Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

تاريخ : ۲۲ اسفند
بازديد : 525

اولین مراسم سالگرد علی معلم با حضور دوستان قدیمی وی و جمعی از بازیگران و هنرمندان بر سر مزار وی واقع در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار گردید

بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

375725 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

امید معلم پسر علی معلم به همراه مادرش آذر معماریان

428908 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

سخنرانی امید معلم در اولین سالگرد پدرش

403716 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

جعفری جوزانی در مراسم سالگرد علی معلم

368080 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

حسام نواب صفوی و شیلا خداداد در مراسم سالگرد علی معلم

648437 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

مجید مظفری در مراسم سالگرد علی معلم

372972 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

سروش صحت در سالگرد علی معلم

539780 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

نیکی مظفری در مراسم سالگرد علی معلم

551908 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

علی اوجی دوست قدیمی علی معلم و رضا یزدانی در سالگرد علی معلم

294179 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

558028 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

653816 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

344902 Gahar ir عکسهای بازیگران در مراسم سالگرد علی معلم

در ابتدای مراسم اولین سالگرد درگذشت علی معلم که ۲۱ اسفند ماه برگزار شد؛منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما با بیان اینکه “علی یک ساله شد” گفت:اگر بپذیریم و باور داشته باشیم که از لحظه‌ای که می‌میریم زندگی جدیدی آغاز می‌شود،او یک ساله شد. ما در جایی (قطعه هنرمندان) جمع شدیم که بسیاری از بزرگان اینجا ارمیده‌اند.

سالگرد درگذشت علی معلم

او با اشاره به مقبره‌های هنرمندان درگذشته ادامه داد: باید یادآور شد که یاد شما همراه ماستو ما به سهم خودمان از حرمت‌ها و حریت‌ها دفاع می‌کنیم که گاهی آنها را با دستخودمان نابود می‌کنیم و نباید فراموش کنیم که روزی ما هم در اینجا می‌خوابیم.

شاهسواری به جمله‌ای که بر سنگ قبر داود رشیدی نوشته شده،اشاره کرد و افزود:جمله جالبی است مبنی بر اینکه “ان چیزی که از خودمان به جای گذاشتیم، مهم است.”

بخوانید :   عکسهای تبلیغاتی شیوا طاهری برای برند مانتو

او ادامه داد: اهل فرهنگ و هنر متعلق به تاریخ هستند و ممنونم از علی (معلم) که رفتنشهم خیر و برکت داشت و این برای ادمی است که همیشه برای همه خیر و برکت می‌خواست.علی همچنان حیات دارد و ما را دور هم جمع کرده است. علی برای اینکه علی شود حرف بسیار شنیدو خیلی هم اهل صبوری نبود اما باور دارم که او هم نسبت به آنچه به او رسید، صبوری می‌کرد. سپاسگزارم از علی که همچنان ما را به یاد دارد.

در ادامه رضا ناجی در سخنان کوتاهی بیان کرد: علی معلم نمرده است. جسمش رفتهو روحش با ماست. علی معلم ایران دوست بود و عاشق سینما و مملکتش بود. او هرساله با تلاش و کوشش سعی می‌کرد برای خانواده سینمای ایران با برگزاری جشنحافظ ۳۰۰، ۴۰۰ میلیون تومان کمک کند و وقتی فهمیدم او فوت کرده ۳ شبانه روز گیج بودم. او کارهای بزرگی کرد که هیچ‌کس نمی‌تواند آنها را انجام دهد.

جزئیات از مراسم اولین سالگرد درگذشت علی معلم

سپس مسعود جعفری جوزانی کارگردان با اشاره به اینکه “یک سال گذشت و چقدر سخت بوداین گذر زمان” اظهار کرد: ملت ما یک ویژگی‌هایی دارد اینکه وقتی زنده‌ایم قدر هم را نمی‌دانیمو تمامیت خواه، انحصار طلبی و دیکتاتور منشی در خیلی از ما نهادینه شده است. علی ادمی بودبا ایده‌های بزرگ و کسی بود که به درد مقام و جایگاه می‌خورد و می‌توانست این سینمارا از تنگدستی نجات دهد. با خیلی از این ایده‌ها از بین ما رفت و با شوق و شوری درباره اینایده‌ها در سینما حرف میزد. ناراحت بود از اتفاقات اطراف و می‌رفت و این چیزها را بیان می‌کرد.

بخوانید :   بستری شدن الناز شاکردوست در بیمارستان / عکس

نگذاریم علی‌های دیگر این چنین از بین‌ما بروند. آدم دلش می‌خواد تا وقتی هست نتیجه افکارش را ببیند و بییند کسی که ایده‌های بزرگ دارد چه می‌تواند بکند. او با ایده‌هایش می‌توانستدر یک دوره پنج ساله تعالی در صنعت سینما ایجاد کند. با این حال ما چرا در جا می‌زنیم و چرا دنیا جلو می‌رود و ما ایستادیم؟

در ادامه حسن فتحی که در «ازدواج به سبک ایرانی» با علی معلم به عنوان تهیه‌کننده فیلمش همکاری داشت،با اشاره به اینکه “عجیب است بعد از یکسال هنوز نمی‌توانیم باور کنیم او رفته است” گفت: او در بدترین روزهایش هم عاشق زندگی بود. شکی نیست که ما سرمایه بزرگی را از دست دادیم و تنها چیزی که مایه تسکین است این است که کمک کنیمراه علی معلم ادامه پیدا کند. نگاه مستقل و تن ندادن به مصلحت و انچه باید گفته شد از خصوصیات او بود.

او تصریح کرد: علی معلم شجاعت و شهامت بیان داشت. او فراتر از یک تهیه کنندهدر سر صحنه کمک می‌کرد و اگر دلگرمیهای او نبود کار سخت می‌شد. ما یک دوست عزیز، صریح الهجه و حامی را از دست دادیم. او چه آرزوهای نجیبی داشتبرای سینما و باید نظایر این هنرمند در سینمای ایران زیاد شود. او الگو بسیار موفق و موثری برای جوانان‌ نیز خواهد بود.

بخوانید :   عکسهای جدید کتایون ریاحی با تیپ خاص در یک هتل مجلل

آذر معماریان در سالگرد درگذشت علی معلم

در پایان هم آذر معماریان همسر علی معلم اظهار کرد: می‌دانم حضورتان در این مراسمدر این‌ روزهای پایانی سال بسیار سخت بود و از این همه عشق و محبت تشکر می‌کنم. ما همه علی معلم را دوست داشتیم. او برای من هم معلم بود و احساس شاگردی او را می‌کردم.او یک چیز را به خوبی درک کرده بود او به جادوی بزرگ اندیشیدن اعتقاد داشتو به حسادت‌ها توجه نمی‌کرد و عاشق هنرمندان، ایران بود و نسبت به خانواده سینما احساسات به خرج می‌داد.هیچ گاه یک طرف را نمی‌گرفت و از چیزی که درست بود حمایت می‌کرد. بعد از رفتن علی،هنرمندان و مسئولین زیادی از ایران و کشورهای خارجی ما را دلداری دادندو تنها کاری که می‌توانم بکنم این است که سربازش باشم و کارهای نکرده‌اش را با کمک شما تمام کنم.

سپس افرادی که در مراسم حضور داشتند با حضور بر مزار علی برایش فاتحه خواندند.

ابراهیم داروغه زاده_معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، امیرحسین علم‌الهدی، حسام نواب صفوی، مجید مظفری، سروش صحت، فرشته طائرپور، مرجانه گلچین رضا یزدانی، مسعود نجفی_مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی…از حاضران این برنامه بودند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي