Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

اجرای طرح مشاوره ژنتیک رایگان برای زوجین

تاريخ : ۹ دی
بازديد : 705

اجرای طرح مشاوره ژنتیک رایگان برای زوجین

297251 612 اجرای طرح مشاوره ژنتیک رایگان برای زوجین

اجرای طرح مشاوره ژنتیک رایگان برای زوجین

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای آزمایشی طرح مشاوره ژنتیک رایگان برای زوجین در چهار استان کشور خبر داد.

همایون هاشمی اظهار داشت: یکی از دلایل بروز معلولیت در سراسر دنیا معلولیت‌های مادرزادی با منشأ ژنتیکی است که انجام دادن مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج می‌تواند در کاهش این نوع از معلولیت‌ها  موثر باشد.

وی ادامه داد: انجام مشاوره ژنتیک رایگان به صورت پایلوت در یکی از شهرهای چهار استان بوشهر، خوزستان، سمنان و یزد اجرا می‌شود تا تمام زوجین بتوانند قبل از ثبت رسمی ازدواج این اقدام را انجام دهند و از سلامت فرزندان خود مطمئن شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت: این طرح از ابتدای دی ماه سال جاری آغاز شده است و اگر نتیجه مطلوب از آن حاصل شود به مرور زمان در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی افزود: از زوجینی که مورد مشاوره قرار می‌گیرند معمولاً ۹۰ درصد مشکلی نداشته و به مرحله دوم نیاز پیدا نمی‌کنند اما برای ۱۰ درصد باقیمانده فاز مداخله‌ای آغاز می‌شود که در صورت نیاز مالی برای این امر سازمان بهزیستی به زوجینی که توان تامین مالی آن را ندارند، کمک خواهد کرد.

بخوانید :   آموزش درست کردن خاگینه نان تست / تصویری
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي