Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

انتقاد بان کی مون از روحانی

دسته بندي : اخبار,سیاست
تاريخ : ۲۱ اسفند
بازديد : 487

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز سه‌شنبه در اقدامی مداخله‌جویانه به انتقاد از وضعیت آزادی بیان در ایران پرداخته و طی گزارشی که به شورای حقوق بشر این سازمان ارائه کرده، نوشته است که «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران نتوانسته است به وعده‌های خود برای افزایش آزادی بیان، عمل کند.

1 92 07 m85 انتقاد بان کی مون از روحانی

وی در این گزارش همچنین آزادی «زندانیان سیاسی» را خواستار شده و نوشته است: «با وجود وعده‌های رئیس‌جمهور در طول مبارزات انتخاباتی و همچنین بعد از ادای سوگند، دولت جدید هیچ پیشرفتی در ترویج و حمایت از آزادی بیان و عقیده نداشته است.»

در ادامه بیانیه وی آمده است: «رسانه‌های (خبری) چه برخط و چه مکتوب همچنان با محدودیت‌هایی از جمله احتمال تعطیلی مواجه هستند.»

وی با وجود استقبال از آزادی ۸۰ «زندانی سیاسی» از جمله «نسرین ستوده» در تابستان امسال، گفته است هنوز افراد بسیار دیگری نیز هستند که باید آزاد شوند. دبیر کل سازمان ملل همچنین از دولت ایران خواسته است آزادی فوری «میر حسین موسوی» و «مهدی کروبی» را بررسی کند.

او همچنین با اشاره به «افزایش آمار اعدام‌ها» در ایران، اذعان کرده است که بخش اعظم این اعدام‌ها مربوط به مواد مخدر است. وی در این مورد نوشته است: «دولت جدید رویکرد خود نسبت به استفاده از مجازات مرگ را تغییر نداده و به نظر می‌رسد از همان روند دولت قبلی که به شدت به استفاده از مجازات مرگ در مقابل جرایم متکی بود، تبعیت می‌کند.»

بخوانید :   عکس مومیایی رضا شاه

منبع:فارس

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي