مطالب پيشنهادي

طلاق عاطفی عامل اصلی افزایش طلاق در کشور

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۳ بهمن
بازديد : 713

طلاق عاطفی عامل اصلی افزایش طلاق در کشور

6598981 طلاق عاطفی عامل اصلی افزایش طلاق در کشور

طلاق عاطفی عامل اصلی افزایش طلاق در کشور

رئیس سازمان بهزیستی از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و کاهش طلاق در سال ۹۴ خبر داد و گفت: طلاق عاطفی نسبت به سال گذشته در کشور افزایش یافته است.

دکتر همایون هاشمی در حاشیه رونمایی از طرح جامع «بشیر» با تاکید بر تحکیم بنیان خانواده در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده و مقایسه آمارهای طلاق در سال‌های گذشته مشخص شده که طلاق در میان خانواده‌ها افزایش داشته است. بر همین اساس سازمان بهزیستی طرح جامع «بشیر» را برای کاهش طلاق و توانمندسازی خانواده‌ها در سراسر کشور اجرا می‌کند و بودجه خوبی را نیز برای آن در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: در سال ۹۱ میزان طلاق ۱۵۰ هزار و ۳۲۴ مورد اعلام شده که این آمار در سال ۹۲ با رشد ۱۳٫۲ درصدی به ۱۵۵ هزار و ۳۶۹ مورد افزایش یافته است و این نشان‌دهنده افزایش طلاق در کشور است.

رئیس سازمان بهزیستی به ۱۰ دلیل عمده درخواست طلاق اشاره کرد و گفت: عدم مسئولیت‌پذیری، طلاق عاطفی، اعتیاد، دخالت اطرافیان، کمبود مهارت‌های زندگی، بیکاری، عدم تسلط به مهارت‌های حل مساله، عدم حمایت‌های روانی و عاطفی، پایین بودن آستانه تحمل و همچنین عدم بلوغ فکری از جمله دلایل مهم درخواست طلاق هستند.

هاشمی با اشاره به اینکه بیشترین دلیل درخواست طلاق، عدم مسئولیت‌پذیری با ۹٫۴۹ درصد است، گفت: طلاق عاطفی ۹٫۴ درصد اعلام شده که نشان‌دهنده افزایش آمار آن در کشور است. بر همین اساس از مسئولین درخواست می‌کنیم که برای رفع این مشکل، با سازمان بهزیستی همکاری کنند.

به گفته وی، اعتیاد با ۷٫۷۹ درصد و همچنین بیکاری با ۴٫۷۸ درصد مهم‌ترین دلایل درخواست طلاق عنوان شده‌ است.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه نسبت ازدواج به طلاق ۵٫۵ به ۱ درصد در سال ۹۱ بوده است، گفت: این آمار در سال ۹۲ به ۵٫۴ رسیده است که نشان‌دهنده افزایش شیب ملایم آمار طلاق در کشور است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي