رتبه 147 ایران از درآمد گردشگری دنیا

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 25 بهمن

مهرداد لاهوتی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری اظهار کرد: صنعت گردشگری امروز در دنیا دارای رتبه سوم اقتصاد پس از نفت و خودروسازی است.

رتبه 147 ایران از درآمد گردشگری دنیا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

وی افزود: رتبه صنعت گردشگری بین دوم و سوم اقتصاد در حال جابه‌جایی است، روندی که می‌تواند به رتبه نخست برسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی رتبه گردشگری ایران از نظر آثار تاریخی و باستانی را در رده دهم جهان بیان کرد و ادامه داد: ایران به لحاظ تنوع جاذبه دارای رتبه پنجم جهان است.

وی درآمد صنعت گردشگری ایران را قابل قیاس با دیگر کشورها ندانست و تصریح کرد: از فضاهای گردشگری کشور به ویژه در گیلان به خوبی استفاده نشده است.

لاهوتی با تأکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی باید تبدیل به یک وزارتخانه شود، خاطرنشان کرد: این سازمان عقب‌ماندگی زیادی دارد و با تبدیل شدن به وزارتخانه باید فضای بیشتری برای آن فراهم شود.

وی بهره‌گیری از استعدادهای گردشگری را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: ایران در بحث درآمد گردشگری دارای رتبه ۱۴۷ دنیا است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا باید از نظر درآمد صنعت گردشگری ایران دارای چنین رتبه‌ای باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس چشم‌انداز ۲۰ ساله، گردشگری ایران باید به درآمدی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار برسد.

وی با اشاره به اینکه از هر شغلی که در دنیا وجود دارد یک شغل مربوط به گردشگری است، متذکر شد: اکنون تکه‌هایی از عظمت تخت جمشید در موزه فرانسه است و اگر فضای فرهنگی کشور را باز کنیم با حضور گردشگر در ایران می‌توانیم فرهنگ خود را انتقال دهیم.

منبع: فارس

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي