مطالب پيشنهادي

مدل های چادر شیک

تاريخ : ۱ اردیبهشت
بازديد : 3540

مدل های چادر شیک

چادر یکی از پوشش های ایرانی سنتی و محبوب ایرانیان می باشد . تنوع مدل های چادر اینقدر زیاد است که هر خانومی که علاقه ای هم ندارد به چادر ممکن است به امتحان کردن یکی از این مدل های علاقه مند گردد. در این مقاله انواع مدل های چادر را بررسی می نماییم.

 

mo6468 مدل های چادر شیک

چادر ساده

چادر ساده

چادر ساده یا چادر ایرانی ساده ترین نوع چادر بوده که ازدیرباز مورد توجه ایرانیان بوده است . این چادر ممکن است در جنس های مختلفی عرضه گردد و به وسیله کش روی سر قرار می گیرد.

mo6469 مدل های چادر شیک

چادر ملی

از انواع مدل های چادری ایرانی می باشد که به واسطه طراحی دو دست به خاط بیرون آمدن دست ها پوشش راحتی را برای خانم ها و دانشجویان فراهم می آورد. این چادر می تواند به وسیله زیپ یا دکمه بسته شود و در جنس های مختلفی در بازار ارائه گردد.این چادر با کش روی سر قرار می گیرد و امکان انداختان کیف از روی چادر وجود دارد.

mo6470 مدل های چادر شیک

چادر دانشجویی

چادر دانشحویی

چادر دانشجویی از دسته چادرهای ایرانی بوده و بسیار شبیه چادر ایرانی ایرانی می باشد با این تفاوت که دو برش از کنار دست ها برای خارج شدن دست ها تعبیه گردیده است. این چادر جهت استفاده های روزمره می تواند مفید باشد. امکان انداختن کیف در زیر چادر ممکن می باشد.این چادر در جنس های مختلفی عرضه می گردد.

 

mo6471 مدل های چادر شیک

چادر قجری(کمری)

چادر قجری(کمری)

چادر قجری از دسته چادرهای ایرانی می باشد. این چادر با داشتن کمری از جلو دو تکه به نظر می رسد و از پشت یک تکه می باشد. ودارای جنس های مختلفی می باشد. برای خانم هایی که بچه بغل می کنند بسیار مناسب می باشد. داشتن کمر و دو تکه بوده این چادر باعث گردیده است این چادر سنگین به نظر نرسد و از وزن آن کاسته شود. امکام انداختن کیف از زیر چادر محیا می گردد.

mo6472 مدل های چادر شیک

چادر شالدار

چادر شالدار

چادر شالدار زیر مجموعه چادرهای ایرانی بوده که دارای دوست در کنارهای آن می باشد.و قسمت روی سر همانند یک شال تا به پایین ادامه دارد. و در دو نوع شال کوتاه و بلند عرضه می گردد. استفاده از کیف در روی چادر به راحتی امکان پذیر است و این چادر به وسیله کش روی سر قرار می گیرد.

mo6473 مدل های چادر شیک

چادر اماراتی

چادر اماراتی

چادر اماراتی از دسته چادرهای عربی می باشد. این چادر را می توان بنا به سلیقه با زیپ یا دکه پوشاند.

mo6474 مدل های چادر شیک

چادر لبنانی

چادر لبنانی

چادر لبنانی از دسته چادر های عربی می باشد. دارای مچ هایی ۱۰ سانتی متری می باشد. که راحتی استفاده از این چادر را دو چندان می کند. این چادر به وسیله کش روی سر قرار می گیرد. امکان استفاده از کیف در روی چادر وجود دارد.

 

mo6477 مدل های چادر شیک

چادر جلابیب

چادر جلابیب

از دسته چادرهای ایرانی می باشد.دارای حجاب کامل بوده و دارای امکاناتی چون: ۱- قابلیت تنظیم اندازه‌ی صورت ۲- دارای آستین مخفی، زیپ مخفی جهت وضو‌گیری ۳- دارای شبه مقنعه و مقنعه سرخود ۴- دارای آستین ساق دست و آستین زمستانی ۵- دارای زیپ مخفی در قسمتی از جلوی چادر جهت وضو‌گیری، شیردهی و بستن ساک آغوش و دسترسی به کیف، تلفن همراه و جیب داخل چادر ۶- مکانی مجزا جهت دسترسی به تلفن همراه در بعضی طرح‌ها ۷- ظاهری شبیه به چادرهای معمولی ۸- دارای پوشیه و روگیر سر خود در بعضی مدل‌ها و امکان روگیری توسط شخص در همه‌ی مدل‌ها ۹- پوشش کامل بدون استفاده از مقنعه، مانتو و ساق دست ۱۰- قابلیت استفاده‌ی کیف در زیر چادر ۱۱- گشادی چادر مناسب و بدون بدن‌نمایی با همان متراژ چادرهای معمولی و در برخی طرح‌ها کمی بیشتر ۱۲- جلویگری از سرقت کیف و تلفن همراه موود در زیر چادر ۱۳- دارای بندینک سرآستین جهت حفظ کامل پوشش مچ‌ها.

منبع:بیتوته

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+