Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

تأثیر ژن ها در خیانت به شریک زندگی

تاريخ : ۷ آذر
بازديد : 801

تأثیر ژن ها در خیانت به شریک زندگی

za4 545 تأثیر ژن ها در خیانت به شریک زندگی

تأثیر ژن ها در خیانت به شریک زندگی

دانشمندان استرالیایی در تحقیقات خود دریافتند، تغییرات در یک ژن خاص احتمال خیانت به شریک زندگی را افزایش می‌دهد.

محققان دانشگاه کوئینزلند یک ژن واحد را شناسایی کردند که تغییرات در این ژن، افراد را مستعد خیانت به همسر می‌کند؛ این تحقیق نشان می‌دهد که خیانت احتمالا از پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ به ارث می‌رسد.

ایزوله کردن ژن‌های خاص بسیار دشوار است، چراکه هزاران ژن بر رفتار انسان تأثیر می‌گذارند و اثر هر ژن منفرد بسیار محدود و کم است.

در این تحقیق، اطلاعات بیش از ۷۳۳۰ دوقلو در سنین ۱۸ تا ۴۹ سال مورد بررسی قرار گرفت؛ ۹٫۸ درصد مردان و ۶٫۴ درصد زنان در ۱۲ ماه گذشته به همسر خود خیانت کرده بودند.

محققان تفاوت بین این دو نرخ را بین دوقلوهای همسان و غیرهمسان مورد مقایسه قرار دادند که نتایج نشان داد ۶۳ درصد رفتارهای خیانت‌کارانه در مردان و ۴۰ درصد این رفتارها در زنان ریشه ارثی دارند.

محققان همچنین دریافتند که زنان با تغییرات خاص در ژنی موسوم به AVPRIA، بیشتر مستعد بروز رفتارهای خیانت‌کارانه می‌شوند؛ این ژن در تولید هورمون وازوپرسین آرژنین که با تنظیم رفتارهای اجتماعی در ارتباط است، نقش دارد.

بخوانید :   راهنمای دکوراسیون خانه با قالیچه

دکتر «برندان زیچ» سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید کرد: آرایش ژنتیکی افراد بر وفاداری آنها به زندگی مشترک و پیشگیری از خیانت تأثیر می‌گذارد.

«زیچ» خاطر نشان کرد: شواهد تجربی درخصوص تأثیرات این ژن خاص (AVPRIA) بر خیانت زنان کشف نکردیم و برای تأیید یافته‌های اخیر، به تحقیقات بیشتری نیاز داریم.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي