ایران سومین وارد کننده محصولات ترکیه

دسته بندي : ⭐ اخبار,اقتصاد
تاريخ : 16 ژانویه

بر اساس آمار منتشر شده توسط مجمع صادرکنندگان ترکیه، این کشور در سال گذشته میلادی ۲۲ میلیارد و ۸۷۷ میلیون دلار به کشورهای همسایه خود صادرات داشته است. براساس این آمار، این رقم ۱۵ درصد کل صادرات ترکیه در سال گذشته را تشکیل می دهد که نسبت به سال ۲۰۱۲ میلادی شش درصد افزایش نشان می دهد.

ایران سومین وارد کننده محصولات ترکیه, جدید 1401 -❤️ گهر

براساس این گزاش، ۹/۵۱ درصد صادرات ترکیه به کشورهای هم مرز این کشور معادل ۱۱ میلیارد و ۸۶۴ میلیون دلار به عراق انجام شده است.

صادرات ترکیه به ایران در سال گذشته میلادی دو میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار بود و ایران پس از جمهوری آذربایجان سومین مقصد بزرگ صادراتی ترکیه در بین کشورهای همسایه اش بود.

صادرات ترکیه به جمهوری آذربایجان و نخجوان در سال گذشته دو میلیارد و ۹۵۶ میلیون دلار، بلغارستان یک میلیارد و ۹۳۴ میلیون دلار ، یونان یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون دلار ، گرجستان یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون دلار و سوریه ۹۱۲ میلیون دلار بالغ شد.

بیشترین میزان صادرات ترکیه به کشورهای همسایه در سال گذشته در بخش صنایع شیمیایی بود. ترکیه در سال گذشته میلادی ترکیه به عراق یک میلیارد و ۱۹۳ میلیون دلار، ایران ۷/۶۴۵ میلیون دلار، آذربایجان و نخجوان ۷/۵۳۷ میلیون دلار، یونان ۴/۴۹۵ میلیون دلار و بلغارستان ۵/۲۹۳ میلیون دلار محصولات صنایع شیمیایی صادر کرد.

میزان صادرات محصولات صنایع آهن و فولاد ترکیه به کشورهای هم مرز این کشور در سال گذشته میلادی دو میلیارد و ۹۴۴ میلیون دلار، صادرات محصولات غذایی شامل روغن و حبوبات دو میلیارد و ۷۶۲ میلیون دلار ، محصولات صنایع چوب و جنگلی یک میلیارد و ۷۹۷ میلیون دلار اعلام شده است.

منبع: ایرنا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي