آموزش گام به گام آرایش برای صورت گرد

تاريخ : 25 فوریه

هر نوع صورت و چهره ای باید آرایش مخصوص خود را داشته باشد. صورت های گرد، بیضی، کشیده و … هر کدام آرایش خود را دارند. گهر در این بخش آموزش گام به گام آرایش برای صورت گرد را شرح می دهد.

آموزش گام به گام آرایش برای صورت گرد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آموزش گام به گام آرایش برای صورت گرد

آموزش مرحله به مرحله آرایش صورت های گرد برای نزدیک شدن به چهره ای بیضی شکل و نرمال:

مرحله ی اول :

حتما باید ابروها زاویه دار یا منحنی به سمت بالا برداشته و مرتب شوند تا صورت را از گردی به کشیدگی و بیضی شکل شدن نزدیک کند.

مرحله ی دوم :

آماده سازی پوست برای میکاپ که بهتر است اول از یک ضد آفتاب خوب استفاده کرده، پس از جذب کامل از کرم پودر مناسب که ترجیحا برای چنین صورتهایی بهتر است از رنگهای هلویی بسته به روشنی و تیرگی پوست استفاده شود .رنگهای هلویی چون بیس صورتی دارند گردی این چهره ها را میگیرند.

باید در نظر داشت که بر خلاف صورتهای کشیده برای صورتهای گرد نباید از رنگهای خیلی روشن برای میکاپ استفاده کرد.

مرحله ی سوم:

نوع کشیدن خط چشم برای کسانی که دوست دارند خط چشم داشته باشند بسیار مهم است که برای چشمهای نه چندان درشت هر چه خط چشم شکسته تر و به سمت بالا کشیده شود بهتر است :

برای چشمهای خیلی درشت هم بهتر است تنها ازریمل استفاده شود و این کار را هم برای مژه های بالا و هم پایین انجام داد :

مرحله ی چهارم :

حتی اگر دوست دارید از رنگهای روشن مطابق با رنگ لباستان استفاده کنید حتما در زیر ساخت سایه از رنگهای دودی و تیره استفاده کنید و بعد روی آنها از سایه های روشن براق بزنید که حتما متوجه ی زیبایی بیشتر آنها خواهید شد :

مرحله ی پنجم :

برای زدن رژگونه بهتر است گونه ها را تو برده و با برس نرم و پهن رژ گونه را درست از روی برآمدگی گونه به سمت بالا تا نزدیکی چشمها به حالت دورانی بزنید:

مرحله ی ششم :

بهتر است از رنگهای گرم و شاد و پر رنگ برای رژ لب استفاده شود چرا که قسمتی از پهنی صورت گرفته می شود و چهره ای ظریفتر خواهید ساخت :

مرحله ی هفتم:

بهتر است در صورت تمایل به جمع کردن موهای بلند در چهره های گرد و دایره ای شکل، موها از دو طرف صورت و سمت گوشها محکم کشیده شده و در قسمت پیشانی، بالای سر هم حالت دار به سمت بالا درست شوند تا صورت را کشیده نشان دهند.

بسته به بلند و کوتاهی پیشانی در قسمت جلوی سر درپیشانیهای بلند به یک سمت و در پیشانیهای کوتاه به سمت بالا درست شوند

صورتهای گرد بخصوص با پیشانیهای کوتاه حتی الامکان موهای جلوی سر را چتری کامل نزنند چرا که به گردی صورتشان اضافه خواهد شد.

میتوان گفت که بهترین مدل مو برای صورتهای گرد انواع مدلهای مصری است چه مصری ساده و چه فانتزی .فرق وسط نیز برای اینگونه صورتها مناسب است .

نکات مهم:

برای نرمال و کشیده شدن صورت باید موهایتان را از دو طرف گوش به سمت عقب محکم بکشید و فیکس کنید و قسمت جلوی مویتان را از سمت پیشانی رو به بالا حالت دهید تا صورت شما از حالت گرد خارج شود.اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت بدهید و اگر پیشانی تان کوتاه است موهایتان را رو به بالا جمع کنید و هرگز چتری نزنید.

کرم پودر مناسب برای صورت های گرد باید به رنگ هایی با پایه صورتی باشد تا گردی صورت را کم کند.استفاده از رنگ های روشن برای میکاپ صورت های گرد توصیه نمیشود و بهتر است تا جایی که امکان دارد رنگ های روشن بکار نبرید.

اگر چشم های شما درشت است خط چشم نکشید و فقط پلک بالا و پایینی تان را ریمل بزنید . اگر چشم هایتان خیلی درشت نیست یک خط چشم شکسته و رو به بالا برای شما کاملا مناسب است.

رژگونه تان را از روی استخوان گونه رو به بالا تا نزدیک چشمتان بکشید.

یک رژ لب پررنگ و با یک رنگ گرم برای کشیده نشان دادن صورت شما مناسب است.

بهترین رنگ سایه برای چشم هایتان رنگ های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است.بهتر است سایه شما حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

و مهم تر از همه اینکه حتما ابروهایتان را رو به بالا بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد بدهید تا گردی صورتتان کم شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي