ورزش، جغرافیا، محیط زیست و گردشگری طراحی شده و افراد پس از کسب امتیاز به استودیو دعوت می شوند تا تست ورزش، روانشناسی خلافیت و سلامت جسمانی بدهند.

ابوطالب با اشاره به اینکه تا کنون انتخاب بازیگران، طرح سوالات تئوری و آماده سازی مراحل مقدماتی انجام شده است، اظهار کرد: فراخوان مردمی از اواخر اردیبهشت منتشر می شود. تیزر هم برای پخش تلویزیونی ساخته شده و قرار است مسابقه ای در ابعاد بزرگ ملی برگزار کنیم. مرحله مقدماتی در شمال کشور ضبط می شود و برای مراحل نیمه نهایی و نهایی را طی مذاکراتی که انجام دادیم قصد داریم در جزایر جنوبی خلیج فارس برگزار کنیم.

این تهیه کننده در پایان بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که درباره برنامه سازی جوانان تاکید داشتند ما سعی کردیم با استفاده از تجربیات مان برنامه ای بسازیم که هم جذاب باشد و هم آموزه های اخلاقی و علمی را مورد توجه و تاکید قرار دهد. امیدواریم با همکاری مسئولان و دوستان اهداف مان را به بهترین شکل تحقق بخشیم.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه