Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

ابداع روشی جدید برای کاهش آثار زخم

تاريخ : ۷ مرداد
بازديد : 663

یک مطالعه جدید، راهبرد نوینی را برای کاهش یا بر طرف کردن اسکار(آثار زخم) موجود بر روی پوست پیشنهاد می‌دهد.

soorat ابداع روشي جديد براي كاهش آثار زخم

به گزارش ایسنا، دانشمندان دانشگاه نیویورک توضیح داده‌اند که چگونه گیرنده‌های بلوک آدنوزین (مولکول تولید شده از ATP به کار برده شده توسط بدن برای ارائه انرژی به عضلات) می‌توانند به زخم‌های در حال التیام برای کاهش اندازه اسکارو تولید پوستی که مشابه پوست فاقد آثار زخم اعمال شود.

 

به گفته بروس ان. کرونستاین، آثار زخم می‌توانند بدشکل باشند و در صورت وسعت زیاد به کاهش عملکرد و کیفیت زندگی منجر شوند.

وی و همکارانش امیدوارند موفقیت جدید به عواملی نوین برای تقلیل آثار زخم و بدشکلی بر اثر سوختگی، زخم یا حتی بیماری‌های نابودگر پوست ختم شود و کیفیت بهتر زندگی قربانیان چنین تروماهایی را به دنبال داشته باشد.

 

 

هنگامی که پوست یا سایر بافت‌ها زخمی می‌شوند، ATP از سلول‌های آسیب‌دیده به بیرون تراوش می‌کند و به آدنوزین که روند التیام را تسریع می‌بخشد، تبدیل می‌شود تولید این ماده در محل زخم پس از التیام ادامه یافته و به اسکارهای ضخیم‌تر و بزرگتر منجر می‌شود.

به منظور مطالعه امکان کاهش اندازه اسکار، تیم تحقیقاتی زخم‌های موجود بر روی پشت موش‌ها را بررسی کردند و پس از بستن زخم، آنتاگونیست گیرنده‌های آدنوزین A2A را به آن اعمال کردند. آن‌ها دریافتند که آگونیست گیرنده آدنوزین A2A از بافت اسکار مفرط در موش‌های درمان شده ممانعت کرد.

بخوانید :   علل ورم پا در سالمندان و روش های درمان

نتایج این تحقیق در مجله FASEB Journa انتشار یافت.

 

 

گردآوری: گروه سلامت گهر

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي