مطالب پيشنهادي

تفاوت بیمه اختیاری ۱۲ـ۱۴ ـ۲۷ درصدی تامین اجتماعی

تاريخ : ۹ دی
بازديد : 484

تفاوت بیمه اختیاری ۱۲ درصدی،۱۴ درصدی و بیمه ۲۷ درصدی تامین اجتماعی

691061 Gahar ir تفاوت بیمه اختیاری 12ـ14 ـ27 درصدی تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی

قبل از تشریح کامل خیلی خلاصه تفاوت بیمه های مذکور را مشاهده می کنید.

بیمه ۱۲ درصدی –  بدون گرفتن دفترچه ماهیانه ۱۴۰ هزار تومان – فقط بازنشستگی

بیمه ۱۴ درصدی – بدون گرفتن دفترچه ماهیانه ۱۶۰ هزار تومان – شامل بازنشستگی و فوت (یعنی اگر بیمه شده فوت کند مستمری به همسر و یا فرزندان مجردش تعلق می گیرد)

بیمه ۲۷ درصدی – به همراه دفترچه ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان – شامل بازنشستگی – فوت و از کار افتادگی ( یعنی در این مورد به جز موارد بالا اگر بیمه شده توان کار را نداشته باشد و کمیسیون آن را تایید کند مستمری به وی تعلق خواهد گرفت )

سازمان بیمه تامین اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه در کشور است که بیشترین جمعیت بیمه‌شدگان را به خود اختصاص داده است. این بیمه نقش مهمی در ارایه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شده و افراد تحت سرپرستی او دارد و همچنین در ارایه خدمات پزشکی نیز دارندگان دفترچه بیمه تامین اجتماعی از خدمات پزشکی و درمانی با هزینه‌های بسیار پایین‌تری استفاده می‌کنند.

312621 Gahar ir تفاوت بیمه اختیاری 12ـ14 ـ27 درصدی تامین اجتماعی

تفاوت بیمه اختیاری ۱۲ درصدی،۱۴ درصدی و بیمه ۲۷ درصدی

اگر شما بخواهید بیمه اختیاری شوید باید دو حالت را متصور بود . یا سابقه قبلی شما کمتر از ۱۰ سال است یا بیشتر از ۱۰ سال . اگر سابقه قبلی شما کمتر از ۱۰ سال باشد (تمامی سوابق اعم از اجباری و اختیاری و بیمه بیکاری و …) شما می توانید بین حداقل حقوق و حداکثر حقوق یک عدد را انتخاب کنید و حق بیمه آن را بپردازید . مثلا امسال حداقل حقوق ۹۳۰ هزار تومان است و حداکثر حقوق ۷ برابر آن. مقداری بین این مبالغ را به نظر خود انتخاب کنید و حق بیمه آن را که برابر با ۲۶ درصد مبلغ فوق می باشد پرداخت کنید . حالا اگر سابقه شما بیش از ۱۰ سال باشد میانگین دستمزد ۱ سال آخر شما محاسبه می گردد و ۲۶ درصد آن به عنوان حق بیمه ماهیانه شما محاسبه می گردد . در این حالت شما دیگر حق انتخابی ندارید و این مبلغ با توجه به کارکرد یک سال اخیر شما محاسبه می گردد . این کارکرد می تواند از نوع بیمه اجباری و یا از نوع بیمه خویش فرما و یا ترکیبی از هر دو باشد .

بخوانید :   تعبیر خواب تنور یا تعبیر تنور در خواب

751546 Gahar ir تفاوت بیمه اختیاری 12ـ14 ـ27 درصدی تامین اجتماعی

تفاوت بیمه اختیاری ۱۲ درصدی،۱۴ درصدی و بیمه ۲۷ درصدی تامین اجتماعی

اگر شما متقاضی استفاده از بیمه حرف و مشاغل آزاد باشید باز هم دو حالت دارد . یا سابقه قبلی شما کمتر از ۵ سال است یا بیشتر از ۵ سال . اگر سابقه شما کمتر از ۵ سال باشد درست مانند حالت بیمه اختیاری با سابقه کمتر از ۱۰ سال می شود و شما می توانید بین حداقل و حداکثر حقوق هر مقداری را که می خواهید انتخاب کنید و با توجه به نوع بیمه حرف و مشاغل انتخابی شما که ۱۲ ، ۱۴ و ۱۸ درصد است یکی از درصدهای فوق را محاسبه کرده و به صورت ماهیانه پرداخت کنید . اما اگر سابقه شما بیش از ۵ سال باشد در این حالت باز هم حق انتخاب دارید اما حق انتخابتان محدود است بین میانگین دستمزد ۱ سال آخرتان تا میزان حداقل دستمزد . این انتخاب در حالت بیمه اختیاری با سابقه بیش از ۱۰ سال امکانپذیر نیست .

بخوانید :   متن اهنگ دلم گریه میخواد حجت اشرف زاده

303199 Gahar ir تفاوت بیمه اختیاری 12ـ14 ـ27 درصدی تامین اجتماعی

توجه داشته باشید که موارد فوق برای زمانی است که شما بخواهید حق بیمه تان را خودتان پرداخت کنید و زمانی که حق بیمه شما توسط ارگانی دیگر پرداخت می شود مانند مددجویان تحت پوشش کمیته امداد یا معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی یا رانندگان یا قالیبافان یا کارگران ساختمانی یا مداحان یا … که کل یا مقداری از حق بیمه توسط دولت پرداخت می شود چنین شرایطی برقرار نیست .

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+