آیا موشک سعودی نصف تهران را ویران می کند !؟ / عکس

دسته بندي : بین الملل,⭐ اخبار
تاريخ : 22 فوریه

ادعای عجیب کارشناس سعودی

کارشناس سیاسی سعودی مدعی شد عربستان موشکی در اختیار دارد که قادر است نصف تهران را تخریب کند و ایران به دلیل دانستن این موضوع، عربستان را هدف حملۀ موشکی قرار نمی دهد.


العالم: نایف الوقاع، کارشناس سیاسی سعودی، گفت: «موشک دی اف ۳ که عربستان در اختیار دارد می تواند چند کلاهک هسته ای را حمل کند که نوع اول آن از انواع قدیمی است و وزنش به ۲ تن می رسد و وزن دیگری به حدود ۳ مگاتن می رسد»!
آیا موشک سعودی نصف تهران را ویران می کند !؟ / عکس, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
 الوقاع که عضو شورای دانشکدۀ نظامی ملک خالد نیز هست در یک برنامۀ تلویزیونی در ادامۀ ادعاهایش افزود: «ایران با شلیک موشک شهاب ۳ نمی تواند ماجراجویی کند؛ زیرا این اقدام باعث تخریب ۳-۴ خانه خواهد شد در حالی که موشک سعودی می تواند نصف تهران را تخریب کند».
گفتنی است گزارش مجلۀ آمریکایی «فارین پالیسی» در اختیار داشتن این نوع موشک توسط عربستان را تأیید کرده اما دربارۀ قدرت مورد ادعا توسط کارشناس سعودی توضیحی نداده است.
عربستان در سال ۱۳۵۹، موشک های«DF-3» با برد متوسط را برای تقویت ارتش و با ادعای مقابله به «تهدیدهای مکرر ایران» خریداری کرد.
این موشک ها قادر به حمل کلاهک هسته ای هستند. طول آنها ۲۲٫۴۷ متر، حداکثر قطرشان به ۲٫۲۵ متر و وزنشان به ۶۵ تن می رسد و مسافت ۲ هزار و ۶۵۰ کیلومتر را با دقت هزار متر می پیمایند.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي